TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: Верувам дека не е добро време за избори

Либертас - 12.02.2019

Верувам дека не е добро време за избори, ни не сакам да влијаам на другите членови на извршниот одбор- изјави Зоран Заев пред вечерашниот извршен комитет на партијата. Во однос на претседателскиот кандидат изјави дела ќе се обидат да преговараат со ...

Заев за можноста да има предвремени парламентарни избори: Одговорност пред се пред државата

OhridNews - 12.02.2019

Извршниот одбор на владејачката СДСМ вечерва заседава во Скопје. Меѓу другото, највисокото партиско раководство вечерва треба да донесе одлука дали ќе има предвремени парламентарни избори заедно со претседателските и вонредните локални во три ...

ТВ21 дојде до неформален записник на СДСМ во кој се наведени причините за и против предвремени избори

ТВ21 - 12.02.2019

Владејачката СДСМ вечерва ќе одржи Централен одбор на кој најважната точка ќе биде дали да се прифати фрлената ракавица од ВМРО-ДПМНЕ да има предвремени парламентарни избори. Членовите на ЦО со поделени мислења.

СДСМ не оди на предвремени избори

24Инфо - 12.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ вечерва на седницата, која се одржува по неколку одложувања, одлучи да не прифати предвремени парламентарни избори, дознава 24 Инфо од извори во партијата. Според изворот, ИО е на став дека предвремени избори во моментов не ...

СДСМ вечерва ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

Р.С.Европа - 12.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ вечерва треба да донесе одлука дали ќе се прифати барањето на ВМРО ДПМНЕ да се одржат предвремени парламентарни избори заедно со претседателските избори. Од партијата изјавија дека ќе има дебата на која ќе се разгледаат ...

СДСМ вечерва ќе одлучува дали ќе има и предвремени парламентарни избори

Канал5 - 12.02.2019

За два часа треба да почне Извршниот одбор на СДСМ на кој ќе се одлучува дали партијата ќе ја прифати фрлената ракавица од опозицијата за предвремени парламентарни избори. На оваа тема Јулијана Николовска .После неколкунеделно тактизирање може ли да ...

СДСМ вечерва ќе одлучи дали ќе има предвремени извори

Слободен Печат - 12.02.2019

На Бихаќка вечерва ќе биде одлучено дали да се прифати барањето на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со претседателските да се оддржат и предвремени парламетарни избори. Двете теми кои вечерва ќе бидат ставени на маса на Извршниот ...

Извршниот одбор на СДСМ вечерва ќе одлучува дали ќе има предвремени парламентарни избори

еМагазин - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

Извршниот одбор на СДСМ вечер ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

24 Вести - 12.02.2019

Претседателски кандидати и предвремени парламентарни избори – ова се двете теми кои вечерва ќе се стават на маса на Извршниот одбор на владејачката СДСМ. На Бихаќка вечерва ќе се одлучува дали да се прифати барањето на Христијан Мицкоски за двојни ...

СДСМ одлучува за предвремени парламентарни избори

Макфакс - 12.02.2019

По неколку одложувања , вечерва Извршниот одбор на СДСМ конечно треба да го соопшти ставот во врска со барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за предвремени парламентарни заедно со претседатеслките избори.

Денес нема да има средба Заев - Ахмети

Канал5 - 12.02.2019

СДСМ вечерва извршен одбор ќе одлучува дали ќе истрча и на предвремени парламентарни избори. И покрај тоа што се очекуваше, денес нема да има средба Заев – ...

Вечерва заседава Извршниот комитет на СДСМ, партијата против предвремени парламентарни избори?

Алсат-М - 12.02.2019

СДСМ за вечерва го свика продолжението на седницата на Извршниот комитет. На дневен ред, освен претседателските избори, се и точките за локалните избори во три општини, можните предвремени парламентарни избори и редовна пререгистрација на партијата.

Вечерва состанок на Извршниот одбор на СДСМ, ќе се разговара и за преименување на партијата

Фактор - 12.02.2019

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија вечерва ќе продолжи со состанокот на Извршниот одбор, а една од точките ќе биде преименување на партијата заради новонастанатата ситуација со оримената на уставното име.

Заев: Верувам дека не е добро време за избори

Нова ТВ - 12.02.2019

Верувам дека не е добро време за избори, но не сакам да влијаам на другите членови на извршниот одбор- изјави Зоран Заев пред вечерашниот извршен комитет на партијата. Во однос на претседателскиот кандидат изјави дела ќе се обидат да преговараат со ...

СДСМ свика состанок за утре, ќе има или не двојни избори?

+инфо - 11.02.2019

Освен одлуката за двојни избори, паралелно во СДСМ се бара и претседателски кандидат. Анкетите се спроведуваат, а пред точно една недела партијата отвори и повик за доставување кандидатури за претседателските избори.

СДСМ утре „ќе пресече“ за предвремени избори

Нетпрес - 11.02.2019

Ќе се оди ли на предвремени парламентарни избори или не? Одговорот се очекува да го даде Извршниот одбор на СДСМ на седница закажана за утре вечер, откриваат извори од партијата. Речиси еден месец владејачката партија ја одолговлекува одлуката за ...

СДСМ свика состанок, утре ќе се знае дали ќе има двојни избори?

Курир - 11.02.2019

Владејачката партија СДСМ за утре попладне закажала состанок на Извршниот одбор, објави Плусинфо . Состанок се најавува веќе подолг период и од него се очекува конечно да биде познато дали власта ќе ја прифати фрлената ракавица на ВМРО-ДПМНЕ за ...

ТВ21 дојде до неформален записник на СДСМ во кој се наведени причините за и против предвремени избори

4NEWS - 12.02.2019

Владејачката СДСМ вечерва ќе одржи Извршен одбор на кој најважната точка ќе биде дали да се прифати фрлената ракавица од ВМРО-ДПМНЕ да има предвремени парламентарни избори. Членовите на ИО со поделени мислења.

Вечерва раздвижено во штабот на владејачката СДСМ – се носи важна одлука

Centar - 12.02.2019

Владејачката СДСМ вечерва носи одлука за тоа дали со претседателските и ќе има и вонредни парламентарни избори. Според инфорамции извршниот одбор на СДСМ вечерва треба да донесе одлука дали ќе се прифати барањето на ВМРО ДПМНЕ да се одржат ...

Костадинов: Извршниот одбор ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

Нова ТВ - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

СДСМ одлучува за предвремени парламентарни избори

Точка - 12.02.2019

По неколку одложувања , вечерва Извршниот одбор на СДСМ конечно треба да го соопшти ставот во врска со барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за предвремени парламентарни заедно со претседатеслките избори.

СДСМ денеска „ќе пресече“ за предвремени избори

Курир - 12.02.2019

СДСМ за вечерва го свика продолжението на седницата на Извршниот комитет. На дневен ред, освен претседателските избори, се и точките за локалните избори во три општини, можните предвремени парламентарни избори и редовна пререгистрација на партијата.

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремените избори и техничката влада ќе го спречат и изборниот фалсификат

Макфакс - 11.02.2019

Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе виде поразен и ќе мора да си замине, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение. Опозициската партија смета дека Заев е исплашен бидејќи со заминувањето од власт, институциите ќе бидат ...

Утре ќе се одлучи дали ќе има предвремени избори?

Република - 11.02.2019

Владејачката партија СДСМ за утре попладне закажала состанок на Извршниот одбор, брифираат партиски извори за „ Плусинфо“ . Состанок се најавува веќе подолг период и од него се очекува конечно да биде познато дали власта ќе ја прифати фрлената ...

СДСМ вечерва ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

Либертас - 12.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ вечерва треба да донесе одлука дали ќе се прифати барањето на ВМРО ДПМНЕ да се одржат предвремени парламентарни избори заедно со претседателските избори. Од партијата изјавија дека ќе има дебата на која ќе се разгледаат ...

Костадинов: Извршниот одбор ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

+инфо - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

СДСМ вечерва ќе одлучува за предвремени парламентарни избори

Press24 - 12.02.2019

По неколку одложувања , вечерва Извршниот одбор на СДСМ конечно треба да го соопшти ставот во врска со барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за предвремени парламентарни заедно со претседатеслките избори.

ВМРО-ДПМНЕ: Доколку се одржат и парламентарни и претседателски избори за регуларноста ќе гарантира техничка влада

Скопје1 - 11.02.2019

Зоран Заев знае дека ја нема поддршката од граѓаните. Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе виде поразен и ќе мора да си замине. Заев е исплашен бидејќи со заминувањето од власт институциите ќе бидат ослободени и ќе ги ...

Извршниот одбор на СДСМ ќе одлучува за предвремени парламентарни избори

Локално - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

СДСМ одлучува за предвремени парламентарни избори

Република - 12.02.2019

По неколку одложувања, вечерва Извршниот одбор на СДСМ конечно треба да го соопшти ставот во врска со барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за предвремени парламентарни заедно со претседатеслките избори.

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремени избори и техничката влада ќе го спречат и изборниот фалсификат

А1 On - 11.02.2019

Зоран Заев знае дека ја нема поддршката од граѓаните, знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе биде поразен и ќе мора да си замине, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ во нивното соопштение.

Костадинов: Извршниот одбор ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

24Инфо - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремените избори и техничката влада ќе го спречат и изборниот фалсификат

24Инфо - 11.02.2019

Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе виде поразен и ќе мора да си замине, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение. Опозициската партија смета дека Заев е исплашен бидејќи со заминувањето од власт, институциите ќе бидат ...

Костадинов: Извршниот одбор ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

Сител - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дали можеби клучна реформа за власта е отстранувањето на оградата од пред влада?

ТВ21 - 11.02.2019

ВМРО-ДПМНЕ низ соопштение уште еднаш побара власта да се охабри и да распише предвремени парламентарни избори, и да не наоѓа изговори. Според опозицијата, Владата на Заев не направила ниту една реформа, и затоа треба да си замине.

Костадинов: ИО ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

А1 On - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе виде поразен и ќе мора да си замине

Курир - 11.02.2019

Зоран Заев знае дека ја нема поддршката од граѓаните. Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе виде поразен и ќе мора да си замине. Заев е исплашен бидејќи со заминувањето од власт институциите ќе бидат ослободени и ќе ги ...

Костадинов: Извршниот одбор ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

Н.Македонија - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремени парламентарни избори и техничката влада ќе го спречат изборниот фалсификат

1tv - 11.02.2019

Зоран Заев знае дека ја нема поддршката од граѓаните. Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе виде поразен и ќе мора да си замине. Заев е исплашен бидејќи со заминувањето од власт институциите ќе бидат ослободени и ќе ги ...

Костадинов: Извршниот одбор ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

1tv - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

ВМРО – ДПМНЕ: Отстранувањето на оградата од пред Влада е клучна реформа на Заев

+инфо - 11.02.2019

Зоран Заев знае дека ја нема поддршката од граѓаните. Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе виде поразен и ќе мора да си замине. Заев е исплашен бидејќи со заминувањето од власт институциите ќе бидат ослободени и ќе ги ...

СДСМ вечерва ќе одлучи дали ќе има предвремени избори

Вечер - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремени парламентарни избори и техничката влада ќе го спречат изборниот фалсификат

Сител - 11.02.2019

Зоран Заев знае дека ја нема поддршката од граѓаните. Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе виде поразен и ќе мора да си замине. Заев е исплашен бидејќи со заминувањето од власт институциите ќе бидат ослободени и ќе ги ...

Костадинов: Извршниот одбор ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

Р.С.Европа - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремени парламентарни избори и техничката влада ќе го спречат изборниот фалсификат

Канал5 - 11.02.2019

Зоран Заев знае дека ја нема поддршката од граѓаните. Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе виде поразен и ќе мора да си замине. Заев е исплашен бидејќи со заминувањето од власт институциите ќе бидат ослободени и ќе ги ...

СДСМ вечерва на Извршен одбор ќе одлучи дали ќе оди на предвремени парламентарни избори

Фокус - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дали можеби клучна реформа за власта е отстранувањето на оградата од пред влада?

4NEWS - 11.02.2019

ВМРО-ДПМНЕ низ соопштение уште еднаш побара власта да се охабри и да распише предвремени парламентарни избори, и да не наоѓа изговори. Според опозицијата, Владата на Заев не направила ниту една реформа, и затоа треба да си замине.

СДСМ вечерва ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

Независен - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремени парламентарни избори и техничката влада ќе го спречат изборниот фалсификат

Либертас - 11.02.2019

Зоран Заев знае дека ја нема поддршката од граѓаните. Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе виде поразен и ќе мора да си замине. Заев е исплашен бидејќи со заминувањето од власт институциите ќе бидат ослободени и ќе ги ...

Костадинов: Извршниот одбор ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

MTM - 12.02.2019

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто така, на состанокот, може да стане збор и за консензулен ...