TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Научете да ги препознавате потребите на вашето куче

Слободен Печат - 05.02.2023

Гладен сум Оние кои имаат кучиња знаат дека кучињата речиси секогаш можат да јадат, особено ако јадете и вие. Честопати ќе го забележите вашето домашно милениче како ве гледа со својот кучешки поглед и како ве моли да му дадете нешто и него.

Млад битолчанец искасан од куче скитник

Centar - 05.02.2023

На 04.02.2023 во 16.40 часот во СВР Битола, Џ.Р.(27) од с.Лера, битолско, пријавил дека на ул.„Генерал Васко Карангелевски“ бил каснат од куче ...

Млад битолчанец каснат од куче скитник

Вести плус - 05.02.2023

Како што информира полицијата вчераво 16.40 часот во СВР Битола, Џ.Р.(27) од село Лера, битолско, пријавил дека на улицата „Генерал Васко Карангелевски“ бил каснат од куче ...

Кучиња скитници каснале луѓе во повеќе македонски градови, повредено е и дете

Курир - 04.02.2023

На 03.02.2023 во 19.25 часот во СВР Велес, П.Ѓ.(56) од Велес пријавил дека на ул.„Благој Ѓорев“ бил каснат од куче скитник. На 03.02.2023 во СВР Тетово, Н.И.(37) од с.Гајре, тетовско, пријавила дека со село Гајре нејзиниот малолетен син бил каснат ...

Билтен на МВР: групна тепачка во 3 часот наутро, приведување заради марихуана, каснување од куче скитник

Битола Њуз - 04.02.2023

На 04.02.2023 во 03.08 часот во СВР Битола било пријавено дека пред угостителски објект во Битола настанала физичка пресметка помеѓу повеќе лица, при што со тешки телесни повреди се здобило 31 лице од село Барашени, констатирани во Клинички центар ...

7 граѓани каснати од кучиња скитници во рок од 24 часа

MakPress - 06.02.2023

На 03.02.2023 во 13.00 часот во СВР Битола, К.А.(56) од Битола пријавил дека на ул.„Филип Втори Македонски“ во Битола, бил каснат од куче скитник. На 03.02.2023 во 12.40 часот во СВР Тетово, В.И.(67) од Тетово пријавил дека на ул.