TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Погледнете како полската полиција ги „лови“ несовесните возачи (ВИДЕО)

+инфо - 29.07.2021

Полицијата во Полска користи дрон за да фати арогантните возачи, а потоа патролата само ги чека во продолжението на автопатот. Полските возачи не можеа ниту да замислат дека полицијата може да ги снима од агол од кој не можат да го видат.

(ВИДЕО) Заборавете на фиксните камери – вистинската закана за сообраќајните прекршители доаѓа од небото!

Екран - 28.07.2021

Полициските патроли сакаат да се „закотват“ на крајот од рамниот дел и на тој начин да ги фатат прекршителите низ радарскиот нишан, а сега им се дадени засилувања. Прекршителите на полицијата и сообраќајот играат мачка и глушец уште од современиот ...

Погледнете како полската полиција ги фаќа неодговорните возачи: Никој од нив не знае од каде ги снимаат

Точка - 28.07.2021

Полските возачи не ни сонувале дека полицијата може да ги сними од агол од кои тие никако не можат да ги видат. Полицијата во Полска користи дрон за да ги фаќа неодговорните возачи, а потоа патролата само ги дочекува подолу на магистралата.

Полицијата со дронови лови недисциплинирани возачи (ВИДЕО)

24auto - 28.07.2021

Иновacиите од страна на полицијата кога се во прашање казнувањата на недисциплинираните возачи и натаму продолжува. Покрај тоа што таа е вешта во употребата на алтернативни начини на “заплашување” и дисциплинирање на возачите, таа на најдобар начин ...

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Кајгана - 28.07.2021

Арогантните возачи биле убедени дека полицијата не може да ги види додека престигнувале преку полна линија. Кога станува збор за фаќање возачи кои прават сообраќаен прекршок, полицијата ќе користи каква било технологија што е легална и ѝ е ...

Погледнете ја добро координираната акција на беспилотни летала и полицајци во лов на брзи возачи (ВИДЕО)

Кумановски м. - 28.07.2021

Полициските патроли сакаат да се скријат на прав дел од патот и на тој начин да ги фатат прекршителите со помош на радар, а сега им се дадени засилувања. Прекршителите на сообраќајот и полицијата играат мачка и глушец, но во тој лов технологијата ...