TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И да се ‘руши’ светот, таа нема да се откаже од промоција на својот задник – 3 жешки пози на Ким Кардашијан

Точка - 09.04.2020

Ким Кардашијан неодамна се фотографирала за да го испромовира својот бренд „Skims“, а во текот на фотографирањето таа го ‘изрекламирала’ својот задник додека плива во морето. Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан повторно го покажа својот задник додека ...

Втора година најбогата во светот! Колку нули има нејзиното богатство?

Попара - 09.04.2020

Кајли Џенер втора година по ред е најмладиот милијардер во светот! Во средата на 8 април, Форбс го сподели годишниот список на милијардерите каде Кајли Џенер е повторно на првото место! Таа со своите 22 години е најмладата милијардерка на планетата ...

Втора година по ред Кајли Џенер е најмлада милијардерка во светот

Репортер - 09.04.2020

Кајли Џенер е втора година по ред најмлада милијардерка во светот, според светскиот економски магазин „Форбс“. Минатата година нејзиното прогласување помина со голем број контроверзи, затоа што јавноста сметала дека таа своето богатство го има ...

Никој не успеа да ја надмине – Кајли Џенер втора година по ред е најмладата милијардерка во светот

Слободен Печат - 09.04.2020

На годишната листа со милијардери се најде и Кајли Џенер и тоа втора година по ред… Таа со своите 22 години е најмладата милијардерка на планетата, благодарение на козметичкиот бренд „Kylie Cosmetics” кој и донесе големо богатство.

Новата боја на коса на Кендал Џенер е идеална за пролет

Попара - 09.04.2020

За разлика од нејзините сестри, Кендал Џенер не е склона кон чести промени во бојата на косата, освен за работни потреби. Но, се чини дека нејзиниот последен изглед на модните писти не беше само привремен.

Кајли Џенер втора година по ред е најмлада милијардерка на светот

Канал5 - 08.04.2020

На годишната листа на милијардери се најде и Кајли Џенер втора година по ред. Таа со своите 22 години е најмлада милијардерка на планетата, благодарение на нејзиниот козметички бренд „Kylie Cosmetics“, кој и донесе огромно богатство.

Богатство од 10 цифри: „Фобс“ ја објави листата на најбогати луѓе во светот, а Кајли втора година по ред е на прво ...

Press24 - 08.04.2020

Кајли Џенер втора година по ред е најмладата милјардерка во светот! Фобс ја објави годишната листа на милијардери, по која Кајли е повторно на првото место. Таа со само 22 години е најмладата милијардерка на светот благодарение на својот козметички ...

Форбс: Кајли Џенер по втор пат е најмлада милијардерка на светот

Независен - 08.04.2020

САД – Престижниот економски магазин „Форбс“ денес го објави својот годишен список на милијардери во светот. Најмлада милијардерка како и лани е Кајли Џенер, на 22 години. Лани, на 21 година, Кајли беше прогласена за најмлада милијардерка на светот, ...

Кајли Џенер втора година по ред е најмлада милијардерка на светот

Точка - 08.04.2020

Форбс денеска ја објави годишната листа на милијардери, на која Кајли Џенер повторно, втора година по ред е број 1. Таа на свои 22 години е најмлада милијардерка на планетата, благодарение на козметичкиот бренд “Kylie Cosmetics” кој ѝ донесе огромно ...

Кардашијан-Џенер со нов парфем: Вака мирисаат мајките и ќерките

Независен - 07.04.2020

САД- Ким Кардашијан-Вест се здружи со сестрите Кајли, Клои и Кортни за парфемите во изминатата година – но за Денот на мајката, таа го промовира новиот парфем за прв пат со мајка си Крис Џенер.

Кајли Џенер втора година по ред е најмлада милијардерка на светот

Курир - 08.04.2020

На годишната листа на милијардери се најде и Кајли Џенер втора година по ред. Таа со своите 22 години е најмлада милијардерка на планетата, благодарение на нејзиниот козметички бренд „Kylie Cosmetics“, кој и донесе огромно богатство.

Кајли Џенер втора година по ред е најмлада милијардерка на светот

+инфо - 08.04.2020

Старлетата Кајли Џенер втора година по ред е најмладата милјардерка во светот! Престижниот економски магазин „Форбс“ ја објави годишната листа на милијардери, според која најмладата сестра на Ким Кардашијан, е повторно на првото место.

Кајли Џенер втора година по ред е најмладата милијардерка на светот

iPortal - 08.04.2020

Форбс денеска ја објави годишната листа на милијардери, на која Кајли Џенер повторно, втора година по ред е број 1. Таа на свои 22 години е најмлада милијардерка на планетата, благодарение на козметичкиот бренд “Kylie Cosmetics” кој ѝ донесе огромно ...

Втора година по ред Кајли Џенер ја носи титулата најмлада милијардерка во светот!

Убавина и Здравје - 09.04.2020

На годишната листа на милијардери се најде и Кајли Џенер втора година по ред. Таа со своите 22 години е најмлада милијардерка на планетата, благодарение на нејзиниот козметички бренд „Kylie Cosmetics“, кој и донесе огромно богатство.

Forbes: Ова се 10 – те најмлади милијардери за 2020 година

Локално - 09.04.2020

Престижниот економски магазин Forbes го објави својот годишен список на милијардери во светот. Од 2.095 милијардери во светот, само десет се помлади од 30 години. Заедно имаат 15,9 милијарди долари, а доаѓаат од САД, Бразил, Германија, Хонг Конг, ...