TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уште три слободни места за главната фаза на женскиот ракометен Мундијал

Сител - 05.12.2019

На женското Светско ракометно првенство што се одржува женското во Јапонија денеска комплетирано е 5.коло по кое познати се 9 од 12-те селекции кои ќе играат во следната фаза. Три директни дуели ќе решаваат кои ќе бидат последните три селекции кои ...

Светско првенство: Уште четири селекции потврдија втор круг

24 Ракомет - 05.12.2019

Со одигрувањето на 4. коло во Групите А и Д дојде до одговор за уште неколку прашања околу пласманот во втората фаза. Четири селекции од овие групи веќе си обезбедија место и ќе играат во вториот круг.

Норвешка се намачи со Ангола, Шведска лесно до нокаут-фаза на Мундијалот

Gol.mk - 05.12.2019

Женската ракометна репрезентација на Норвешка дојде до нова победа на Светското првенство (СП), но потешко од очекуваното и славеше со 30-24 (13-12) над аутсајдерот Ангола . Скандинавската селекција неочекувано се мачеше со африканската селекција и ...

Србија доживеа дебакл со 13 гола разлика од Холандија

Gol.mk - 05.12.2019

По двете победи над Ангола и Куба, женската селекција на Србија го запиша нов пораз од европска селекција на Мундијалот во Јапонија. Ако перов Норвешка загуби со минимални 28-25, денес доживеа дебакл од селекцијата на Холандија со дури 13 гола ...

УПС! На ракометарка на Ангола и испаднаа градите

Вечер Прес - 04.12.2019

На Светското првенство во ракомет за жени во Јапонија, се случи помалку комична сцена на еден од натпреварите. Во текот на мечот меѓу Ангола и Словенија една ракометарка на африканската селекција доживеа незгоден момент.

(ФОТО) Упс… на ракометарката на Ангола и испадна градата за време на мечот

Спортклуб - 04.12.2019

Како што е познато, периодов во Јапонија се игра Светското ракометно првенство за жени, а веќе во воведните кола се постигнати интересни резултати. За време на мечот помеѓу Ангола и Словенија кој Африканките го добија со убедлив резултат од 33-24, ...

Важни победи за Норвешка и Германија, Словенија изненадена од Ангола

Кајгана - 03.12.2019

Се комплетираше третото коло на Светското првенство во Јапонија каде со максимален ефект се Норвешка, Германија, Шпанија, Црна Гора, Русија и Шведска. Група А Норвежанките им го нанесоа првиот пораз на Србинките.

Цел свет ја виде голата града на ракометарката на Ангола (ФОТО)

SportMedia - 03.12.2019

Ракометарките на Ангола приредија изненадување на СП во Јапонија и ја победија Словенија (33:24), но во центарот на вниманието на овој меч остана еден момент. Поточно при една акција на една од ракометарките на Ангола и се крена дресот, но и ...

Србија падна од Норвешка, Црногорките ја преживеаја Унгарија

TopSport - 03.12.2019

Женската ракометна селекција на Србија денеска загуби од Норвешка со 28-25 во третото коло од Светското ракометно првенство во Јапонија. Србинките одиграа добар меч против големиот фаворит, но финишот на мечот им припадна на Норвежанките за 3 победи ...

Србија падна од Норвешка, Црногорките ја преживеаја Унгарија

Макфакс - 03.12.2019

Женската ракометна селекција на Србија денеска загуби од Норвешка со 28-25 во третото коло од Светското ракометно првенство во Јапонија. Србинките одиграа добар меч против големиот фаворит, но финишот на мечот им припадна на Норвежанките за 3 победи ...