TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пејачката Натали Имбрулиа роди син и му даде интересно име

Канал5 - 09.10.2019

Пејачката Натали Имбрулиа го родила своето прво дете, син , на кого му го дала името Макс Валентин. 44-годишната пејачка ја објави среќната вест на Инстаграм. "Добредојде на светот ... Макс Валентин Имбрулија. Моето срце е огромно.

Славната пејачка се породи на 44 години, но не го откри името на таткото ФОТО

+инфо - 09.10.2019

Пејачката среќната вест ја објавила на својот Инстаграм-профил објавувајќи фотографија на која ја држи минијатурното раче на новородениот син. Познатата австралиска поп-пејачка Натали Имбрулија, чиј хит „Торн“ ги освои топ-листите низ целиот свет во ...

(Фото) Натали Имбрулија првпат стана мајка

Репортер - 09.10.2019

Светската пејачка Натали Имбрулиа, стана мајка на 45 години. Таа на Инстаграм откри дека се породила пред неколку дена и дека добила син. Ова е прво дете на австралиската пејачка која се прослави со хитот „Торн“.

Забремени со ин-витро: Натали Имбрулија доби син

Локално - 09.10.2019

Популарната Натали Имбрулија на Инстаграм објави дека добила син, на кој му го дала името Макс Валентин. Она што многумина го забележале е дека бебето го носи нејзиното презиме. Таа пред неколку месеци за јавноста откри дека забременила преку ...

СТАНА МАЈКА за прв пат на 45 години! Познатата пејачка не ја крие среќата

Слободен Печат - 09.10.2019

Не сум голтнала лубеница. Го чекам своето прво дете кое треба да пристигне оваа есен, напишала пред неколку месеци пејачката. Познатат пејачка Натали Имбруглиа, која стекна светска слава благодарејќи на хитот „Торн“, на својот инстаграм-профил ...

Познатата пејачка не ја крие среќата: На 44 години го доби првото дете, ѝ се исполни најголемата желба

Убавина и Здравје - 09.10.2019

Светски познатата пејачка Натали Имбрулија , која популарноста ја стекна со хитот „Torn“ , на својот инстаграм-профил објави дека добила син. Имено, Натали во јули годинава објави дека е бремена, при што откри дека забременила со вештачко оплодување.

Фото: Натали Имбрулија роди син на 44 години!

Fashionel - 09.10.2019

Прекрасната пејачка Натали Имбрулија роди син на 44 години откако пред само неколку месеци објави дека го очекува првото дете со помош на Ин витро процедура. Шармантната 44 годишна пејачка реши да не го објавува името на донаторот на сперма, ...

Познатата пејачка не ја крие среќата: На 44 години го доби првото дете преку вештачко оплодување од донор на сперма

Вистина.мк - 09.10.2019

Светски познатата пејачка Натали Имбруглија, која популарноста ја стекна со хитот „Torn“, на својот Инстаграм профил објави дека добила син. -Добредојде Макс Валентин Имбруглија, напиша Натали за фотографијата на која синот ја држи за прст.

Познатата австралиска пејачка роди син

iPortal - 09.10.2019

Популарната Натали Имбрулија на Инстаграм објави дека добила син, на кој му го дала името Макс Валентин. Она што многумина го забележале е дека бебето го носи нејзиното презиме. Таа пред неколку месеци за јавноста откри дека забременила преку ...