TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повредени мотоциклист и сопатничка, удриле во бандера на улицата „Нов живот“

Фокус - 19.03.2019

43-годишниот З.И. од Скопје се здобил со тешки телесни повреди откако управувајќи со мотоцикл „Кавасаки“ излетал од патот и удрил во бандера на улицата „Нов живот“ во Скопје. Со повреди се здобила и неговата сопатничка, 34-годишната С.И. од Скопје.

Возило излета кај Берово, петмина повредени

Либертас - 18.03.2019

Притоа со повреди се здобиле возачот и четворицата сопатници М.Т.(27), М.Т.(27), М.П.(32), тројцата од село Смојмирово и П.П.(23) од Пехчево. Сите биле пренесени во Здравствен дом Берово каде им била укажана лекарска помош, по што П.П. и М.Т.

Излетал од патот и удрил во бандера- моторциклист тешко повреден

Press24 - 19.03.2019

Вчера во 17.00 часот на улица „Нов живот“ во Скопје, мотоцикл „Кавасаки“ со скопски регистарски ознаки, управуван од 43- годишниот З.И од Скопје, излетал од патот и удрил во бандера. Притоа, со тешки телесни повреди се здобил возачот, кој бил ...

Скопјанец со мотоцикл „Кавасаки“ удрил во бандера, се здобил со тешки телесни повреди

ТВ21 - 19.03.2019

На 18.03.2019 во 17.00 часот на улица „Нов живот“ во Скопје, мотоцикл „Кавасаки“ со скопски регистарски ознаки, управуван од З.И.(43) од Скопје, излетал од патот и удрил во бандера. Притоа, со тешки телесни повреди се здобил возачот, кој бил ...

Со „Кавасаки“ излетале од патот, две лица повредени

Курир - 19.03.2019

На 18.03.2019 во 17:00 часот на улица „Нов живот“ во Скопје, мотоцикл „Кавасаки“ со скопски регистарски ознаки, управуван од З.И.(43) од Скопје, излетал од патот и удрил во бандера. Притоа, со тешки телесни повреди се здобил возачот, кој бил ...

Мотоциклист и неговата сопатничка тешко повредени во сообраќајка во Скопје, удриле во бандера со „кавасаки“

Сител - 19.03.2019

Вчера во 17.00 часот на улица „Нов живот“ во Скопје, мотоцикл „Кавасаки“ со скопски регистарски ознаки, управуван од З.И.(43) од Скопје, излетал од патот и удрил во бандера. Притоа, со тешки телесни повреди се здобил возачот, кој бил пренесен во ...

Мотоциклист се забил во бандера, повредена и сопатничката

24Инфо - 19.03.2019

Мотоциклист бил тешко повреден, а сопатничката полесно, откако со моторот на кој се возеле се забиле во бандера, вчера попладнето во Скопје. Според полицијата, сообраќајната несреќа се случила во 17 часот на улицата Нов живот во Шуто Оризари.

Со мотор удрил во бандера и се здобил со тешки телесни повреди

Скопје1 - 19.03.2019

На 18.03.2019 во 17.00 часот на улица „Нов живот“ во Скопје, мотоцикл „Кавасаки“ со скопски регистарски ознаки, управуван од З.И.(43) од Скопје, излетал од патот и удрил во бандера. Притоа, со тешки телесни повреди се здобил возачот, кој бил ...

Излетал од патот и удрил во бандера - мотоциклист тешко повреден

Скопје инфо - 19.03.2019

Во 17:00 часот во текот на вчерашниот ден на улица „Нов живот“ во Скопје, мотоцикл „Кавасаки“ со скопски регистарски ознаки, управуван од З.И.(43) од Скопје, излетал од патот и удрил во бандера.