TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меган и Хари го постигнаа првиот договор со Нетфликс: Ќе снимаат документарен спортски филм

Попара - 08.04.2021

Филмот доаѓа шест месеци откако војводата и војвотката од Сасекс потпишаа повеќемилионски договор со Нетфликс Принцот Хари и Меган Маркл го постигнаа својот прв договор со Нетфликс – документарец за Игрите Инвиктус, меѓународен спортски настан на ...

Пирс Морган тврди дека членови на кралското семејство му се заблагодариле што им се „спротивставил“ на Меган и Хари

Слободен Печат - 08.04.2021

Британскиот водител Пирс Морган изјави дека добил пораки во име на кралското семејство во кои некои членови му се заблагодариле што им се „спротивставил“ на принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл.

Принцот Хари и Меган Маркл ја најавиja својата прва ТВ-серија!

+инфо - 08.04.2021

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл работат на заеднички ТВ-проект и најавуваат спортски игри пред камерите, кои имаат за цел да ги рехабилитираат повредените и болните. Компанијата на војводата и војвотката од Сасекс „Archewell Productions“ ...

Пирс Морган тврди дека членови на кралското семејство му се заблагодариле по критиките за Меган Маркл

Точка - 08.04.2021

Британскиот водител Пирс Морган изјавил дека добивал пораки во име на кралското семејство во кои поединечни членови му се заблагодаруваат што им се „спротивставил“ на војводата и војвотката од Сасекс.

КАКО ПРИНЦЕЗАТА ДИЈАНА ЈА ИЗГУБИЛА ПОДДРШКАТА НА СЕСТРАТА НА КРАЛИЦАТА: Принцезата Маргарет никогаш не ѝ прости за ова!

Попара - 08.04.2021

Извадок од новата книга „Елизабета и Маргарет“ дава нов поглед на внатрешниот конфликт во британското кралско семејство, како и на причините поради кои принцезата Д ијана остана без поддршката од принцезата Маргарет, сестрата на кралицата Елизабета ...

„МОЖАМ ДА ПРАВАМ ШТО САКАМ“: Меган во налет на бес ѝ рекла на кралицата да умре?

Попара - 08.04.2021

„Таа им даде шанса да прават што сакаат. Тие добија одреден степен на слобода. Ним им беше кажано ‘еве ти прва влезница, одбери ја земјата во која сакаш да одиш, ние ќе те поставиме како младински амбасадори за Commonwealth.

Пирс Морган тврди дека членови на кралското семејство му се заблагодариле по критиките кон Меган

MTM - 08.04.2021

Пирс Морган тврди дека неколку членови на кралското семејство му испратиле пораки на благодарност по неговата критика кон Меган, војвотката од Сасекс. 56-годишниот водител беше критички настроен кон војвотката по интервјуто за Опра Винфри минатиот ...

Зошто Елизабета II и понатаму го штити принцот Хари?

Локално - 08.04.2021

Според експертот за кралското семејство, Ендру Мортон, кој напишал книга за односот помеѓу кралицата Елизабета и нејзината сестра Маргарет, кралицата сфаќа дека Хари и Вилијам се во иста ситуација како што биле и тие двете.

Вест која разнежни многумина: Принцот Хари и Меган Маркл избраа име за девојчето кое го очекуваат?

Женски магазин - 08.04.2021

фотo: Profimedia Ќеркичката на Меган Маркл и принцот Хари ќе се роди за еден месец, па семејството Сасекс го избираат најубавото име за неа... Принцот Хари и Меган Маркл, дел од британското кралско семејство, ќе станат родители повторно ова лето.

Познат е првиот проект на принцот Хари и Меган Маркл на Нетфликс

Канал5 - 07.04.2021

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган ќе учествуваат во производството на серија за платформата Нетфликс што ќе се занимава со натпреварувачите на спортските игри „ Invictus“ за ранети ветерани во Хаг 2022 година.

Меган и Хари го потврдија првиот проект во соработка со „Netflix“

Слободен Печат - 07.04.2021

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл го најавија својот прв проект од нивниот мултимилионски договор со „Netflix“. „Archewell Productions“, во партнерство со Фондацијата „The Invictus Games“, ќе објави документарна серија на „Netflix“ ...

Принцот Хари и Меган ја најавија својата прва ТВ серија

iPortal - 07.04.2021

Хари и Меган работат на заеднички ТВ проект и најавуваат спортски игри пред камерите, кои имаат за цел рехабилитација на повредените и болните. Од компанијата на војводата и војвотката од Сасекс, „Archewell Productions“, ја најавија првата ...

Меган Маркл и принцот Хари го најавија нивниот прв документарец за Нетфликс

Lider - 07.04.2021

Хари и Меган работат на заеднички ТВ проект и најавуваат спортски игри пред камерите, кои имаат за цел рехабилитација на повредените и болните. Од компанијата на војводата и војвотката од Сасекс, „Archewell Productions“, ја најавија првата ...

(ФОТО) Принцот Хари и Меган Маркл ја најавила својата прва ТВ серија!

Екран - 07.04.2021

Хари и Меган работат на заеднички ТВ проект и најавуваат спортски игри пред камерите, кои имаат за цел да ги рехабилитираат повредените и болните. Компанијата на војводата и војвотката од Сасекс „Archewell Productions“ ја најави првата документарна ...

Принцот Хари и Меган ја најавија својата прва ТВ серија

Точка - 07.04.2021

Хари и Меган работат на заеднички ТВ проект и најавуваат спортски игри пред камерите, кои имаат за цел рехабилитација на повредените и болните. Од компанијата на војводата и војвотката од Сасекс, „Archewell Productions“, ја најавија првата ...

Познат е првиот проект на принцот Хари и Меган Маркл на Нетфликс

Frontline - 07.04.2021

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган ќе учествуваат во производството на серија за платформата Нетфликс што ќе се занимава со натпреварувачите на спортските игри „ Invictus“ за ранети ветерани во Хаг 2022 година.

Меган и Хари го најавија својот прв проект во соработка со Нетфликс

Fashionel - 07.04.2021

Принцот Хари и Меган Маркл го најавија првиот проект на нивната продукциска куќа Арчивел, во соработка со Нетфликс. Станува збор за документарна серија која ќе го носи насловот Heart of Invictus, а во неа ќе бидат раскажани приказните за спортистите ...