TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милошоски најави можна поддршка од ВМРО-ДПМНЕ за Максим Димитриевски во вториот изборен круг

360 степени - 22.10.2021

Гледаме дека врз еден од кандидатите се врши полициски притисок и нашите симпатизери ни даваат препорака да покажеме солидарност и да му помогнеме на тој кандидат, рече Милошоски Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашната дебата на „360 степени“ ...

Милошоски: Резултатите од првиот круг од локалните избори се доказ дека власта ја губи довербата на граѓаните

Курир

Милошоски: Резултатите од првиот круг од локалните избори се доказ дека власта ја губи довербата на граѓаните

Република

Милошоски: Резултатите од првиот круг од локалните избори се доказ дека власта ја губи довербата на граѓаните

Нетпрес

Милошоски: Резултатите од првиот круг од локалните избори се доказ дека власта ја губи довербата на граѓаните

Lider

Милошоски најави можна поддршка од ВМРО-ДПМНЕ за Максим Димитриевски во вториот изборен круг

Press24

Милошоски најавува подршка од ВМРО ДПМНЕ за Максим оти така барале нивните симпатизери

Либертас

+инфо Република МКД 24Инфо Lider Нетпрес Фокус Фактор

Маричиќ: ВМРО-ДПМНЕ го достигна својот максимум, во вториот круг ние ќе победиме во останатите општини

360 степени - 22.10.2021

Работиме на терен и разговараме со граѓаните и за грешки и за она што може да се направи во наредниот период, вели Бојан Маричиќ од СДСМ во пред вториот изборен круг Бојан Маричиќ од СДСМ во вечерашната дебата на „360 степени“ рече дека резултатите ...

Маричиќ: Резултатите по првиот круг не се во рамки на очекувањата, но веруваме дека расположението се менува

Алсат-М

Маричиќ: Секаде ќе победиме во вториот круг, ВМРО-ДПМНЕ достигна максимум во првиот и повеќе од тоа не може

Нова ТВ

Маричиќ: ВМРО-ДПМНЕ го достигна својот максимум, во вториот круг ние ќе победиме во останатите општини

Press24

Маричиќ: Со Шилегов се запре барокот, загадувањето и корупцијата во Скопје

Centar

Маричиќ: Со Шилегов се запре барокот, загадувањето и корупцијата во Скопје

Бриф

Маричиќ: Со Шилегов се запре барокот, загадувањето и корупцијата во Скопје

24Инфо

iPortal Вечер Прес Press24 Centar MakPress Frontline Centar Бриф

Николовски:Имаме предност во 25 општини каде што има втор круг,на изборите победува коалицијата

Канал5 - 22.10.2021

Николовски денес на новинарското прашање што ќе се случи со општините каде што СДСМ нема кандидати за градоначалници, одговори: "СДСМ води во над 25 општини во коишто одиме во вторито изборен круг, односно ние имаме кандидати во шест општини повеќе ...

Илиевски очекува гласови и од ЛДП, ДУИ, БЕСА и ДПА

Фокус

Гласачите во Скопје и Тетово ќе гласаат локално, но ќе решаваат централно

Вечер Прес

Окрупнување или раситнување на парламентарното мнозинство?

Канал5

ВИДЕО | Костова: Заев ќе ја зајакнува лојалноста во СДСМ и коалицијата, Мицкоски во потрага по кревко парламентарно мнозинство

Слободен Печат

Скопје: Колку „тежат“ кандидатите за градоначалник наспроти партиите?

Слободен Печат

ИМА ЛИ ЗАЕВ ШАНСИ ВО ВТОРИОТ КРУГ Може ли СДСМ да го ублажи поразот?

+инфо

Deutsche Welle +инфо Либертас Република Скопје1 iPortal Локално Либертас

Заев веќе гласаше во втор круг

+инфо - 22.10.2021

Да се најавува оставка од премиерската функција среде кампања и на само 10 дена пред спроведувањето на вториот изборен круг, треба стварно да си Заев. Човек треба да има камено срце за воопшто да не се потресе и да не почувствува потреба да си ...

Верувам дека во Скопје како симбол на победата ќе се направи пресврт во вториот круг, вели Заев

ТВ21

Шилегов: Верувам дека разумот ќе го надвладее гневот кај граѓаните

Centar

Заев: Град Скопје е симбол на победата, верувам во пресврт во вториот круг

Zoom

Петти ден од изборната кампања во вториот круг, се засилуваат активностите на терен

Бизнис Вести

Петти ден од изборната кампања во вториот круг, се засилуваат активностите на терен

Слободен Печат

Петти ден од изборната кампања во вториот круг, се засилуваат активностите на терен

24Инфо

Независен ММС Курир Нова ТВ Frontline Локално Република Сител