TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Секој хороскопски знак има свој среќен ден во неделата, или дури и два -го знаете ли својот?

Вечер Прес - 12.02.2024

Астрологијата вели дека има денови кога среќата е малку повеќе на страната на одреден хороскопски знак или знаци – затоа што има 12 хороскопски знаци и само седум дена во неделата. Можеби овие ќе станат денови во кои ќе преземеме некои поважни ...

Неделен хороскоп: 12-18 февруари

Скопје инфо - 11.02.2024

Што ни носи неделата која е пред нас? Photo by Jon Ly on Unsplash ОВЕН Сè е во фокусот на заедницата, драги Овни. Во вторник, вашата планета Марс влегува во Водолија и ви помага да бидете гласот на оние кои се помалку силни од вас.

Плутон во Водолија: Следните 20 години најмногу ќе влијаат на три знаци

24Инфо - 11.02.2024

За разлика од личните планети (како што се Меркур, Венера и Марс), Плутон влијае на општеството како целина, а не на индивидуалната личност на поединецот. Како што Плутон се движи во колективниот и похуманитарниот знак на Водолија, нашиот социјален ...

Најточниот хороскоп на сите времиња: Време е за вистина- една, единствена и нема друга!

Женски магазин - 10.02.2024

Движењето на планетите, транзитните планети, има многу влијанија врз нас, врз нашиот организам како и со со нашиот изглед, однесување, карактер. Со помош на планетарните аспекти, можеме да напредуваме, да имаме упатства во животот.

Неделен хороскоп (12 до 18 февруари): Одлични вести за Овенот, важен проект за Девицата, љубов за Водолијата…

Еспресо - 10.02.2024

ОВЕН: ОДЛИЧНИ ВЕСТИ! Драг Овен, оваа недела ви следуваат одлични вести! Почнувајќи од сабота, планетата Венера конечно повторно ќе се активира во ваша корист: љубовните неволји од последниот период ќе бидат само далечен спомен.

Пристигнуваат пари за 4 хороскопски знаци! Еве кој ќе ги добие парите до 17 февруари, а еден знак треба да ги игра ...

Во Центар - 10.02.2024

Пред нас е недела која носи пресврти на судбината, бидејќи Меркур, Сонцето, Плутон, а наскоро и Марс ќе бидат во Водолија, па планетарната ситуација многу ќе влијае на финансиската состојба на сите хороскопски знаци.

Пристигнуваат пари за 4 хороскопски знаци! Еве кој ќе ги добие парите до 17 февруари, а еден знак треба да ги игра ...

Пулс24 - 10.02.2024

Пред нас е недела која носи пресврти на судбината, бидејќи Меркур, Сонцето, Плутон, а наскоро и Марс ќе бидат во Водолија, па планетарната ситуација многу ќе влијае на финансиската состојба на сите хороскопски знаци.

Неделен хороскоп 12-18 февруари

Press24 - 11.02.2024

ОВЕН Oваа недела ви следуваат одлични вести! Почнувајќи од сабота, планетата Венера конечно повторно ќе се активира во ваша корист: љубовните неволји од последниот период ќе бидат само далечен спомен.

Пристигнуваат пари за 4 хороскопски знаци до 17 февруари, а еден знак треба да игра игри на среќа

Слободен Печат - 11.02.2024

Пред нас е недела која носи пресврти на судбината, бидејќи Меркур, Сонцето, Плутон, а наскоро и Марс се, односно ќе бидат во Водолија, па планетарната ситуација многу ќе влијае на финансиската состојба на сите хороскопски знаци.