TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Април 2020 година ќе биде најромантичниот месец за овие 3 хороскопски знаци

Кафе пауза - 09.04.2020

Заљубувањето е лесно, а Универзумот функционира на мистериозен начин, па затоа веруваме дека секој има своја сродна душа. И покрај тоа што можеби се сметате за скептик за романтика, април ќе биде најромантичниот месец за овие хороскопски знаци: ...

Сакате сериозна врска? Избегнувајте ги овие хороскопски знаци

Вистина.мк - 09.04.2020

Врските не траат засекогаш, а некои уште од почетокот се осудени на пропаст. Се трудите, но кога покрај вас ќе се појави некој кој веќе има вградено некој „модел на однесување“, влегувате во минско поле со потенцијални разочарувања.

Во овие 3 хороскопски знаци се раѓаат најсебичните луѓе – Секогаш го гледаат само ниниот интерес

Нане - 09.04.2020

Луѓето родени во овие хороскопски знаци имаат потешкотии во одржувањето на добри односи со останатите, бидејќи исклучително ги интересираат нивните сопствени потреби и интереси. Сè што имаат на ум е да ги искористат предностите од дадената ...

Дневен хороскоп за 09.04.2020: Бикови – избегнувајте хаос, Лавови – уживајте во тоа што имате

Црнобело - 09.04.2020

Какви предизвици ве очекуваат денес? Што треба да направите за полесно да помине ...

Хороскопски знаци кои најдобро управуваат со финансиите

Слободен Печат - 08.04.2020

Одредени хороскопски знаци се исклучително добри во управувањето со финансиите и се вистински пример за останатите, па поради тоа редовно заштедуваат солидна сума на пари. Погледнете за кои хороскопски знаци станува збор: 1.

5 хороскопски знаци што имаат многу придобивки од љубовните врски

Кафе пауза - 08.04.2020

Не мора да бидете во врска за да бидете среќни или за да имате прекрасен живот, но здравите врски се нешто што повеќето луѓе го посакуваат. Всушност, ќе имате многу придобивки ако имате силна и стабилна врска: ќе живеете подолго, ќе спиете подобро и ...

Во Април, овие 3 хороскопски знаци ќе се „капат“ во богатство и пари

Нане - 08.04.2020

Финансиската состојба е нешто кое не целосно зависи од нашиот труд, туку понекогаш е потребна и среќа. Според астролозите, ѕвездите имаат огромно влијание во ова, а еве на чија страна ќе бидат во Април.

Дневен хороскоп за 08.04.2020: Скорпиите ќе добиваат многу барања, Јарците не се рационални

Црнобело - 08.04.2020

За кого ќе биде ова среќна среда? На кое поле ќе ви се насмевне ...

5 хороскопски знаци што имаат многу придобивки од љубовните врски

Вистина.мк - 08.04.2020

Не мора да бидете во врска за да бидете среќни или за да имате прекрасен живот, но здравите врски се нешто што повеќето луѓе го посакуваат. Всушност, ќе имате многу придобивки ако имате силна и стабилна врска: ќе живеете подолго, ќе спиете подобро и ...

Aприл им носи љубов на овие три хороскопски знаци

Скопје24 - 09.04.2020

Венера, планетата на љубовта, убавината, врските и задоволството, им носи поволни денови за романтика во април на овие три хороскопски знаци. Близнаци Живејте Близнаци. Не секој ден божицата на љубовта и убавината е вашиот хороскопски знак.