TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СМЕЛО И МОДЕРНО: Денес сите зборуваат за високите потпетици на Меган

MTM - 12.01.2019

Војвотката на Сасекс продолжи со своите деловни обврски, а првиот јавен настап во Новата година беше резервиран за поддршка на неплатени дами во Англија. Меган беше гостинка на организацијата Smart Works и им помогна на дамите да го изберат ...

Британски медиуми: Меган е под стрес и напната

Локално - 12.01.2019

Меган Маркл е неверојатно напната и несреќна, а Хари се чувствува виновен за тоа. Ова го велат британските медиуми, според кои во последниве денови се покажа дека стресот не влијае на неа добро, и покрај нејзините насмевки пред камерите, таа се чини ...

Кејт Мидлтон имала три „пластични“ операции

МакМода - 12.01.2019

И Кејт Мидлтон посетувала пластичен хирург. Три пати. Оваа вест која прва ја објави британскиот весник „ОК“ за брзо време го заобиколи светот. Убавата војвотка од Кембриџ, сопругата на принцот Вилијам, направила дури две пластични интервенции на ...

Многу смело и модерно: Денес сите зборуваат за тренди штиклите на Меган Маркл

Попара - 11.01.2019

Меган Маркл продолжува да биде главна трендсетерка во кралското семејство. Војвотката на Сасекс продолжува со своите деловни обврски, а првото појавување во јавноста во новата година беше резервирано за поддршка на невработените дами во Англија.

Навидум обична комбинација: Меган Маркл изненадила со изборот на чевли!

Убавина и Здравје - 11.01.2019

Војвотката од Сасекс ги објавила новите кралски обврски што ѝ ги доделила кралицата оваа недела Во вторникот, Кенсингтонската палата објавила официјално соопштение во кое стои дека Меган Маркл ќе преземе две должности од кралицата Елизабета Втора: ...

Обожава кучиња и екстремни спортови: Братот на Кејт Мидлтон комплетно природен, комплетно свој

Црнобело - 11.01.2019

Тој не се срами да позира со букет цвеќе, со мало јагне во рацете или легнат во тревата со десетина кучиња околу него. Едноставно, ужива во тоа! Братот на Кејт Мидлтон има 31 година и неодамна го направи својот Инстаграм профил јавен.

Сериозно горе, забавно долу: Војвотката од Сасекс изненади со изборот на чевли, модните критичари воодушевени

Точка - 11.01.2019

Војвотката од Сасекс започна со извршување на кралските обврски кои оваа недела ѝ ги додели кралицата Елизабета. Кенсингтонската палата во вторникот објави официјално соопштение во кое пишува дека Меган Маркл ги презема двете обврски од кралицата ...

Меган Маркл доби поголема улога во кралското семејство

Курир - 11.01.2019

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл презема сѐ поголема улога во британското кралско семејство, станувајќи заштитничка на четири организации, меѓу кои и Националниот театар. Покрај тоа, британската кралица Елизабета Втора ѝ ја предаде и улогата на ...

(Фото) Меган облече стари чевли за новите должности од кралицата

Репортер - 11.01.2019

Во вторникот, Кенсингтонската палата објавила официјално соопштение во кое стои дека Меган Маркл ќе преземе две должности од кралицата Елизабета Втора: грижата за Националниот театар и Фондацијата на универзитетот Комонвелт, како и дека ќе стане ...

Сериозно горе, забавно долу: Војвотката од Сасекс изненади со изборот на чевли

Пулс24 - 12.01.2019

Војвотката од Сасекс започна со извршување на кралските обврски кои оваа недела ѝ ги додели кралицата Елизабета. Кенсингтонската палата во вторникот објави официјално соопштение во кое пишува дека Меган Маркл ги презема двете обврски од кралицата ...

Меган Маркл доби поголема улога во кралското семејство

Либертас - 11.01.2019

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл презема сѐ поголема улога во британското кралско семејство, станувајќи заштитничка на четири организации, меѓу кои и Националниот театар. Покрај тоа, британската кралица Елизабета Втора ѝ ја предаде и улогата на ...

Меган Маркл доби поголема улога во кралското семејство

Нетпрес - 11.01.2019

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, презема се’ поголема улога во британското кралско семејство, станувајќи заштитничка на четири организации, меѓу кои и Националниот театар. Покрај тоа, британската кралица Елизабета Втора и’ ја предаде и улогата на ...