TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Највкусните уштипци со шеќер

Gotvi.mk - 14.03.2018

Најдобри се кога се врели и зашеќерени… Состојки: 4 јајца 24 рамни лажици брашно 1 чаша кисело млеко 1 кесичка прашок за печиво малку сол шеќер масло Начин на подготовка: Измешајте јајца, брашно, кисело млеко, прашок за печиво и сол во маса малку ...

Шах колач со шербет

Мои рецепти - 14.03.2018

За соединување на смесата не ви треба миксер. За жолтиот дел ставете ги сите состојки освен брашното во некое вангличе, измешајте со некоја жица за матење или лажица и почнете со додавање на брашното.

Безглутенска чоколадна торта со кокосово брашно

Кафе пауза - 14.03.2018

Најпрво изрендајте го чоколадото за готвење толку ситно, што ќе изгледа исто како кокосовото брашно и измешајте ги заедно. Потоа загрејте го путерот, сипете го во друг сад, па ставете му шеќер, добро измешајте и едно по едно, додавајте ги и јајцата.

Чоколадни палачинки: Изненадете ги најблиските со вкусен и брз појадок!

Убавина и Здравје - 14.03.2018

Љубителите на благото ќе уживаат во овие слатки палачинки Започнете го утрото на сладок начин со овие превкусни палачинки кои можете да ги украсите со разно овошје, ореви, карамела, топено чоколадо и други преливи.

Повкусни од индијанки и еклери: Нови хит колачиња кои брзо се прават

Gotvi.mk - 14.03.2018

Највкусни колачиња со фил од белки и чоколадо. Ова е рецептот: Состојки: 400 гр. брашно 200 гр. маргарин 350 гр. шеќер 50 гр. какао 6 јајца 100 гр. чоколадо за готвење 70 мл. масло 2 лажици млеко Начин на подготовка: Се ставаат во еден сад ...

Рецепт кој ќе ве воодушеви: Чизкејк кој се прави за 20 минути! (ВИДЕО)

Среќа.mk - 14.03.2018

Чизкејкот за многу луѓе е омилениот десерт, а неговата предност е лесната текстура која не го оптеретува желудникот. Еве еден одличен рецепт за овој освежителен десерт, за чија подготовка ви се потребни дваесетина минути.

(ФОТО) Три свечени торти со кои ќе се гордеете!

Екран - 14.03.2018

Му му торта Потребно е: Кори: 14 белки 14 лажици шеќер 18 лажици крупно мелени, потпечени, лешници 2 лажици брашно Фил 1: 14 жолчки 200 г шеќер во прав 400 г бело чоколадо 200 г чоколадо со крупни парчиња лешници 50 г црно чоколадо 250 г путер или ...

Меки, сочни и воздушести крофни со јогурт

Убавина и Здравје - 14.03.2018

Состојки: 2 јајца 1 квасец 1 чаша јогурт 1 кг брашно 300-350 мл вода ½ лажичка сол 5 лажици шеќер 200 г шеќер во прав 100 мл масло за јадење Приготвување: Во топлата вода растопете го квасецот и ставете го јогуртот.

Шехерезада торта – нема повкусен десерт (Видео)

Gotvi.mk - 13.03.2018

Пробајте ја оваа торта, нема да згрешите. Се прави едноставно, а вкусот е фантастичен! Состојки: 160 мл млеко 240 гр пудинг од карамела 10 лажици шеќер 250 гр маргарин турски бисквити 400 гр шлаг разматен со 600 мл вода Начинот на подготовка ...

Рапсодија со вишни: Најкремастиот колач што не се пече!

Убавина и Здравје - 13.03.2018

Лесен десерт којшто нема да ви одземе многу време Ако сте љубители на вишните во комбинација со лесниот крем од ванила, сигурно ќе ви се допадне овој колач. Подготовката е многу едноставна, а ќе ви одземе навистина малку време.

Видео рецепт: Брзи шарени бомбици од три состојки

Gotvi.mk - 13.03.2018

Сакате лесен и брз десерт кој има супер вкус? Ова е рецептот за вас. Направете колач кој е составен од само три состојки. Состојки: 500 гр. мелени бисквити 250 гр. шеќер во прав 200 гр. чоколадо малку топла вода(околу 1 дл.

Крофни со мармалад од кајсии (посно)

Мои рецепти - 13.03.2018

Викенд заблажување за овие Велигденски пости, можете да си ги направите и за појадок или вечера. Нека ви се на здравје! Подготовка 1. Ставете го брашното и направете дупка во средина во која ќе го ставите квасецот и шеќерот.

Ви се јаде благо, а не знаете што? Ова е нашиот предлог: Мафини поленти до кокос

Exclusive.mk - 13.03.2018

Потребни состојки: Мафини: 250 брашно 1 кесичка пудинг со вкус на чоколадо 1,5 лажица какао 1/2 кесичка прашок за печиво 50 г кокосово брашно 75 г црно чоколдо 120 г шеќер 1 јајце 120 мл масло 100 г кисело млеко 125 мл јогурт 60 мл млеко малку рум ...

„Грешни коцки” – Брз десерт без шеќер и без печење

Gotvi.mk - 13.03.2018

Направете супер колач со необично име, Грешни коцки. Навистина е брз и вкусен, а нема шанси да не ви излезе. Состојки: 375 гр. маргарин 3 лажици мед 80 гр. какао 500 гр. бисквити 150 гр. чоколадо 1 ипол портокал 100 гр.

Солени мафини за 20 минути: Матите, ставате во калап и печете

Gotvi.mk - 13.03.2018

Денот нека започне со супер деликатес за кој треба само да измешате неколку состојки, да ги ставите во калапи за мафини и да испечете. Состојки: 2 шолји брашно 1 шолја јогурт ½ шолји масло 3 јајца 1 прашок за пециво сол 200 гр. фета 100 гр.

Штрудла со мармалад

Мои рецепти - 12.03.2018

1. Се мешаат сувите состојки за квасот, се додава млаката вода, се активира. 2. Во длабок сад се става стасаниот квасец, а потоа и другите состојки заклучно со млекото, се меша со жица да се измеша се заедно. 3.