TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

БОКИ 13 ОСТАНА РЕЧИСИ БЕЗ ЦЕЛИОТ ЖЕЛУДНИК: Сега е во ризична состојба!

Фактор - 30.03.2023

Боки 13 утринава е опериран на желудникот и е во ризична состојба по операцијата, а тимот специјалисти морале да му го отстранат речиси целиот желудник, односно, да остават многу мал дел од овој орган, информираше хирургот Стојанче Јованов од ...

Боки 13 е опериран и во ризична состојба откако му е отстранет скоро целиот желудник

Репортер

Боки 13 остана речиси без желудник; Хирургот: Пациентот е во ризична состојба, опериравме повеќе од четири часа

Макфакс

Боки 13 остана скоро без цел желудник; хирургот: Пациентот е во ризична состојба, опериравме повеќе од четири часа

MTM

Боки 13 остана речиси без желудник; Хирургот: Пациентот е во ризична состојба, опериравме повеќе од четири часа

Точка

Боки 13 остана речиси без желудник, операцијата траела повеќе од четири часа

Фокус

Хирургот што го оперираше Боки 13: Пациентот остана речиси без желудник и е во ризична состојба, опериравме повеќе од четири часа

24Инфо

4NEWS Вечер Прес

Бојан Јовановски опериран четири часа, состојбата е сериозна

Република - 30.03.2023

Заврши операцијата на која траеше четири часа, потврди за „Република“ неговиот адвокат . Тој објаснува дека се работело за сериозен зафат за кој ќе треба подолга рехабилитација. На Бојан му се остранети сите предканцерогени ткива и голем дел од ...

Заврши операцијата на Бојан Јовановски, остана со 10 проценти од желудникот

Слободен Печат

Заврши операцијата на Бојан Јовановски, остана со 10 проценти од желудникот

Курир

Заврши операцијата на Бојан Јовановски, остана со 10 проценти од желудникот

Либертас

Заврши операцијата на Бојан Јовановски, остана со 10 проценти од желудникот

Скопје24

Заврши операцијата на Бојан Јовановски, остана со 10 проценти од желудникот

Lider

Четири часа траеше операцијата на Бојан Јовановски, отстранети сите предканцерогени ткива

PressingTV

Боки 13 под нож, му се прави ризична операција за вадење на желудникот

МКД - 30.03.2023

Бојан Јовановски, во јавноста познат како Боки 13 е на операција во болницата „Св. Наум Охридски“ во Скопје каде му се прави интервенција за отстранување на желудникот. Оваа информација за МКД.мк ја потврди неговиот адвокат Владимир Туфегџиќ.

БОКИ 13 СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ: Моментално е на операција

Во Центар

Во тек е операцијата на Боки 13 – неговиот адвокат вели дека интервенцијата е животно загрозувачка

Телма

Туфегџиќ: Во тек е животно загрозувачка операција врз Бојан Јовановски

Сител

Туфегџиќ: Во тек е животно загрозувачка операција врз Бојан Јовановски

4NEWS

Боки 13 утринава однесен во операциона сала, интервенцијата е ризична

Фактор

Боки 13 е на операција за отстранување на желудникот

Скопје инфо

Канал5 Курир Н.Македонија Република Нетпрес 24 Вести