TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во тинејџерска пресметка во Ново Лисиче, со нож убиено 17-годишно момче

24 Вести - 14.08.2019

Само млазот вода, утрово ја разбиваше тишината во паркот во Ново Лисиче, додека жителите, ги бришеа локните крв од земјата и клупите. И денеска тие сведочеа за синоќешната тинејџерска пресметка, во која беше убиен 17-годишник. „Мирни деца..

Седумнаесет годишно момче избодено во Ново Лисиче

Телма - 14.08.2019

Траги крв се уште има во паркот во Аеродром. Сведочат за тоа што се случило околу полноќ – но, зошто се случило и која е причината – момче на само осумнаесет години да прободе седумнаесетгодишник, ќе кажат оние коишто истражуваат.

МЗТ потврдија дека убиеното момче е нивни поранешен кошаркар

TopSport - 14.08.2019

Поранешниот македонски шампион, МЗТ Скопје Аеродром потврди дека Никола Христовски, 17-годишното момче кое беше прободено со нож во населбата Ново Лисиче во Скопје до неодамна бил нивни кошаркар.

Трагедија во Ново Лисиче – Еден нож зацрни две семејства

Независен - 14.08.2019

Маалската нетрпеливост меѓу тинејџери кои ги минувале деновите од распустот во Ново Лисиче, заврши со убиство на седумнаесетгодишниот Никола, син единец и ученик во средното училиште „Владо Тасевски“.

Синоќа во Ново Лисиче избоден до смрт 17- годишник

Канал5 - 14.08.2019

Половина час по полноќ инцидент со фатални последици ги вознемири жителите на Лисиче. 17-годишен млад спортист го загуби животот, откако една година постаро момче го прободел со нож. Се започнало од вербална расправија, а жителите на населбата ...

Од расправија до убиство- Убиен е 17годишникот Н.Х од Ново Лисиче

Алфа - 14.08.2019

Од расправија до физичка пресметка која заврши со убиство, синоќа по полноќ на улицата феруарски поход во скоспката населба Ново Лисиче настанала расправија по што со ладно оружје избоден е до смрт малолетникот Н.Х.

Убиениот тинејџер во Аеродром бил кошаркар на МЗТ Скопје

+инфо - 14.08.2019

Седумнаесетгодишниот кошаркар на МЗТ Скопје, Никола Христовски, кој играл за кадетите и јуниорите на „штрковите“, е тинејџерот кој синоќа бил убиен во тепачка во скопската населба Аеродром, пренесува „ Спорт1.мк “.

Меѓуетничка нетрпеливост причина за убиството на тинејџерот во Ново Лисиче

24Инфо - 14.08.2019

Тепачка поради меѓуетничка нетрпеливост е причина за убиството на седумнаесетгодишниот Никола Х., кој ноќеска починал во болница откако бил прободен со нож од А.Т.(18) по расправијата во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава 24Инфо.

Крвавите дамки уште стојат, жителите во шок: Убиеното момче беше примерно дете

Курир - 14.08.2019

Крвави дамки се јасно видливи на тротоарот во паркчето во скопската населба Ново Лисиче каде што синоќа по полноќ беше убиен 17-годишниот Н.Х. кој живееше во блиските згради. Траги има на неколку места во близина на клупите на кои што најчесто ...

Убиство во Ново Лисиче, со нож убиен е малолетник

МКД - 14.08.2019

Н.Х. (17) рано утрово починал по физичката пресметка на неколку лица. А.Т. (18) по вербалната расправија извадил нож. Тепачката се случила половина час по полноќ на улицата „Февруарски поход“, Вербалната расправија меѓу А.Т. (18) и К.Д.

Убиство во Ново Лисиче, тинејџер избоден со нож

Макфакс - 14.08.2019

Седумнаесетгодишник почина на комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје откако бил прободен со нож во тепачка на тинејџери. Како што информираат од МВР, на 14 август по полноќ во скопската полиција била пријавена физичка пресметка на улицата ...

Момче избодено до смрт во Ново Лисиче, сторителот приведен

Centar - 14.08.2019

Малолетник избоден до смрт синоќа во Паркот на музиката во населбата Ново Лисиче во Скопје. Според информациите убиството за убиството на 17 годишниот Н.Х. (17), осомничен е Т.А. негов познаник.

(Фото): Избодено до смрт седумнаесетгодишно момче во Ново Лисиче

24Инфо - 14.08.2019

Скопски малолетник бил избоден до смрт по расправија со други малолетници, ноќеска во Паркот на музиката во населбата Ново Лисиче. Според првичните информации, станува збор за Никола Х.(17), а за убиството е осомничен Т.А.(18), негов познаник.

(ФОТО – ВИДЕО) Избодено до смрт седумнаесетгодишно момче во Ново Лисиче

Независен - 14.08.2019

Фото: Независен Во тепачка што се случила доцна синоќа после полноќ малолетник е избоден до смрт во скопската населба Ново Лисиче. Информацијата ја потврди и Министерството за внатрешни работи, а според нивните информации расправијата која ...

„Слободен печат“ дознава: Синоќа било убиено момче во Ново Лисиче

Слободен Печат - 14.08.2019

Момчето било живо додека пристигнала екипата на Итна помош. Но, поради обилното крвавење, тоа за жал починало. Момче на возраст од 17 години починало од убодна рана која му ја задал познаник во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава „Слободен ...

Убиство: 17-годишно момче прободено со нож

Expres - 14.08.2019

Половина час по полноќ, во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Февруарски поход“ во скопската населба Лисиче имало расправија која продолжила со физичка пресметка. „Во еден момент А.Т. (18) извадил нож и му нанел повреди на Н.Х.

КОБНА РАСПРАВИЈА ВО НОВО ЛИСИЧЕ: 17-годишник избоден со нож-починал во клиника

Фактор - 14.08.2019

Половина час по полноќ, во скопско Ново Лисиче се случила кобна расправија. Седумнаесет годишно момче е избодено до смрт. Немилиот настан според официјални информации на МВР се случила на улицата „Февруарски поход“ кога расправија почнале неколку ...

Убиено 17- годишно момче во Ново Лисиче

Курир - 14.08.2019

Седумнаесет годишниот Х.Н. почина од убодна рана која му ја задал познаникот Т.А. во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава „ Слободен печат “. Немилиот настан се случил ноќеска, 35 минути после полноќ.

Во тинејџерска пресметка во Ново Лисиче, со нож убиено 17-годишно момче

Бриф - 14.08.2019

Само млазот вода, утрово ја разбиваше тишината во паркот во Ново Лисиче, додека жителите, ги бришеа локните крв од земјата и клупите. И денеска тие сведочеа за синоќешната тинејџерска пресметка, во која беше убиен 17-годишник, јавува 24ТВ.

МЗТ потврдија дека убиеното момче е нивни поранешен кошаркар

Макфакс - 14.08.2019

Поранешниот македонски шампион, МЗТ Скопје Аеродром потврди дека Никола Христовски, 17-годишното момче кое беше прободено со нож во населбата Ново Лисиче во Скопје до неодамна бил нивни кошаркар.

Меѓуетничка нетрпеливост причина за убиството на тинејџерот во Ново Лисиче

Скопје инфо - 14.08.2019

Тепачка поради меѓуетничка нетрпеливост е причина за убиството на седумнаесетгодишниот Никола Х., кој ноќеска починал во болница откако бил прободен со нож од А.Т.(18) по расправијата во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава 24Инфо .

Крвавите траги сведочат за злосторството: Убиеното момче беше примерно дете

Република - 14.08.2019

Крвави дамки се јасно видливи на тротоарот во паркчето во скопската населба Ново Лисиче каде што синоќа по полноќ беше убиен 17-годишниот Н.Х. кој живееше во блиските згради. Траги има на неколку места во близина на клупите на кои што најчесто ...

Изутрината почина малолетен скопјанец откако бил прободен со нож

ММС - 14.08.2019

17-годишно момче од Скопје, почина изутрината од убодна рана, која ноќеска по полноќ му ја задал познаник во парк во Ново Лисиче.Момчето било живо додека пристигнала екипата на Итна помош. Но, поради обилното крвавење, тоа за жал починало.

Малолетник убиен со нож во Ново Лисиче

Н.Македонија - 14.08.2019

Седумнаесет годишник почина на комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје откако бил прободен со нож во тепачка на тинејџери. Како што информираат од МВР, на 14 август по полноќ, во скопската полиција била пријавена физичка пресметка на улицата ...

(ФОТО) Избодено до смрт седумнаесетгодишно момче во Ново Лисиче

iPortal - 14.08.2019

Скопски малолетник бил избоден до смрт по расправија со други малолетници, ноќеска во Паркот на музиката во населбата Ново Лисиче. Според првичните информации, станува збор за Никола Х.(17), а за убиството е осомничен Т.А.

Избодено до смрт 17-годишно момче во Ново Лисиче

Фокус - 14.08.2019

Во тепачка што се случила доцна синоќа после полноќ малолетник е избоден до смрт во скопската населба Ново Лисиче. Информацијата ја потврди и Министерството за внатрешни работи, а според нивните информации расправијата која кулминирала со тепачка ...

Убиено момче во Ново Лисиче

Република - 14.08.2019

Момче на возраст од 17 години починало од убодна рана која му ја задал познаник во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава „Слободен печат“ . Немилиот настан се случил неколку минути после полноќ.

Напаѓачот приведен, момчето починало во болница

Република - 14.08.2019

Седумнаесетгодишно момче им подлегна на повредите откако било избодено со нож. Како што соопштуваат за „Република“ од СВР-Скопје, настанот бил пријавен ноќва околу 00:35 часот. На улицата „Февруарски поход“ започнала расправија од страна на неколку ...

Тинејџер смртно прободен во Ново Лисиче

Нетпрес - 14.08.2019

Немилиот настан се случил ноќеска, 35 минути после полноќ. На инцидентот му претходела расправија меѓу неколку момчиња со 18-годишниот К.А. кој бил во друштво 17-годипшниот Д.К.. Во еден момент Т.А. извадил нож и му нанел неколку повреди на Х.Н.

МЗТ потврдија дека убиеното момче е нивни поранешен кошаркар

Centar - 14.08.2019

Поранешниот македонски шампион, МЗТ Скопје Аеродром потврди дека Никола Христовски, 17-годишното момче кое беше прободено со нож во населбата Ново Лисиче во Скопје до неодамна бил нивни кошаркар.

Позната причината за убиството на тинејџерот во Ново Лисиче

iPortal - 14.08.2019

Тепачка поради меѓуетничка нетрпеливост е причина за убиството на седумнаесетгодишниот Никола Х., кој ноќеска починал во болница откако бил прободен со нож од А.Т.(18) по расправијата во Паркот на музиката во Ново Лисиче, пренесува 24Инфо.

Убиеното момче било примерно дете: Жителите шокирани, а дамките нем сведок за трагедијата

Фактор - 14.08.2019

Крвави дамки се јасно видливи на тротоарот во паркчето во скопската населба Ново Лисиче каде што синоќа по полноќ беше убиен 17-годишниот Н.Х. кој живееше во блиските згради. Траги има на неколку места во близина на клупите на кои што најчесто ...

Убиство во Ново Лисиче, со нож убиен малолетник

Вечер - 14.08.2019

Н.Х. (17) рано утрово починал по физичката пресметка на неколку лица. А.Т. (18) по вербалната расправија извадил нож. Тепачката се случила половина час по полноќ на улицата „Февруарски поход“, Вербалната расправија меѓу А.Т. (18) и К.Д.

Почина 17-годишник прободен со нож во тепачка на тинејџери во Ново Лисиче

Точка - 14.08.2019

Седумнаесет годишник почина на комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје откако бил прободен со нож во тепачка на тинејџери. Како што информираат од МВР, на 14 август по полноќ, во скопската полиција била пријавена физичка пресметка на улицата ...

Детали за тепачката во Ново Лисиче во која малолетник е избоден до смрт

Сител - 14.08.2019

Во тепачка што се случила доцна синоќа после полноќ малолетник е избоден до смрт во скопската населба Ново Лисиче. Информацијата ја потврди и Министерството за внатрешни работи, а според нивните информации расправијата која кулминирала со тепачка ...

17 годишно момче починало од убодна рана која му ја задал познаник во Ново Лисиче

Сител - 14.08.2019

Момче на возраст од 17 години починало од убодна рана која му ја задал познаник во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава „Слободен печат“. Немилиот настан се случил неколку минути после полноќ.

ВИДЕО: Објавена снимка од тепачката во Ново Лисиче во која 17-годишно момче беше избодено до смрт

Либертас - 14.08.2019

Утрово во 00,35 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата „Февруарски поход“ во скопската населба Ново Лисиче започнале расправија од страна на неколку лица со А.Т. (18) кој бил во друштво со К.Д.

Убиено 17- годишно момче во Ново Лисиче

Скопје1 - 14.08.2019

Седумнаесет годишниот Х.Н. почина од убодна рана која му ја задал познаникот Т.А. во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава „ Слободен печат “. Немилиот настан се случил ноќеска, 35 минути после полноќ.

МЗТ потврдија дека убиеното момче е нивни поранешен кошаркар

Точка - 14.08.2019

Поранешниот македонски шампион, МЗТ Скопје Аеродром потврди дека Никола Христовски, 17-годишното момче кое беше прободено со нож во населбата Ново Лисиче во Скопје до неодамна бил нивни кошаркар.

Крвавите дамки уште стојат, жителите во шок: Убиеното момче беше примерно дете

Либертас - 14.08.2019

Крвави дамки се јасно видливи на тротоарот во паркчето во скопската населба Ново Лисиче каде што синоќа по полноќ беше убиен 17-годишниот Н.Х. кој живееше во блиските згради. Траги има на неколку места во близина на клупите на кои што најчесто ...

Згасна животот на кошаркар на МЗТ Скопје

SportMedia - 14.08.2019

Седумнаесет годишен кошаркар на МЗТ Скопје, Никола Христовски го загуби животот во вчерашната физичка пресметка која се случи на улицата „Февруарски поход“. Христовски веднаш бил пренесен во клиниката „Мајка Тереза“ откако бил прободен со нож во ...

Детали за тепачката во Ново Лисиче во која малолетник е избоден до смрт

4NEWS - 14.08.2019

Во тепачка што се случила доцна синоќа после полноќ малолетник е избоден до смрт во скопската населба Ново Лисиче. Информацијата ја потврди и Министерството за внатрешни работи, а според нивните информации расправијата која кулминирала со тепачка ...

Ноќеска, убиено младо момче во Ново Лисиче

Скопје инфо - 14.08.2019

Момче на возраст од 17 години починало од убодна рана која му ја задал познаник во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава „Слободен печат“ . Немилиот настан се случил неколку минути после полноќ.

17 годишно момче убиено со нож во Ново Лисиче

AKO - 14.08.2019

Утрово во 00,35 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата „Февруарски поход“ во скопската населба Ново Лисиче започнале расправија од страна на неколку лица со А.Т. (18) кој бил во друштво со К.Д.

Убиство во Лисиче: Тинејџер со нож избоде врсник

+инфо - 14.08.2019

Седумнаесетгодишно момче го загуби животот откако по расправија која продолжила во физичка пресметка бил прободен со нож од негов врсник. Напаѓачот е пронајден и приведен во полициска станица.

Крвава драма во Ново Лисиче - со нож убиен малолетник

Press24 - 14.08.2019

Седумнаесет годишниот Х.Н. починал од убодна рана која му ја задал познаникот, 18-годишниот Т.А. во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава „ Слободен печат “. Немилиот настан се случил ноќеска, 35 минути после полноќ.

МЗТ Скопје емотивно се прости од избодениот кошаркар во Ново Лисиче

Фокус - 14.08.2019

Во синоќешната трагедија во Ново Лисиче, животот го загуби Никола Христовски, 17-годишен кошаркар на МЗТ Скопје Аеродром. Тој беше прободен со нож при физичка пресметка, а од клубот со емотивна порака се простија од Христовски.

Трагедија во Ново Лисиче: Синоќа со нож било убиено 17- годишно момче

Магазин - 14.08.2019

Трагедија се случи синоќа во скопската населба Ново Лисиче во Паркот на музиката. 17 годишно момче починало од убодна рана која му ја задал познаник во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава „Слободен печат“ .

Седумнаесетгодишно момче избодено со нож во Лисиче

Канал5 - 14.08.2019

Седумнаесетгодишно момче го загуби животот откако по расправија која продолжила во физичка пресметка бил прободен со нож од негов врсник. Напаѓачот е пронајден и приведен во полициска станица.

17 годишно момче починало од убодна рана која му ја задал познаник во Ново Лисиче

4NEWS - 14.08.2019

Момче на возраст од 17 години починало од убодна рана која му ја задал познаник во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава „Слободен печат“. Немилиот настан се случил неколку минути после полноќ.