TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Камчев наместо бугарски конзул, осомничен за злосторничко здружување

МКД - 09.11.2018

Бизнисменот Орце Камчев сѐ уште не добил „зелено светло“ за местото почесен конзул на Бугарија во Македонија, но се најде во списокот на 12 осомничени во новиот случај на СЈО, „Империја“ за сторени кривични дела злосторничко здружување, оштетување ...

Камчев: Отворени сме за соработка со СЈО, моите компании вработуваат 3000 лица

Макфакс - 09.11.2018

„Орка холдинг“, чиј сопственик е Орце Камчев, а за кого СЈО отвори истрага под кодното име „Империја“, иzвести дека тие се отворени за соработка со СЈО и со сите други институции. Како што дознава „Макфакс“, Орце Камчев е веќе уапсен поради ...

Камчев: Сите мои компании се отворени за соработка со СЈО

24Инфо - 09.11.2018

Камчев: Сите мои компании се отворени за соработка со СЈО Извршниот директор на „Орка Холдинг” Јордан Камчев денеска преку пишано соопштение изјави дека сите негови компании се отворени за соработка со Специјалното Јавно обвинителство, како и со ...

СЈО врши претрес во фирми на Камчев и на други лица

Сител - 09.11.2018

Обвинители на Специјалното јавно обвинителство, како што потврдија оттаму, денеска се влезени во фирми на повеќе лица, меѓу кои и на бизнисменот Орце Камчев. Повеќе детали околу претресот се очекуваат во текот на денот.

По фирмите на Камчев, СЈО влезе и во „Пелистерка“

Сакам да кажам - 09.11.2018

Со судска наредба, обвинители од Специјалното обвинителство заедно со инспектори од Одделот за организиран криминал и корупција во МВР утринава влегле да вршат претрес и во компанијата „Пелистерка“, во рамки на истрагата за финансиски криминал во ...

СЈО потврди дека влегле во фирма на Камчев, но и дека претрес вршат и на други локации

Фокус - 09.11.2018

Од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за “Фокус” ја потврдуваат информацијата дека нивни истражители утринава влегле во компанија на бизнисменот Орце Камчев. Сепак додават дека нивни истражители утринава претрес вршат и во повеќе фирми на други ...

Освен во фирмите на Камчев, СЈО врши претрес и во фирми на уште неколку други лица

МКД - 09.11.2018

Истражители освен во фирмите на бизнисменот Орце Камчев , влегоа и во повеќе фирми кои се во сопственост на повеќе лица, потврдуваат од СЈО за МКД.мк. Како што претходно објавивме, утрово истражители влегоа во фирмите на бизнисменот Орце Камчев, но ...

При денешните претреси на СЈО, уапсени пет лица

еМагазин - 09.11.2018

Во текот на денешниот ден од страна на Специјалното јавно обвинителство, во соработка со МВР, беа извршени 12 претреси и лишени од слобода беа пет осомничени лица, кои во текот на денот ќе бидат изведени пред судија на претходна постапка и за кои ќе ...

СЈО влезе во фирмите на Орце Камчев ?

Тера - 09.11.2018

Истражители на СЈО утрово влегоа во фирмите на Орце Камчев, потврдуваат за СДК од Специјалното јавно обвинителство. Претресот во фирмите на бизнисменот се прави врз основа на судска наредба, а детали околу тоа дали и што е запленето и дали има некој ...

Се врши претрес во фирмите на Орце Камчев

Телма - 09.11.2018

Неофицијално, извори за Телма потврдуваат дека во дел од фирмите на бизнисменот Орце Камчев истражители на СЈО врши претреси од утринава, но се уште од СЈО официјално за ова нема потврда. Станува збор за истражна постапка која ја води СЈО, а Камчев ...

Обвинителството тргна кон фирмите на Орце Камчев

А1 On - 09.11.2018

СЈО врши претрес во „Орка Холдинг“, компанијата на бизнисменот Орце Камчев. Од СЈО неофицијално ја потврдуваат информацијата, а Камчев беше недостапен за да каже од кои причини компанијата е под лупа на обвинителството.

СЈО влезе во фирмите на Орце Камчев

Сакам да кажам - 09.11.2018

Обвинители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце Камчев, потврдија неофицијално од СЈО за САКАМДАКАЖАМ.МК. СЈО врши претрес во седиштето на „Орка холдинг“ и во други фирми надвор од Скопје, ...

СЈО влезе во фирмите на Камчев

Стандард - 09.11.2018

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) од утрово врши претрес во „Орка Холдинг“, компанијата на бизнисменот Орце Камчев. Оттаму неофицијално ја потврдуваат информацијата, но не даваат детали.

СЈО утрово влезе во фирмите на Орце Камчев

Слободен Печат - 09.11.2018

Обвинители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце Камчев, потврдија неофицијално од СЈО за САКАМДАКАЖАМ.МК . СЈО врши претрес во седиштето на „Орка холдинг“ и во други фирми надвор од Скопје, ...

Камчев: Отворен сум за соработка со СЈО

Фактор - 09.11.2018

Во врска со денешниот инспекциски надзор во дел од фирмите поврзани со Орка Холдинг ви ја пренесуваме изјавата на Извршниот директор на Орка Холдинг, Јордан Камчев. „Би сакал да ја информирам јавноста дека како сопственик на повеќе компании во ...

Камчев: Сите мои компании се отворени за соработка со СЈО

Курир - 09.11.2018

Извршниот директор на „Орка Холдинг“ Јордан Камчев денеска преку пишано соопштение изјави дека сите негови компании се отворени за соработка со Специјалното Јавно обвинителство, како и со сите други државни институции во земјава, а пред се во ...

СЈО врши претрес во фирми на Камчев и на други лица

Кајгана - 09.11.2018

Скопје, 9 ноември 2018 (МИА) – Обвинители на Специјалното јавно обвинителство, како што потврдија оттаму, денеска се влезени во фирми на повеќе лица, меѓу кои и на бизнисменот Орце Камчев. Повеќе детали околу претресот се очекуваат во текот на денот.

По фирмите на Камчев, СЈО влезе и во „Пелистерка“

Локално - 09.11.2018

Со судска наредба, обвинители од Специјалното обвинителство заедно со инспектори од Одделот за организиран криминал и корупција во МВР утринава влегле да вршат претрес и во компанијата „Пелистерка“, во рамки на истрагата за финансиски криминал во ...

Се врши претрес во фирмите на Орце Камчев

Бриф - 09.11.2018

Неофицијално, извори за Телма потврдуваат дека во дел од фирмите на бизнисменот Орце Камчев истражители на СЈО врши претреси од утринава, но се уште од СЈО официјално за ова нема потврда. Станува збор за истражна постапка која ја води СЈО, а Камчев ...

Обвинителството тргна кон фирмите на Орце Камчев

Макфакс - 09.11.2018

СЈО врши претрес во „Орка Холдинг“, компанијата на бизнисменот Орце Камчев. Од СЈО неофицијално ја потврдуваат информацијата, а Камчев беше недостапен за да каже од кои причини компанијата е под лупа на обвинителството.

СЈО влезе во фирмите на Орце Камчев

iPortal - 09.11.2018

Обвинители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце Камчев, потврдија неофицијално од СЈО за САКАМДАКАЖАМ.МК. СЈО врши претрес во седиштето на „Орка холдинг“ и во други фирми надвор од Скопје, ...

Камчев: Отворени сме за соработка со СЈО, работиме законски и сите сомнежи наскоро ќе се отстранат

Слободен Печат - 09.11.2018

Компаниите во кои сум сопственик со целосна одговорност изјавувам дека ги почитуваат позитивните законски прописи во Република Македонија, и токму поради тоа верувам дека многу брзо ќе се отстрани секаков сомнеж околу нивното работење, вели Камчев ...

Камчев се огласи: Моите фирми се отворени за соработка, верувам дека брзо ќе се отстрани секаков сомнеж околу нивното ...

Фокус - 09.11.2018

Извршниот директор на „Орка Холдинг“ Јордан Камчев денеска преку пишано соопштение изјави дека сите негови компании се отворени за соработка со Специјалното Јавно обвинителство, како и со сите други државни институции во земјава, а пред се во ...

СЈО врши претрес во фирми на Камчев и на други лица

Канал5 - 09.11.2018

Обвинители на Специјалното јавно обвинителство, како што потврдија оттаму, денеска се влезени во фирми на повеќе лица, меѓу кои и на бизнисменот Орце Камчев. Повеќе детали околу претресот се очекуваат во текот на денот.

По фирмите на Камчев, СЈО влезе и во “Пелистерка”

Либертас - 09.11.2018

Со судска наредба, обвинители од Специјалното обвинителство заедно со инспектори од Одделот за организиран криминал и корупција во МВР утринава влегле да вршат претрес и во компанијата „Пелистерка“, во рамки на истрагата за финансиски криминал во ...

Тимот на Катица Јанева со нов неочекуван потег: Обвинителството тргна кон фирмите на Орце Камчев

Centar - 09.11.2018

СЈО врши претрес во „Орка Холдинг“, компанијата на бизнисменот Орце Камчев. Од СЈО неофицијално ја потврдуваат информацијата, а Камчев беше недостапен за да каже од кои причини компанијата е под лупа на обвинителството.

СЈО влезе во фирмите на Орце Камчев

Либертас - 09.11.2018

Обвинители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце Камчев, потврдија неофицијално од СЈО за САКАМДАКАЖАМ.МК . СЈО врши претрес во седиштето на „Орка холдинг“ и во други фирми надвор од Скопје, ...

Камчев: Отворени сме за соработка со СЈО, работиме законски

+инфо - 09.11.2018

Извршниот директор на „Орка холдинг“, Јордан Камчев, испрати соопштение до медиумите, во врска со најновата истрага на СЈО, „Империја“ и по денешниот инспекциски надзор во дел од фирмите поврзани со „Орка Холдинг“.

Камчев: Сите мои компании се отворени за соработка со СЈО

Канал5 - 09.11.2018

Извршниот директор на „Орка Холдинг" Јордан Камчев денеска преку пишано соопштение изјави дека сите негови компании се отворени за соработка со Специјалното Јавно обвинителство. Извршниот директор на „Орка Холдинг" Јордан Камчев денеска преку пишано ...

СЈО врши претрес во фирми на Камчев и на други лица

Н.Македонија - 09.11.2018

Обвинители на Специјалното јавно обвинителство, како што потврдија оттаму, денеска се влезени во фирми на повеќе лица, меѓу кои и на бизнисменот Орце Камчев. Повеќе детали околу претресот се очекуваат во текот на денот.

По фирмите на Камчев, СЈО влезе и во “Пелистерка” – кај кумашинот на Јанакиески

iPortal - 09.11.2018

Рано утринава во 6 часот, специјални обвинители и инспектори за организиран криминал влегле во главната „Орка Холдинг“ и во сите други компании на Камчев во Скопје, но и во некои други што ги има низ Македонија.

СЈО влезе во фирмите на Орце Камчев

Локално - 09.11.2018

Обвинители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце Камчев, потврдија неофицијално од СЈО за САКАМДАКАЖАМ.МК. СЈО врши претрес во седиштето на „Орка холдинг“ и во други фирми надвор од Скопје, ...

СЈО влезе во фирмите на Орце Камчев

Фокус - 09.11.2018

Обвинители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце Камчев, потврдија неофицијално од СЈО за САКАМДАКАЖАМ.МК. СЈО врши претрес во седиштето на „Орка холдинг“ и во други фирми надвор од Скопје, ...

Камчев: Отворени сме за соработка со СЈО

А1 On - 09.11.2018

„Орка холдинг“, чиј сопственик е Орце Камчев, а за кого СЈО отвори истрага под кодното име „Империја“, извести дека тие се отворени за соработка со СЈО и со сите други институции. Како што дознава „Макфакс“, Орце Камчев е веќе уапсен поради ...

Камчев: Сите мои компании се отворени за соработка со СЈО

Н.Македонија - 09.11.2018

Извршниот директор на „Орка Холдинг“ Јордан Камчев денеска преку пишано соопштение изјави дека сите негови компании се отворени за соработка со Специјалното Јавно обвинителство, како и со сите други државни институции во земјава, а пред се во ...

СЈО врши претрес во фирмите на Орце Камчев

Р.С.Европа - 09.11.2018

Обвинители на Специјалното јавно обвинителство, како што потврдија оттаму, денеска се влезени во фирми на повеќе лица, меѓу кои и на бизнисменот Орце Камчев. Повеќе детали околу претресот се очекуваат во текот на денот.

СЈО во фирмите на Орце Камчев

Пулс24 - 09.11.2018

Утринава врз основа на судска наредба истражители на СЈО започнале претрес во седиштето на „Орка холдинг“ и во други фирми надвор од Скопје кои се поврзуваат со Орце Канчев. Акцијата е со асистенција на Одделот за сузбивање на организиран криминал и ...

СЈО утрово влезе во фирмите на Орце Камчев

Press24 - 09.11.2018

Обвинители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце Камчев, потврдија неофицијално од СЈО за САКАМДАКАЖАМ.МК. Се врши претрес во седиштето на „Орка холдинг“ и во други фирми надвор од Скопје, ...

СЈО ги претресува фирмите на Орце Камчев

Независен - 09.11.2018

Обвинители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце Камчев, потврдија неофицијално од СЈО за САКАМДАКАЖАМ.МК. СЈО врши претрес во седиштето на „Орка холдинг“ и во други фирми надвор од Скопје, ...

Орце Камчев: Отворени сме за соработка со СЈО

МКД - 09.11.2018

Би сакал да ја информирам јавноста дека како сопственик на повеќе компании во Македонија што вработуваат над 3.000 лица максимално сме отворени и транспарентни за секој инспекциски надзор, порача извршниот директор на Орка холдинг, Јордан Камчев, по ...

Камчев: Сите мои компании се отворени за соработка со СЈО

Сител - 09.11.2018

Извршниот директор на „Орка Холдинг“ Јордан Камчев денеска преку пишано соопштение изјави дека сите негови компании се отворени за соработка со Специјалното Јавно обвинителство, како и со сите други државни институции во земјава, а пред се во ...

СЈО врши претрес во фирми на Камчев и на други лица

Слободен Печат - 09.11.2018

Камчев пред две години беше повикан на распит во СЈО, но од Обвинителството тогаш не кажа во кое својство и за кој случај е повикан. Обвинители на Специјалното јавно обвинителство, како што потврдија оттаму, денеска се влезени во фирми на повеќе ...

СЈО влезе во фирмите на Орце Камчев

Република - 09.11.2018

Истражители на СЈО утринава започнале петрес во седиштето на „Орка холдинг“ и во други фирми надвор од Скопје кои се поврзуваат со Орце Канчев, врз основа на судска наредба. Акцијата е со асистенција на Одделот за сузбивање на организиран криминал и ...

СЈО влезе во фирмите на Камчев

Нова ТВ - 09.11.2018

Обвинители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце Камчев, објави порталот САКАМДАКАЖАМ.МК , кои добиле неофицијална потврда од СЈО., без да кажат детали за какви сомневања станува збор.

СЈО влезе во фирмите на Орце Камчев

МКД - 09.11.2018

Истражители на СЈО утрово влегоа во фирмите на Орце Камчев, потврдуваат за СДК од Специјалното јавно обвинителство. Претресот во фирмите на бизнисменот се прави врз основа на судска наредба, а детали околу тоа дали и што е запленето и дали има некој ...

Камчев: Сите мои компании се отворени за соработка со СЈО

Кајгана - 09.11.2018

Скопје, 9 ноември 2018 (МИА) – Извршниот директор на „Орка Холдинг“ Јордан Камчев денеска преку пишано соопштение изјави дека сите негови компании се отворени за соработка со Специјалното Јавно обвинителство, како и со сите други државни институции ...

СЈО врши претрес во фирмите на Орце Камчев

24Инфо - 09.11.2018

СЈО врши претрес во фирмите на Орце Камчев Обвинители на Специјалното јавно обвинителство, како што потврдија оттаму, денеска се влезени во фирми на повеќе лица, меѓу кои и на бизнисменот Орце Камчев.

СЈО влезе и во фирми на други лица

Независен - 09.11.2018

Од Специјалното јавно обвинителство ги потврдуваат информациите дека влегле во повеќе фирми на бизнисменот Орце Камчев. Од ова обвинителство велат исто така дека е влезено и во фирми на други лица, но нема информации дали станува збор за фирми ...

АКЦИЈА НА СЈО И МВР: Обвинители и инспектори рано утрово влегоа во фирмите на Орце Камчев

Денешен - 09.11.2018

Обвинители на Специјалното јавно обвинителство рано утрово во 6 часот влезе во фирмите на бизнисменот Орце Камчев во Скопје, за што има неофицијална потврда од СЈО за повеќе медиуми. Како што објавија повеќе медиуми, со судска наредба СЈО врши ...

СЈО ги претресува сите фирми на бизнисменот Орце Камчев

Радар - 09.11.2018

Обвинители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце Камчев, потврдија неофицијално од СЈО за Radar.mk. СЈО врши претрес во седиштето на „Орка холдинг“ и во други фирми надвор од Скопје, врз ...