TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кербер подготвена за кам-бек после повредата

Шеталиште - 13.01.2018

Поранешната светска тенисерка број 1, Анџелике Кербер стигна до својата 11 титула во кариерата, откако ја победи Австралијката Ешли Барти во финалето од Сиднеј интернешнл. Најдоброрангираната австралиска тенисерка Барти ја бркаше првата домашна ...

Кербер конечно освои титула, во финалето во Сиднеј ја совлада Барти

Gol.mk - 13.01.2018

Германката Анџелик Кербер е победник на ВТА турнирот во Сиднеј, откако во финалето ја совлада домашната претставничка Ешли Барти со 2-0 (6-4, 6-3). 29-годишната Кербер првиот брејк го направи во петтиот гем, што беше доволно за освојување на сетот.

Кербер на врвот во Сиднеј

Стандард - 13.01.2018

Поранешната број 1 кај дамите, Анџелик Кербер победи во тенискиот турнир во Сиднеј со награда од 733,900 долари. Во финалето, Германката победи со 6: 4, 6: 4 против претставничката на домаќините Ешли Бартли.