TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поглед во новиот iPhone 12

Кајгана - 21.10.2020

Компанијата Apple неодамна ја претстави новата серија iPhone 12. Сите модели имаат Super Retina XDR OLED дисплеј, Dolby Vision систем за снимање на видео и поддржуваат 5G мрежа. Новиот iPhone 12 има екран од 6,1-инч, 4 GB RAM и батерија од 2.775 mAh ...

Како се движат цените на најпопуларниот телефон на „Епл“

Пари - 21.10.2020

Време зa читање: 2 минути „Епл“ штотуку го претстави новиот „Ајфон“, најочекуваниот паметен телефон за годината во своето дванаесетто издание и ќе чини најмалку 100 американски долари повеќе од минатогодишниот „Ајфон – 11“.

Прегревање, оштетен екран и изгореници: Проблеми со Apple Watch SE

Телефони.мк - 21.10.2020

Apple минатиот месец претстави два нови модела од својот смарт часовник. Apple Watch Series 6 е надградба на претходниот модел што доаѓа со одредени подобрувања, од кои најголема новост е сензор за мерење на заситеност во крвта со кислород.

„Ајфон 12 – 5-Г“ со нов екран и нов изглед (ВИДЕО)

Студенти - 20.10.2020

По подолго исчекување, Епл ги претстави својот најнов паметен телефон „Ајфон 12 – 5-Г“, како и неговите „мини“ и „про“ верзии, со нов екран и нов изглед. „Ајфон 12 – 5-Г“ чини 1.099 американски долари, а „Ајфон 12 – 5-Г мини“ – 999 долари.

За викендот преднарачани 7-9 милиони iPhone 12 и 12 Pro модели

USB - 19.10.2020

Претпродажбата на iPhone 12 и iPhone 12 Pro телефоните почна во петок, а познатиот аналитичар Минг-Чи Куо предвидува дека двата модела забележале вкупно помеѓу седум и девет милиони преднарачки пред да заврши викендот.