TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СПОДЕЛИ МУЗИКА: ЏезВез – „Бело лице љубам јас“

Таратур - 11.06.2021

Вокали: Сара Пројковска, Дани Димитровска и Ана Костадиновска Аранжман и продуцент: Никола Мицевски Никола Мицевски – пијано Оливер Јосифовски – контрабас Дино Милосављевиќ – тапани Петар Христов – сопран саксофон Тонец: Ивица Јанкуловски Камера: ...

„ЏезВез“ со нова преработка на „Бело лице љубам јас“

Fashionel - 11.06.2021

По обработка на „Каранфило филфило моме“ објавена неодамна, а која наиде на одлични реакции, составот „ЏезВез“ продолжува во истиот џез манир со втора обработка на, за нас добро познатата, „Бело лице љубам јас“: Вокалниот вовед кој не ја наговестува ...

(ВИДЕО) ЏезВез“ со нова преработка: „Бело лице љубам јас“ со Дани, Сара и Ана!

Екран - 10.06.2021

По врвната обработка на „Каранфило филфило моме“ објавена неодамна, ЏезВез продолжува во истиот џез манир со втора обработка на, за нас добро познатата, „Бело лице љубам јас“, од вчера достапна со видео запис на YouTube на следниот линк: Кога ќе ...