TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѕвездата од „FRIENDS“ конечно станува мајка

Денар - 15.04.2021

Филмската ѕвезда Џенифер Анистон, за време на долгоочекуваниот собир на актерската екипа од „Пријатели“ откри дека конечно ќе стане мајка на 52 години, пренесува британскиот весник Мирор. За прв пат од финалето на серијата во 2004 година, Мет ...

TBT: The One With Windows 95

IT.mk - 15.04.2021

Минатата недела заврши снимањето на „Reunion“ епизодата на веројатно најпопуларната серија на сите времиња – Пријатели (Friends). Во „епизодата“ се појавуваат главните актери од серијата, Метју Пери, Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Лиса Кудроу, Мет ...

Кој од „Пријателите“ заработил најмногу?

Опсервер - 15.04.2021

– Хумористичната серија „Пријатели“ се прослави низ целиот свет, па денес, впечатокот говори дека нема човек на ова поднебје кој не ги знае Рејчел, Рос, Моника, Чендлер, Фиби и женкарот Џои.

Кој од „Пријателите“ заработил најмногу?

iPortal - 15.04.2021

Хумористичната серија „Пријатели“ се прослави низ целиот свет, па денес, впечатокот говори дека нема човек на ова поднебје кој не ги знае Рејчел, Рос, Моника, Чендлер, Фиби и женкарот Џои.

Кој од „Пријателите“ заработил најмногу?

MakPress - 15.04.2021

Хумористичната серија „Пријатели“ се прослави низ целиот свет, па денес, впечатокот говори дека нема човек на ова поднебје кој не ги знае Рејчел, Рос, Моника, Чендлер, Фиби и женкарот Џои.

Кој од „Пријателите“ заработил најмногу?

Независен - 15.04.2021

САД – Хумористичната серија „Пријатели“ се прослави низ целиот свет, па денес, впечатокот говори дека нема човек на ова поднебје кој не ги знае Рејчел, Рос, Моника, Чендлер, Фиби и женкарот Џои.

Кој од „Пријателите“ заработил најмногу?

Frontline - 15.04.2021

Хумористичната серија „Пријатели“ се прослави низ целиот свет, па денес, впечатокот говори дека нема човек на ова поднебје кој не ги знае Рејчел, Рос, Моника, Чендлер, Фиби и женкарот Џои.

По 17 години познатите ТВ-пријатели ја снимија „Обединување“

Вечер Прес - 14.04.2021

Екипата на една од најпопуларните ТВ-серии од крајот на минатиот век и почетокот на овој – „Пријатели“ повторно се собра по 17 години за да ја сними специјалната епизода насловена „Обединување“.