TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Џошуа е воодушевен од Фјури, но сака да се пресмета со Вајлдер“

Sport 1 - 06.12.2018

Нерешениот дуел во возбудливиот меч меѓу Деонтај Вајлдер и Тајсон Фјури е во центар на внимание бидејќи не е познато кој ќе биде следен противник на Ентони Џошуа. Фјури и Вајлдер направија вистински боксерски спектакл во Лас Вегас минатиот викенд, а ...

ВБЦ: Вајлдер и Фјури се враќаат повторно во рингот!

Екипа - 06.12.2018

Организацијата ВБЦ за чиј појас се бореа Деонтај Вајлдер и Тајсон Фјури на легендарниот меч што се одржа на 1 декември во Лос Анџелес, соопшти дека е покрената процедура за нов меч меѓу двајцата боксери.

Тајсобн Фјури од Олд Трафорд порача дека сака таму да биде реваншот со Вајлдер

IPON - 06.12.2018

Големиот навивач на Манчестер Јунајтед, Тајсон Фјури, синоќа го слењдеше дербито со Арсенал на „Олд Трафорд“, најави дека посакува реванш со Дионтеј Вајлдер и тоа на стадионот во Манчестер.

Фјури синоќа беше на Олд Трафорд – по натпреварот најави можен спектакл

Спортклуб - 06.12.2018

Британскиот боксер Тајсон Фјури, кој е голем навивач на Манчестер Јунајтед и кој синоќа беше присутен на дербито со Арсенал на „Олд Трафорд“, најави дека посакува реванш со Деонтиј Вајлдер и тоа на стадионот во Манчестер.

Вајлдер: Реванш со Фјури, друго не ме интересира

365 - 06.12.2018

Дионтеј Вајлдер отворено порача дека не го интересира ниту една друга борба освен реванш со Тајсон Фјури. По спектакуларната борба во саботата навечер, Вајлдер изјави дека „само Бог знае“ како Фјури успеа да стане по нокаутот во 12.

Вајлдер: Фјури се врати од пеколот, сакам реванш

Кајгана - 06.12.2018

Тајсон Фјури доминираше во повеќето од рундите во WBC борбата со Дионтеј Вајлдер, а овој успеа два пати да го совлада, но според одлуката на судиите, победник немаше. Сега светот сака да го види Вајлдер во ринг со Ентони Џошуа.

Фјури: Реваншот со Вајлдер сакам да биде на Олд Трафорд

SportMedia - 06.12.2018

Стадионот на Манчестер Ј. би можел да биде домаќин на реванш дуелот во тешка категорија во верзијата на ВБЦ следната година. Британецот Тајсон Фјури вели дека сака неговиот реванш со Деонтеј Вајлдер во битката за титулата во ВБЦ да се одржи на ...

Се обложил дека дуелот Фјури – Вајлдер ќе заврши без победник и добил богатство! (ВИДЕО)

Екипа - 06.12.2018

Боксерската пресметка меѓу Фјури и Вајлдер и судиската одлука на крај му донесоа цело богатство на еден среќе обложувач во В. Британија. Тој уплатил 500 фунти дека големата пресметка ќе заврши без победник и добил 13.000 фунти.

На радост на љубителите на боксот: Фјури – Вајлдер следната година на ,,Олд Трафорд”

Дерби - 06.12.2018

Одлично подготвените боксери Дионтеј Вајлдер и Тајсон Фјури изрежираа борба која фановите на боксот ќе ја паметат долго, а во бескомпромисната пресметка имаше добри моменти и за двајцата учесници.

Фјури сака реваншот против Вајлдер да биде на „Олд Трафорд“

TopSport - 06.12.2018

Британскиот боксер Тајсон Фјури рекол дека сака реваншот со Американецот Дионте Вајлдер да се одржи на култниот стадион „Олд Трафорд“. Борбата помеѓу овие двајца, минатиот викенд, заврши без победник, поради што Вајлдер ја одбрани титулата во тешка ...

КОЈ ТОА ВЕЛИ: Еднаш засекогаш да видиме кој е подобар!!!

SportMedia - 06.12.2018

„Јас бев поагресивен и упатив повеќе ефективни удари. Го видовте најдобриот Фјури, но не сте го виделе најдобриот Вајлдер". Фановите на боксот не дојдоа на своето кога Дионтеј Вајлдер и Тајсон Фјури влегоа во рингот со цел да покажат кој е подобар, ...

Фјури и Вајлдер на овој човек му донесоа богатство – па го честеше целиот локал! (ВИДЕО)

Спортски - 06.12.2018

На социјалните мрежи се појави едно навистина интересно видео од среќен обложувач на кој борбата Тајсон Фјури и Деонтеј Вајлдер му донесе вистинско богатство. Професионалниот боксер Тед Чесмен на друштвените мрежи објави видео од својот пријател кој ...

Фјури и Вилдер ќе имаат римеч на фудбалскиот храм - Олд Трафорд?!

Sport 1 - 06.12.2018

Откако нивната борба во Лос Анџелес изминатиот викенд заврши без победник, Тајсон Фјури и Донтеј Вилдер преговараат за римеч и тоа веќе во следната година на фудбалскиот храм во Манчестер – Олд Трафорд.

Спектакл на Олд Трафорд – Фјури и Вајлдер договараат нова борба

Спортски - 06.12.2018

Минатиот викенд во Лос Анџелес борбата меѓу Тајсон Фјури и Донтеј Вилдер заврши без победник, а уште сега се договара нов спектакл, овој пат на Олд Трафорд. Иако Донтеј Вајлдер преферира борба на Вембли или стадионот на Арсенал, Емирати, Фјури бара ...

Ленокс Луис удри по сонародниците: Што кажа легендарниот боксер за мечот Вајлдер-Фјури? (видео)

MTM - 06.12.2018

Поранешниот шампион во бокс Ленокс Луис ја даде својата реакција на социјалните мрежи по спектакуларниот меч во тешка категорија помеѓу Вајлдер и Фјури. Откако му легнаа емоциите по мечот, Луис кој беше дел од коментаторскиот тим во ЛА и се покажа ...

Вајлдер: Сакам реванш со Фјури што поскоро – Бог го подигна тој човек од подот за реванш

IPON - 05.12.2018

Дионтеј Вајлдер за време на телефонска конференција со новинари го откри своите следни потези. ВБЦ шампионот сака реванш со Тајсон Фјури поскоро отколку борба со Ентони Џошуа. Нивната одлична борба минатиот викенд во Лос Анџелес заврши без победник, ...

Вајлдер има доказ, Фјури се исправи откако завршија 10-те секунда во нокдаун (видео)

TopSport - 05.12.2018

Тајсон Фјури и Деонтеј Вајлдер водеа лавовска борба која на крајот заврши без победник. Сепак Вајлдер нуди видео доказ кој покажува дека Фјури застанува на нозе откако веќе истекоа 10-те секунди предвидени за нокаут.

Вајлдер нуди видео доказ дека го нокаутирал Фјури (ВИДЕО)

IPON - 05.12.2018

Дионтеј Вајлдер понуди видео снимка од мечот со Тајсон Фјури и Д и онтеј Вајлдер , а што заврши без победник, со која докажува дека го победи л Фјури со нокаут. Вајлдер му зададе тежок удар на Фјури и го испрати во нокдаун, но тој успеа да стане.

Вајлдер понуди видео доказ дека го нокаутирал Фјури (ВИДЕО)

Спортски - 05.12.2018

Борбата помеѓу Тајсон Фјури и Деонтеј Вајлдер заврши без победник, но Вајлдер сега понуди доказ дека тој го победи Фјури со нокаут. Во еден момент Вајлдер на Фјури му зададе брутален удар, по кој Фјури беше во нокдаун, но сепак успеа да стане.

Џошуа им испрати порака на Вајлдер и Фјури

Вечер - 05.12.2018

Одлично одработено од Фјури! Сакам меч против тебе, бидејќи претпоставуваа дека си готов. Но, јас ќе ти дадам фер третман кога ќе бидеш подготвен. Третманот може да го добие било кој од вас двајца, изјави Британецот Светот на боксот е воодушевен од ...

Вајлдер: Еве доказ дека Фјури беше нокаутиран (ВИДЕО)

Sport 1 - 05.12.2018

Деонтеј Вајлдер не може да се помири со ремито против Тајсон Фјури па на неговиот „Инстаграм“ објави видео со кое сака да докаже дека всушност победил со нокаут. Му зададе брутален удар на Фјури кој заврши на подот во нокдаун, но успеа да стане.

Погоди реми на боксерски меч за светска титула и си ќари 12.500 фунти (ВИДЕО)

Sport 1 - 05.12.2018

Деонтеј Вајлдер и Тајсон Фјури во неделата боксуваа за светската титула во ВБЦ верзијата во тешка категорија, но мечот заврши нерешено на изненадување на цела јавност. Можеби звучи чудно, но и во боксот има реми, што навистина ретко се случува.

Вајлдер го откачи Џошуа: Фјури се врати од пеколот, заслужува нова шанса

Екипа - 05.12.2018

Деонте Вајлдер ја отфрли можноста во блиска иднина да влезе во ринг со Ентони Џошуа, во дуел што би го дал новиот апсолутен боксерски шампион. Џошуа не криеше дека го очекува победникот од борбата меѓу Вајлдер и Фјури за да се пресметка со подобриот ...

Џошуа им испрати порака на Вајлдер и Фјури

Sport M - 05.12.2018

Одлично одработено од Фјури! Сакам меч против тебе, бидејќи претпоставуваа дека си готов. Но, јас ќе ти дадам фер третман кога ќе бидеш подготвен. Третманот може да го добие било кој од вас двајца, изјави Британецот Светот на боксот е воодушевен од ...