TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уште еден удар за Мадуро- САД забрани да се продава златото од Венецуела

Канал5 - 19.03.2019

Американското министерство за финансии денеска воведе санкции кон државната рударска компанија на Венецуела , што ја експлоатира златната руда. Владата на претседателот Николас Мадуро црпи значајна финансиска поткрепа од вадењето и продажбата на ...

Опозицијата од Венецуела превзема дипломатски објекти во САД

Канал5 - 19.03.2019

Соработници на венецуелскиот опозициски лидер Гуаидо ја презедоа контролата врз три дипломатски објекти во САД, изјави претставникот на Гуаидо, Карлос Векио. Според него, опозицијата успеала да преземе контрола врз две згради кои му припаѓаат на ...

Приврзаниците на Гваидо презеле три претставништва на Венецуела во САД

Р.С.Европа - 19.03.2019

Приврзаниците на опозицискиот лидер во Венецуела Хуан Гваидо ја презеле контролата врз три дипломатски претставништва во Соединетите држави. Новинските агенции јавуваат дека станува збор за две згради во Њујорк кои му припаѓале на Министерството за ...

Лавров: Само Мадуро има право да назначува амбасадори на Венецуела

Макфакс - 19.03.2019

Само владата на Николас Мадуро може да ги назначи амбасадорите на Венецуела, изјавирускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, коментирајќи го назначувањето на претставникот на Венецуела во САД од страна на лидерот на опозицијата, Хуан ...

САД воведоа нови санкции кон Венецуела

24Инфо - 19.03.2019

САД воведоа санкции кон венецуелската рударска компанија „Минервен”, со образложени дека нејзините приходи од производството на злато се користат за финансирање на претседателот Николас Мадуро и неговото опкружување.

Лавров: Само Мадуро има право да назначува амбасадори на Венецуела

24Инфо - 19.03.2019

Само владата на Николас Мадуро може да ги назначи амбасадорите на Венецуела, изјавирускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, коментирајќи го назначувањето на претставникот на Венецуела во САД од страна на лидерот на опозицијата, Хуан ...

Се воведоа нови санкции кон Венецуела

А1 On - 19.03.2019

САД воведоа санкции кон венецуелската рударска компанија „Минервен“, со образложение дека нејзините приходи од производството на злато се користат за финансирање на претседателот Николас Мадуро и неговото опкружување.

САД воведоа нови санкции кон Венецуела

Нова ТВ - 19.03.2019

САД воведоа санкции кон венецуелската рударска компанија „Минервен“, со образложени дека нејзините приходи од производството на злато се користат за финансирање на претседателот Николас Мадуро и неговото опкружување.

САД воведоа нови санкции кон Венецуела

Независен - 19.03.2019

САД воведоа санкции кон венецуелската рударска компанија „Минервен“, со образложени дека нејзините приходи од производството на злато се користат за финансирање на претседателот Николас Мадуро и неговото опкружување.

САД воведоа нови санкции кон Венецуела

24 Вести - 19.03.2019

САД воведоа санкции кон венецуелската рударска компанија „Минервен“, со образложени дека нејзините приходи од производството на злато се користат за финансирање на претседателот Николас Мадуро и неговото опкружување.

САД воведоа нови санкции кон Венецуела

Н.Македонија - 19.03.2019

САД воведоа санкции кон венецуелската рударска компанија „Минервен“, со образложени дека нејзините приходи од производството на злато се користат за финансирање на претседателот Николас Мадуро и неговото опкружување.

САД воведоа нови санкции кон Венецуела

Опсервер - 19.03.2019

САД воведоа санкции кон венецуелската рударска компанија „Минервен“, со образложени дека нејзините приходи од производството на злато се користат за финансирање на претседателот Николас Мадуро и неговото опкружување.

САД воведоа нови санкции кон Венецуела

Локално - 19.03.2019

САД воведоа санкции кон венецуелската рударска компанија „Минервен“, со образложени дека нејзините приходи од производството на злато се користат за финансирање на претседателот Николас Мадуро и неговото опкружување.