TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Четворица повредени во несреќа со балон кај Љубљана

24Инфо - 22.01.2022

Tројца белгиски и еден словенечки државјанин се повредени во денешната несреќа при слетување на балон во Љубљанското мочуриште. Засега не е позната причината за несреќата. Според првичните инфомации, околу 10 часот при слетувањето на балонот дувал ...

Несреќа со балон на топол воздух во Словенија, повредени се шест луѓе

Вечер Прес - 23.01.2022

Најмалку шест луѓе се повредени во несреќа со балон на топол воздух во околината на Љубљана во Словенија. Меѓу повредените е и управувачот на балонот. Несреќата се случила на подрачје меѓу Љубљанско барје и населеното место Шкофљица.

Во несреќа со балон на топол воздух повредени се шест луѓе во Словенија

Фактор - 22.01.2022

Најмалку шест луѓе се повредени во несреќа со балон на топол воздух во околината на Љубљана во Словенија. Ме ѓу повредените е и управувачот на балонот. Несреќата се случила на подрачје меѓу Љубљанско барје и населеното место Шкофљица.

Падна балон во околината на Љубљана, најмалку шест лица се повредени, во тек е голема спасувачка акција

Во Центар - 22.01.2022

Утрово, нешто по 10 часот, љубљанската полиција добила известување за несреќа со балон во реонот на Љубљанското мочуриште во околината на словенечката престолнина. Според првите информации, балонот паднал меѓу Шкофијица и Иг во неразјаснети ...

Несреќа со балон на топол воздух во Словенија, повредени се шест луѓе

Нетпрес - 22.01.2022

Најмалку шест луѓе се повредени во несреќа со балон на топол воздух во околината на Љубљана во Словенија. Меѓу повредените е и управувачот на балонот. Несреќата се случила на подрачје меѓу Љубљанско барје и населеното место Шкофљица.

Љубљана: Најмалку шест лица се повредени во несреќа со балон на топол воздух

Нова ТВ - 22.01.2022

Најмалку шест лица се повредени во несреќа на балон со топол воздух во околината на Љубљана. Во тек е акција за нивно спасување, а сè уште е непозната природата на повредите . Полицијата соопшти дека била известена за несреќата околу 10 часот и ...

Најмалку четворица Белгијци се повредени во несреќа со балон во близина на Љубљана

Канал5 - 22.01.2022

Најмалку четири лица се повредени утрово во околината на Љубљана во несреќа со балон на топол воздух. Тие се пренесени во љубљанската болница и се вон животна опасност. Полицијата соопштила дека била известена за падот околу 10 часот и дека според ...