TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повелете докторке Вујовиќ, ве знам јас и од други постапки, ѝ кажа Судијата Ставрев на докторката која му даде ...

Сакам да кажам - 20.01.2020

На судскиот процес „ТНТ“ пак не дојде обвинетиот Тони Трајковски кој извади уверение од докторката од Психијатрија Викторија Вујовиќ дека поради физички напад имал психички последици и не можел да го следи судењето.

„ТНТ“, рочиштето одложено за 6 февруари

Алсат-М - 20.01.2020

Судењето за предметот „ТНТ“ се одложи за 6 февруари. Одлуката е донесена по консултации помеѓу судијата Ставрев со докторката на обвинетиот Тони Трајковски, којашто денеска беше повикана да објасни зошто поранешниот градоначалник на Гази Баба, не е ...

Докторката на Трајковски го убеди судот дека е болен, “ТНТ” повторно одложено

Фокус - 20.01.2020

Невропсихијатарот Викторија Вујовиќ, зад затворена врата, на денешното судење за “ТНТ” ја образложи здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски, бидејќи таа му дала боледување. Јавноста не може да го следи произнесувањето на докторката, ...

Се одложи ТНТ, Трајковски е на боледување

Сител - 20.01.2020

Докторката Викторија Вујовиќ која го издаде боледување за обвинетиот Тони Трајковски, денеска во судница образложи зошто тој не може да присуствува на рочиштата. По распитот н докторката, судијата Огнен Ставрев рече дека обвинетиот Трајковски мора ...

Болниот Трајковски го одложи „ТНТ“

Слободен Печат - 20.01.2020

Неговиот адвокат извести дека неговиот клиент поради здравствени причини не е во можност извесен период да присуствува на рочиштето. Тони Трајковски, поранешен градоначалник на Гази Баба денеска не дојде на рочиштето за предметот „ТНТ“.

Трајковски не дојде на ТНТ, сведочи неговата докторка зад затворени врати

А1 On - 20.01.2020

Обвинетиот Тони Трајковски не дојде на денешното судење за ТНТ, по што, судот ја одложи расправата за уривањето на објектот „Космос“ на бизнисменот Фијат Цановски. „Добив известување дека по минатото рочиште бил на доктор и ви го поднесов.

„ТНТ“ одложен, докторката на Трајковски пред судот ја образложи неговата здравствена состојба

Република - 20.01.2020

На денешното рочиште за „ТНТ“ присутни беа сите обвинети, освен Тони Трајковски. Неговиот адвокат Страшевски рече дека Трајковски не е во можност да присуствува на рочиштата. Потоа беше повикана неговата докторка Викторија Вујовиќ да ја образложи ...

Продолжува судењето за уривањето на комплексот „Космос“

Локално - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Продолжува судењето за уривањето на комплексот „Космос“

+инфо - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

На судењето за „ТНТ“ треба да се појави докторката која му даде боледување на Трајковски

Фокус - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за случајот „ТНТ“, односно за уривањето на комплексот „Космос“, откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Продолжува судењето за уривањето на комплексот „Космос“

А1 On - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Продолжува судењето за уривањето на комплексот „Космос"

Канал5 - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос" откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Продолжува судењето за уривањето на комплексот „Космос“

Frontline - 20.01.2020

Денеска образложение за здравствената состојба на Трајковски треба да даде докторката која дала потврда дека обвинетиот не е во состојба да ги следи рочиштата. Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на ...

Продолжува судењето за уривањето на комплексот „Космос“

Либертас - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Докторката ќе ја образложи состојбата на Трајковски - Судење за „ТНТ"

Press24 - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Продолжува судењето за ТНТ, треба да сведочи докторката на Трајковски

24Инфо - 20.01.2020

Скопје, 15 јануари 2020 (МИА) – Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос” откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Случај „ТНТ“: Докторката на Тони Трајковски ќе ја образложува неговата состојба

Република - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Продолжува судењето за „ТНТ“: Ќе сведочи докторката на обвинетиот Трајковски

еМагазин - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Ново рочиште за уривањето на комплексот „Космос”

Слободен Печат - 20.01.2020

Денеска образложение за здравствената состојба на Трајковски треба да даде докторката која дала потврда дека обвинетиот не е во состојба да ги следи рочиштата. Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на ...

Продолжува судењето за уривањето на комплексот „Космос“

Телма - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Продолжува судењето за уривањето на комплексот „Космос“

CivilMedia - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Продолжува судењето за уривањето на комплексот „Космос“

24 Вести - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Продолжува судењето за уривањето на комплексот „Космос“

Вечер - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

На денешното рочиште за „ТНТ“ ќе сведочи лекарката која даде потврда за Трајковски

МКД - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи новo рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Продолжува судењето за уривањето на комплексот „Космос“

Алсат-М - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Продолжува судењето за „ТНТ“, ќе сведочи докторката која дала потврда за Трајковски

ТВ21 - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Продолжува судењето за уривањето на комплексот „Космос”

ММС - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос” откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Продолжува судењето за уривањето на комплексот „Космос“

Нетпрес - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Докторката ќе ја образложи состојбата на Трајковски - Судење за „ТНТ"

Сител - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Преседан за владини потреби на воскреснување на „режимот“: Во „ТНТ“ докторка ќе ја образложува состојбата на ...

Курир - 20.01.2020

Денеска образложение за здравствената состојба на Трајковски треба да даде докторката која дала потврда дека обвинетиот не е во состојба да ги следи рочиштата. Правните експерти овој чин го протолкуваа како преседан, особено имајќи предвид дека ...

Докторката ќе ја образложи состојбата на Трајковски – Судење за „ТНТ"

4NEWS - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Докторката на Тони Трајковски сведочи зад затворени врати

Макфакс - 20.01.2020

Обвинетиот Тони Трајковски не дојде на денешното судење за „ТНТ“ , по што, судот ја одложи расправата за уривањето на објектот „Космос” на бизнисменот Фијат Цановски. „Добив известување дека по минатото рочиште бил на доктор и ви го поднесов.