TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продолжуваат засилените сообраќајни контроли во Скопје

ТВ21 - 16.09.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (15.09) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно 376 санкции, меѓу кои возење без возачка дозвола 23 лица, ...

МВР продолжува со засилени сообраќајни контроли, 376 казни во Скопје, најмногу за брзо возење

МКД - 16.09.2020

Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден на територија на град Скопје изрече вкупно 376 казни. Од МВР соопштија дека од вкупниот број казни, за возење без возачка ...

Полицијата казнува во Скопје: 105 возачи се казнети за пребрзо возење и 12 пешаци поради направени прекршоци

ММС - 16.09.2020

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје санкционирани се четири возила бидејќи биле технички неисправни, 17 возила бидејќи биле нерегистрирани, 26 возачи затоа што управувале возила без да се стекнат со право на управување на моторно ...

Полицијата вчера во Скопје изрекла 376 казни за возачи и пешаци

Мета - 16.09.2020

Полициските службеници во текот на вчерашниот ден во Скопје продолжија со засилени контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи. Вчера на подрачјето на СВР Скопје изречени се 376 прекршоци по повеќе различни основи ...

Полицијата вчера казнила 376 возачи во Скопје

Макфакс - 16.09.2020

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во текот на вчерашниот ден полицијата казнила 376 возачи. Од нив 23 се казнети дека возеле без возачка дозвола, за пречекорување на дозволената брзина на движење казнети се 105 возачи, за ...

Засилени сообраќајни контроли, МВР изрече вкупно 376 санкции

Локално - 16.09.2020

Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден на територија на град Скопје изрече вкупно 376 санкции. Како што соопштија денеска од МВР, од вкупниот број санкции, за ...

Засилени контроли за санкционирање на непочитување на сообраќајните правила

Локално - 15.09.2020

Во урбаните средини ќе има засилено присуство на сообраќајната полиција и „пајак“ возилата, изјави денеска портпаролот на МВР Тони Ангеловски и информира дека МВР од вчера почна со спроведување засилени акциски контроли за санкционирање на ...

Засилени контроли за санкционирање на непочитување на сообраќајните правила

Опсервер - 15.09.2020

Скопје, 15 септември 2020 () – Во урбаните средини ќе има засилено присуство на сообраќајната полиција и „пајак“ возилата, изјави денеска портпаролот на МВР Тони Ангеловски и информира дека МВР од вчера почна со спроведување засилени акциски ...

Засилени контроли за санкционирање на непочитување на сообраќајните правила

24Инфо - 15.09.2020

Во урбаните средини ќе има засилено присуство на сообраќајната полиција и „пајак” возилата, изјави денеска портпаролот на МВР Тони Ангеловски и информира дека МВР од вчера почна со спроведување засилени акциски контроли за санкционирање на ...

Засилени контроли за санкционирање на непочитување на сообраќајните правила

Канал5 - 15.09.2020

Во урбаните средини заради обезбедување поголема проточност на сообраќајот, ќе има засилено присуство на сообраќајната полиција и „пајак" возилата. Во урбаните средини ќе има засилено присуство на сообраќајната полиција и „пајак" возилата, изјави ...

Внимавајте, сообраќајна полиција и „пајаци“ ќе ловат пијани возачи и погрешно паркирани возила по градовите

+инфо - 15.09.2020

Од МВР информираат дека во урбаните средини заради обезбедување поголема проточност на сообраќајот, ќе има засилено присуство на сообраќајната полиција и „пајак“ возилата Во урбаните средини ќе има засилено присуство на сообраќајната полиција и ...

Внимавајте: МВР засилено казнува за непочитување на сообраќајните правила

Press24 - 15.09.2020

Во урбаните средини ќе има засилено присуство на сообраќајната полиција и „пајак“ возилата, изјави денеска портпаролот на МВР Тони Ангеловски и информира дека МВР од вчера почна со спроведување засилени акциски контроли за санкционирање на ...

Полицијата коси сѐ пред себе- започнаа засилени контроли, еве за што најмногу се казнуваат возачите!

Курир - 15.09.2020

Во урбаните средини ќе има засилено присуство на сообраќајната полиција и „пајак“ возилата, изјави денеска портпаролот на МВР Тони Ангеловски и информира дека МВР од вчера почна со спроведување засилени акциски контроли за санкционирање на ...

МВР спроведува засилени контроли за санкционирање на непочитување на сообраќајните правила

iPortal - 15.09.2020

Во урбаните средини ќе има засилено присуство на сообраќајната полиција и „пајак“ возилата, изјави денеска портпаролот на МВР Тони Ангеловски и информира дека МВР од вчера почна со спроведување засилени акциски контроли за санкционирање на ...

Засилени контроли за санкционирање на непочитување на сообраќајните правила

Либертас - 15.09.2020

Во урбаните средини ќе има засилено присуство на сообраќајната полиција и „пајак“ возилата, изјави денеска портпаролот на МВР Тони Ангеловски и информира дека МВР од вчера почна со спроведување засилени акциски контроли за санкционирање на ...

Изречени 514 казни на територијата на Скопје во текот на вчерашниот ден

4NEWS - 15.09.2020

Во текот на вчерашниот ден на територијата на Скопје биле изречени 514 казни од кои 30 лица возеле без возачка дозвола, 87 прекршоци имало за пречекорување на дозволената брзина на движење, биле казнети 36 мотоциклисти, а одземени 4 мотори.

МВР најавува засилени контроли во сообраќајот: Во Скопје за еден ден 514 санкции

еМагазин - 15.09.2020

Во урбаните средини ќе има засилено присуство на сообраќајната полиција и „пајак“ возилата, изјави денеска портпаролот на МВР Тони Ангеловски и информира дека МВР од вчера почна со спроведување засилени акциски контроли за санкционирање на ...

Засилени сообраќајни контроли во Скопје: Изречени 514 санкции

Скопје1 - 15.09.2020

Министерството за внатрешни работи од вчера почна со спроведување на засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи, во Скопје, но и на територијата на целата држава, соопшти портпаролот на МВР Тони ...

Полицијата во сообраќајни контроли во Скопје вчера напишала 514 казни

Мета - 15.09.2020

Министерството за внатрешни работи (МВР) од вчера почна со спроведување на засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи во Скопје, но и на територијата на целата држава, соопшти портпаролот на МВР, ...

МВР спроведува засилени контроли за санкционирање на непочитување на сообраќајните правила

Граѓански збор - 15.09.2020

Во урбаните средини ќе има засилено присуство на сообраќајната полиција и „пајак“ возилата, изјави денеска портпаролот на МВР Тони Ангеловски и информира дека МВР од вчера почна со спроведување засилени акциски контроли за санкционирање на ...

Засилени контроли за санкционирање на непочитување на сообраќајните правила

MakPress - 15.09.2020

Во урбаните средини ќе има засилено присуство на сообраќајната полиција и „пајак“ возилата, изјави денеска портпаролот на МВР Тони Ангеловски и информира дека МВР од вчера почна со спроведување засилени акциски контроли за санкционирање на ...

Засилени сообраќајни контроли во Скопје: Изречени 514 санкции

MakPress - 15.09.2020

Министерството за внатрешни работи од вчера почна со спроведување на засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи, во Скопје, но и на територијата на целата држава, соопшти портпаролот на МВР Тони ...

Продолжуваат засилените сообраќајни контроли: 376 санкции во Скопје

Сител - 16.09.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (15.09) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно 376 санкции, меѓу кои возење без возачка дозвола 23 лица, ...

МВР продолжува со засилени контроли: 376 санкции во Скопје

Курир - 16.09.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (15.09) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно 376 санкции, меѓу кои возење без возачка дозвола 23 лица, ...

Продолжуваат засилените сообраќајни контроли: Изречени 376 санкции во Скопје

Press24 - 16.09.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно 376 санкции, меѓу кои возење без возачка дозвола 23 лица, пречекорување ...

Полицијата вчера казнила 376 возачи во Скопје

Вечер - 16.09.2020

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во текот на вчерашниот ден полицијата казнила 376 возачи. Од нив 23 се казнети дека возеле без возачка дозвола, за пречекорување на дозволената брзина на движење казнети се 105 возачи, за ...

Продолжуваат засилените сообраќајни контроли: 376 санкции во Скопје

Алфа - 16.09.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (15.09) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно 376 санкции, меѓу кои возење без возачка дозвола 23 лица, ...

Продолжуваат засилените сообраќајни контроли, 376 санкции во Скопје

Опсервер - 16.09.2020

Скопје, 16 септември 2020 () – Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден на територија на град Скопје изрече вкупно 376 санкции.

Продолжуваат засилените сообраќајни контроли, 376 санкции во Скопје

Вечер Прес - 16.09.2020

Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден на територија на град Скопје изрече вкупно 376 санкции. Како што соопштија денеска од МВР, од вкупниот број санкции, за ...

Продолжуваат засилените сообраќајни контроли

Независен - 16.09.2020

Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден на територија на град Скопје изрече вкупно 376 санкции. Како што соопштија денеска од МВР, од вкупниот број санкции, за ...

Продолжуваат засилените сообраќајни контроли, 376 санкции во Скопје

Frontline - 16.09.2020

Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден на територија на град Скопје изрече вкупно 376 санкции. Како што соопштија денеска од МВР, од вкупниот број санкции, за ...

Продолжуваат засилените сообраќајни контроли, 376 санкции во Скопје

Либертас - 16.09.2020

Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден на територија на град Скопје изрече вкупно 376 санкции. Како што соопштија денеска од МВР, од вкупниот број санкции, за ...

Продолжуваат засилените сообраќајни контроли, 376 санкции во Скопје

Скопје инфо - 16.09.2020

Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден на територија на град Скопје изрече вкупно 376 санкции. Како што соопштија денеска од МВР, од вкупниот број санкции, за ...

Продолжуваат засилените сообраќајни контроли, 376 санкции во Скопје

А1 On - 16.09.2020

Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден на територија на град Скопје изрече вкупно 376 санкции. Како што соопштија денеска од МВР, од вкупниот број санкции, за ...

Полицијата вчера казнила 376 возачи во Скопје

MTM - 16.09.2020

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во текот на вчерашниот ден полицијата казнила 376 возачи. Од нив 23 се казнети дека возеле без возачка дозвола, за пречекорување на дозволената брзина на движење казнети се 105 возачи, за ...

Полицијата вчера казнила 376 возачи во Скопје

Точка - 16.09.2020

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во текот на вчерашниот ден полицијата казнила 376 возачи. Од нив 23 се казнети дека возеле без возачка дозвола, за пречекорување на дозволената брзина на движење казнети се 105 возачи, за ...

Продолжуваат засилените сообраќајни контроли, 376 санкции во Скопје

Граѓански збор - 16.09.2020

Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден на територија на град Скопје изрече вкупно 376 санкции. Како што соопштија денеска од МВР, од вкупниот број санкции, за ...

Продолжуваат засилените сообраќајни контроли, 376 санкции во Скопје

MakPress - 16.09.2020

Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден на територија на град Скопје изрече вкупно 376 санкции. Како што соопштија денеска од МВР, од вкупниот број санкции, за ...

Засилени сообраќајни контроли во Скопје: Изречени 514 санкции

Независен - 15.09.2020

Министерството за внатрешни работи од вчера почна со спроведување на засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи, во Скопје, но и на територијата на целата држава, соопшти портпаролот на МВР Тони ...

МВР најави засилени сообраќајни контроли и казни за непочитување на правилата и прописите

МКД - 15.09.2020

Портпаролот на МВР Тони Ангеловски најави дека во урбаните средини ќе има засилено присуство на сообраќајната полиција и „пајак“ возилата. Тој информираше дека МВР од вчера почна со спроведување засилени акциски контроли за санкционирање на ...

Засилени контроли за санкционирање на непочитување на сообраќајните правила

А1 On - 15.09.2020

Во урбаните средини ќе има засилено присуство на сообраќајната полиција и „пајак“ возилата, изјави денеска портпаролот на МВР Тони Ангеловски и информира дека МВР од вчера почна со спроведување засилени акциски контроли за санкционирање на ...

Изречени 514 казни на територијата на Скопје во текот на вчерашниот ден

Сител - 15.09.2020

Во текот на вчерашниот ден на територијата на Скопје биле изречени 514 казни од кои 30 лица возеле без возачка дозвола, 87 прекршоци имало за пречекорување на дозволената брзина на движење, биле казнети 36 мотоциклисти, а одземени 4 мотори.