TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Облачно со повремен дожд

МКД - 27.01.2020

Денеска времето во Македонија во претпладневните часови ќе биде облачно со повремен дожд, а на повисоките планини од снег. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопјеи Битола 9 Целзиусови степени, Маврово и Охрид 7, Крива Паланка 6, Берово 4, ...

Време: Претпладне дождливо и максимална дневна од 11 степени, слично време и во следните денови

ММС - 27.01.2020

Денеска во претладневните часови ќ биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег, кои потоа ќе престанат. Утринските температури ќе бидат над нулата, а максималната дневна до 11 степени.

Облачно со дожд, на повисоките места снег

Курир - 27.01.2020

Времето денес во претпладневните часови ќе биде облачно со повремен дожд, а на повисоките планини од снег. Утринските температури ќе се движат од 0 степени до 5, а максималниите дневни ќе бидат од 4 ндо 11 степени.

Времето целосно се менува: Снег и дожд низ Македонија, детална прогноза за следните 4 дена

Centar - 26.01.2020

Денес во текот на ноќта и утре претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Потоа и во следните денови до четврток ќе има услови за повремени врнежи, претежно во западните делови, а ќе дува и умерен ветер од западен ...

Наредните денови врнежливо со температури до осмиот степен

OhridNews - 26.01.2020

Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека утре, претпладне ќе биде облачно со локални врнежи од дожд, а на повисоките планини со снег. Попладне врнежите ќе престанат и ќе има намалување на облачноста. Ќе дува слаб северозападен ветер.

Променливо облачно време со сончеви периоди

Макфакс - 26.01.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб ветер од јужен правец. Попладне и кон крајот на денот ќе има локални врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег, претежно во западните делови од земјава, информира УХМР.

Променливо облачно, од утре дожд и снег

Слободен Печат - 26.01.2020

Минималната утринска температура ќе се спушти до минус пет, а макисмалната дневна ќе достигне 13 степени. Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Облачно со сончеви периоди, во текот на ноќта дожд

МКД - 26.01.2020

Денеска времето во целата земја ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне со слаб до умерен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните делови, а во текот на ноќта во поголем дел од земјава, ќе има врнежи од дожд, а на ...

Облачно на запад, сончево на исток

МКД - 25.01.2020

Времето денеска во западните делови во Македонија ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Времето умерено облачно со сончеви периоди

Р.С.Европа - 25.01.2020

Времето денеска во западните делови во земјата ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец. Утринската температура се движи од минус 9 до минус 2, а дневната од ...

Временска најава за следната недела - Подгответе се за промена

Press24 - 25.01.2020

Времето денеска во македонија, во западните делови умерено до значително облачно, во текот на ноќта со локален дожд. Во останатите делови сончево со мала до умерена облачност. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 13 степени.

Времето денеска ведро и студено

Макфакс - 25.01.2020

Времето денеска ќе биде ведро и студено, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Изутринава во крајните западни делови има појава на умерена облачност. Во западните делови претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност.

Умерено облачно со температури до 13 степени

Кумановски м. - 25.01.2020

Времето утринава е дедро, тивко и студено. Изутринава во крајните западни делови има појава на умерена облачност. Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, во западните делови претежно облачно, а во источните сончево со умерена ...

Викенд временска прогноза: Еве кога доаѓа снегот!

Магазин - 25.01.2020

Во понеделник времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Во вторник времето ќе биде променливо облачно со услови за утринска магла по одделни ...

Од утре повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини снег

А1 On - 25.01.2020

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Од утре повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини снег

Алсат-М - 25.01.2020

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Од утре повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини снег

24Инфо - 25.01.2020

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Времето денеска облачно, утре врнежи од дожд

Слободен Печат - 25.01.2020

Утринската температура ќе се движи од минус 9 до минус 2, а дневната од 5 до 13 степени. Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност.

Од утре повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини снег

Frontline - 25.01.2020

Во Скопје облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус 7, а дневната ќе достигне до 6 степени. Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена ...

Од утре повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини снег

Сител - 25.01.2020

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Од утре повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини снег

Локално - 25.01.2020

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Од утре повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини снег

Опсервер - 25.01.2020

– Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Од утре повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини снег

Канал5 - 25.01.2020

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

МЕТЕО: Претежно облачно и до 13 степени

Курир - 25.01.2020

Времето во западните делови во Македонија ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Од утре повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини снег

Нетпрес - 25.01.2020

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Од утре повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини снег

Денар - 25.01.2020

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Од утре повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини снег

Вечер - 25.01.2020

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Од утре повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини снег

24 Вести - 25.01.2020

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Времето денеска ведро и студено

Н.Македонија - 25.01.2020

Времето денеска ќе биде ведро и студено, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Изутринава во крајните западни делови има појава на умерена облачност. Во западните делови претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност.

Следи промена на времето - Подгответе се за снег

Press24 - 25.01.2020

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Времето денеска ведро и студено

Centar - 25.01.2020

Времето денеска ќе биде ведро и студено, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Изутринава во крајните западни делови има појава на умерена облачност. Во западните делови претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност.

Од утре повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини снег

Бриф - 25.01.2020

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Следи промена на времето: Бидете подготвени за снег

Скопје24 - 25.01.2020

Времето во земјава денеска ќе биде претежно облачно. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 9 до минус 2, а дневната од 5 до 13 ...

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно

MakPress - 25.01.2020

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Времето денеска ведро и студено

Точка - 25.01.2020

Времето денеска ќе биде ведро и студено, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Изутринава во крајните западни делови има појава на умерена облачност. Во западните делови претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност.

Променливо облачно, од понеделник дожд и снег

Алсат-М - 26.01.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне со слаб до умерен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните делови, а во текот на ноќта кон понеделник во поголем дел од земјава, ќе има врнежи од дожд, а на ...

Променливо облачно, од понеделник дожд и снег

А1 On - 26.01.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне со слаб до умерен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните делови, а во текот на ноќта кон понеделник во поголем дел од земјава, ќе има врнежи од дожд, а на ...

Променливо облачно, од понеделник дожд и снег

ММС - 26.01.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне со слаб до умерен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните делови, а во текот на ноќта кон понеделник во поголем дел од земјава, ќе има врнежи од дожд, а на ...

Променливо облачно, од понеделник дожд и снег

Опсервер - 26.01.2020

– Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне со слаб до умерен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните делови, а во текот на ноќта кон понеделник во поголем дел од земјава, ќе има врнежи од дожд, а на ...

Променливо облачно, од понеделник дожд и снег

Сител - 26.01.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне со слаб до умерен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните делови, а во текот на ноќта кон понеделник во поголем дел од земјава, ќе има врнежи од дожд, а на ...

Од утре дожд и снег

Локално - 26.01.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне со слаб до умерен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните делови, а во текот на ноќта кон понеделник во поголем дел од земјава, ќе има врнежи од дожд, а на ...

Променливо облачно, од понеделник дожд и снег

Канал5 - 26.01.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне со слаб до умерен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните делови, а во текот на ноќта кон понеделник во поголем дел од земјава, ќе има врнежи од дожд, а на ...

Времето променливо облачно, од утре дожд и снег

Р.С.Европа - 26.01.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне со слаб до умерен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните делови, а во текот на ноќта во поголем дел од земјава, ќе има врнежи од дожд, а на повисоките планини ...

Времето променливо облачно, од утре дожд и снег

Курир - 26.01.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне со слаб до умерен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните делови, а во текот на ноќта во поголем дел од земјава, ќе има врнежи од дожд, а на повисоките планини ...

Променливо облачно, од утре дожд и снег

Скопје24 - 26.01.2020

Минималната утринска температура ќе се спушти до минус пет, а макисмалната дневна ќе достигне 13 степени. Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Денеска променливо облачно со сончеви периоди, од утре дожд и снег

Скопје1 - 26.01.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне со слаб до умерен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните делови,а кон крајот на денот во западните делови, а во текот на ноќта кон понеделник во поголем дел од ...

Променливо облачно, од понеделник дожд и снег

Нетпрес - 26.01.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне со слаб до умерен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните делови, а во текот на ноќта кон понеделник во поголем дел од земјава, ќе има врнежи од дожд, а на ...

Променливо облачно, од понеделник дожд и снег

24 Вести - 26.01.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне со слаб до умерен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните делови, а во текот на ноќта кон понеделник во поголем дел од земјава, ќе има врнежи од дожд, а на ...

Уживајте во викендот - Од утре следи нагла и драстична промена на времето

Press24 - 26.01.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне со слаб до умерен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните делови, а во текот на ноќта кон понеделник во поголем дел од земјава, ќе има врнежи од дожд, а на ...