TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп навива за Колинда вечерва (ФОТО)

Република - 11.07.2018

Медиумите денеска објавија фотографија од претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, и претседателот на САД, Доналд Трамп, на која Грабар Китаровиќ му го подарува дресот на Хрватска со неговото име.

Колинда заедно со Трамп навива за своите репрезентативци

Канал5 - 11.07.2018

Претседателката на Хрватска , Колинда Грабар Китаровиќ прв пат не е на трибините во Русија додека играат хрватските фудбалери. Таа сега навива од Брисел , заедно со претседателот на САД Доналд Трамп , кој денеска ги поддржа хрватските фудбалери.

Колинда на Трамп му подари дрес на хрватската репрезентација

+инфо - 11.07.2018

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ, на претседателот на САД, Доналд Трамп му подари дресот на хрватската репрезентација. Грабар Китаровиќ која денеска е спречена од трибините да ги бодри фудбалерите на Хрватска, пред неколку дена на ...

Колинда му подари на Трамп дрес на хрватската репрезентација

Макфакс - 11.07.2018

Медиумите објавија фотографија од претседателот на САД, Доналд Трамп и хрватската претседателка, Клинда Грабар Китаровиќ, која во рацете го држи дресот на хрватската репрезентација. Хрватска вечерва на Светското првенство во фудбал го игра ...

Колинда „пикираше“ големо засилување за Хрватска за вечерашното полуфинале

Спортклуб - 11.07.2018

Вчера беше потврдено дека претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, нема да биде присутна на вечерашното полуфинале на својата репрезентација поради самитот на Нато во Брисел.

Грабар-Китаровиќ: Договорот за името е многу добар

А1 On - 11.07.2018

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека се надева дека Договорот за името ќе помине на референдум и порача дека го оценува како многу добар, бидејќи се зачувуваат зборовите Македонци ...

Цел државен врв на Хрватска денеска не е во земјата

Република - 11.07.2018

Со Хрватска денеска ќе владее потпретседателот на Саборот Жељко Рајнер, со оглед на тоа дека највискиот државен врв не е во земјата. Претседателката Колинда Грабар Китаровиќ учествува на самитот на НАТО во Брисел, а премиерот Андреј Пленковиќ и ...

Колинда му подари на Трамп дрес на хрватската репрезентација

Точка - 11.07.2018

Медиумите објавија фотографија од претседателот на САД, Доналд Трамп и хрватската претседателка, Клинда Грабар Китаровиќ, која во рацете го држи дресот на хрватската репрезентација. Хрватска вечерва на Светското првенство во фудбал го игра ...

Најпознатата навивачка на Хрватска го пропушта полуфиналето против Англија

Sport M - 10.07.2018

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ е најпопуларниот фан на националниот тим, но ќе го пропушти полуфиналето од Светското првенство против Англија во Москва во среда од 20 часот на „Лужники“.

Грабар-Китаровиќ: Ги разбирам чувствата на некои Македонци, но Договорот е исклучително добар

+инфо - 11.07.2018

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека се надева дека Договорот за името ќе помине на референдум и порача дека го оценува како многу добар, бидејќи се зачувуваат зборовите Македонци ...

Колинда му подари на Трамп дрес на хрватската репрезентација

Вечер - 11.07.2018

Медиумите објавија фотографија од претседателот на САД, Доналд Трамп и хрватската претседателка, Клинда Грабар Китаровиќ, која во рацете го држи дресот на хрватската репрезентација. Хрватска вечерва на Светското првенство во фудбал го игра ...

СП 2018: Колинда го пропушта полуфиналето против Англија

Слободен Печат - 10.07.2018

Грабар-Китаровиќ има неодложни службени обврски, кои се совпаѓаат со натпреварот, соопштија од кабинетот на Претседателката. Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ е најпопуларниот фан на националниот тим, но ќе го пропушти ...

Грабар-Китаровиќ: Ги разбирам чувствата на некои Македонци, меѓутоа сметам дека овој Договор е добар

Press24 - 11.07.2018

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека се надева дека Договорот за името ќе помине на референдум и порача дека го оценува како многу добар, бидејќи се зачувуваат зборовите Македонци ...

Грабар-Китаровиќ: Договорот за името е многу добар, се зачувуваат зборовите Македонци и македонски

Вечер - 11.07.2018

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека се надева дека Договорот за името ќе помине на референдум и порача дека го оценува како многу добар, бидејќи се зачувуваат зборовите Македонци ...

Грабар-Китаровиќ: Договорот за името е многу добар

Сител - 11.07.2018

– Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека се надева дека Договорот за името ќе помине на референдум и порача дека го оценува како многу добар, бидејќи се зачувуваат зборовите ...

Грабар-Китаровиќ: Договорот за името е многу добар

Локално - 11.07.2018

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека се надева дека Договорот за името ќе помине на референдум и порача дека го оценува како многу добар, бидејќи се зачувуваат зборовите Македонци ...

Грабар-Китаровиќ: Договорот за името е исклучително добар

Стандард - 11.07.2018

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека се надева дека Договорот за името ќе помине на референдум и порача дека го оценува како многу добар, бидејќи се зачувуваат зборовите Македонци ...

Грабар-Китаровиќ: Договорот за името е многу добар

Н.Македонија - 11.07.2018

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека се надева оти Договорот за името ќе помине на референдум и порача дека го оценува како многу добар, бидејќи се зачувуваат зборовите Македонци и ...

Грабар-Китаровиќ: Договорот за името е многу добар

Канал5 - 11.07.2018

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека се надева дека Договорот за името ќе помине на референдум и порача дека го оценува како многу добар.

Грабар-Китаровиќ: Договорот за името е многу добар

Либертас - 11.07.2018

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека се надева дека Договорот за името ќе помине на референдум и порача дека го оценува како многу добар, бидејќи се зачувуваат зборовите Македонци ...

Грабар-Китаровиќ: Договорот за името е многу добар

24 Вести - 11.07.2018

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека се надева дека Договорот за името ќе помине на референдум и порача дека го оценува како многу добар, бидејќи се зачувуваат зборовите Македонци ...

Грабар-Китаровиќ: Договорот за името е многу добар

CivilMedia - 11.07.2018

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека се надева дека Договорот за името ќе помине на референдум и порача дека го оценува како многу добар, бидејќи се зачувуваат зборовите Македонци ...

Хрватската претседателка го бендисува договорот со Грција, бидејќи се зачувуваат зборовите Македонци и македонски

еМагазин - 11.07.2018

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека се надева дека Договорот за името ќе помине на референдум и порача дека го оценува како многу добар, бидејќи се зачувуваат зборовите Македонци ...

Грабар-Китаровиќ: Договорот за името е многу добар

Мета - 11.07.2018

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека Договорот з е исклучително добар, бидејќи се зачувуваат зборовите Македонци и македонски.