TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обвинетите во „Пуч“ дојдоа, сведокот Груевски го нема

+инфо - 01.11.2016

Како што најави Катица Јанева, ако денеска рочиштето се одложи тогаш треба да почне на трети или најдоцна на седми овој месец. Во Кривичниот суд на закажано рочиште за случајот „Пуч“ во кој како обвинети се јавуваат поранешниот директор на ...

Судењето за „Пуч” продолжува денеска, Јанева го чека сведокот Груевски

Сакам да кажам - 01.11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, и поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Зоран Верушевски, денеска повторно ќе седнат на обвинителна клупа во случајот „Пуч“, а како сведок треба да се појави поранешниот премиер и лидер на ...

Случај „Пуч“: Нов обид за почеток на судењето

МРТ - 01.11.2016

Предметот „Пуч“ го отвори Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, а Специјалното јавно обвинителство го презеде случајот бидејќи е поврзан со незаконското прислушување. Првообвинет во „Пуч“ е екс разузнавачот Зоран Верушевски.

ПО 15 МЕСЕЦИ ОДЛОЖУВАЊЕ: Нов обид за почеток на судењето за „Пуч“

Телеграф - 01.11.2016

Предметот „Пуч“ го презеде специјалното јавно обвинителство. Оттаму не сакаат да откријат дали ќе останат кон истото обвинение во кое како обвинети се јавуваат Зоран Верушевски и Зоран Заев, кои се осомничени за шпионажа и за незаконско прислушување ...

Случајот „Пуч“ повторно на дневен ред

Стандард - 01.11.2016

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Пуч“, во кој меѓу обвинетите се лидерот на СДСМ, Зоран Заев, и поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Зоран Верушевски.

Судење за Пуч – ќе се соочат ли Груевски и Заев в судница?

Канал5 - 01.11.2016

Во основниот суд Скопје 1 претпладнево е закажано рочиште за случајот „Пуч", во кој еден од обвинетите е и претседателот на СДСМ Зоран Заев. Претходното рочиште се одложи поради неприсуството на поротник поради болест.

Денеска нов обид за почеток на судењето за случајот „Пуч“

Мета - 01.11.2016

Денеска во Кривичниот суд во Скопје треба да се одржи рочиште од судскиот процес за случајот „Пуч“, во кој меѓу обвинетите се лидерот на СДСМ, Зоран Заев, и поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Зоран Верушевски.

Повторен обид за старт на судењето за предметот „Пуч“

Тера - 01.11.2016

Денеска во Кривичниот суд е закажано рочиште за предметот „Пуч“ во кој меѓу обвинетите се јавува и лидерот на СДСМ Зоран ...

Утре судење на „Пуч“, Заев и Груевски ќе треба да се соочат на суд

МКД - 31.10.2016

По неколку одлагања за утре во Кривичниот суд повторно е закажано рочиште за случајот „Пуч" во кој дел од обвинетите се и претседателот на СДСМ Зоран Заев и поранешниот разузнавач Зоран Верушевски.

Заев и Груевски утре треба да се соочат во Кривичниот суд, за случајот „Пуч“

Фокус - 31.10.2016

Утре, во Основниот суд Скопје 1, треба да се одржи главната расправа за предметот „Пуч“, во кој еден од обвинетите е лидерот на СДСМ, Зоран Заев . Минатото рочиште се одложи бидејќи од судот информираа дека се разболел поротник, а на одложувањето ...

Судење за „Пуч“, Заев и Груевски на суд

Фактор - 31.10.2016

Во Основниот суд Скопје 1, денеска треба да се одржи главната расправа за предметот „Пуч“, во кој еден од обвинетите е лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Минатото рочиште се одложи затоа што од судот информираа дека се разболел поротник.

Ќе почне ли процесот против Заев и Верушевски?

Вечер Прес - 31.10.2016

Судскиот процес за случајот "Пуч“ досега можеше да има правна разрешница, но наместо тоа не е ниту почнат. Јавноста беше сведок на бесконечни одлагања на стартот на процесот поради болни поротници, службени патувања, средби со дипломати, ...

Утре ново рочиште за „Пуч“, дали Груевски конечно ќе се појави во судница?!

Либертас - 31.10.2016

Утре, во Основниот суд Скопје 1, е закажана главната расправа за предметот „Пуч“, во кој еден од обвинетите е лидерот на СДСМ, Зоран Заев, а сведок е лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

За денеска закажано рочиште за „Пуч“...

Н.Македонија - 01.11.2016

За денеска закажано рочиште за „Пуч“ За денеска во Кривичниот суд е закажано рочиште за предметот „Пуч“ во кој меѓу обвинетите се јавува и лидерот на СДСМ Зоран Заев. Рочиштето што се одржа во септември беше прво по понишувањето на аболициите, но ...

Утре судење на „Пуч“, Заев и Груевски ќе треба да се соочат на суд

Репортер - 31.10.2016

По неколку одлагања за утре во Кривичниот суд повторно е закажано рочиште за случајот „Пуч” во кој дел од обвинетите се и претседателот на СДСМ Зоран Заев и поранешниот разузнавач Зоран Верушевски.

По 15 месеци одложување: Ќе започне ли судењето за Пуч

Нова ТВ - 01.11.2016

Во Основниот суд Скопје 1 денеска треба да се одржи главната расправа за предметот „Пуч“, во кој еден од обвинетите е лидерот на СДСМ Зоран Заев и поранешниот директор на некогашната Дирекција за безбедност и контраразузнавање (ДБК), Зоран ...

Случај „Пуч“: Ќе се појават ли во судница Заев и Груевски

еМагазин - 01.11.2016

Денеска, во Основниот суд Скопје 1, треба да се одржи главната расправа за предметот „Пуч“, во кој еден од обвинетите е лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Претходното рочиште за овој предмет, кој сега е во рацете на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), ...

ДОСЕГА МНОГУ ОДЛОЖУВАЊА ЗА ПУЧ: Денес ново рочиште ги чека Заев и Груевски!

Фактор - 01.11.2016

Откако на 16 септември рочиштето беше презакажано за денеска поради отсуство на поротник, неизвесно е дали и денес лидерот на владеачката гарнитура ќе се појави на суд . Катица Јанева денеса ќе го чека сведокот Никола Груевски за предметот во кој ...

Повторно одложено рочиште за „Пуч“

ТВ21 - 01.11.2016

Почетокот на судскиот процес за предметот Пуч, денеска повторно е одложен, поради тоа што две судијки немале безбедносен сертификат. Како што соопшти претседателката на советот, судијката Олга Крстевска, на сопствено барање е изземена од постапката, ...

Нов обид за почеток на „Пуч“, Груевски треба да се појави како сведок

+инфо - 01.11.2016

Ако денеска почне рочиштето СЈО треба да се изјасни за обвинението. Во Кривичниот суд денеска е закажано рочиште за случајот „Пуч“ во кој како обвинети се јавуваат поранешниот директор на некогашната Дирекција за безбедност и контраразузнавање ...

Заев и Груевски утре се соочуваат на суд за предметот „Пуч“

+инфо - 31.10.2016

Предметот „Пуч“ на почетокот беше воден од Основното јавно обвинителство, но од неодамна премина во надлежност на Специјалното јавно обвинителство. По неколку одлагања за утре во Основниот суд Скопје 1 е закажано рочиште за случајот „Пуч" во кој ...

Заев утре мора да се појави на Суд како обвинет

Press24 - 31.10.2016

По неколку одлагања за утре во Основниот суд Скопје 1 е закажано рочиште за случајот „Пуч" во кој еден од обвинетите е и претседателот на СДСМ Зоран Заев. Минатотот рочиште беше одложено поради болен поротник, но не се појави и сведокот во случајот ...

Заев утре мора да се појави на Суд за „Пуч“

Република - 31.10.2016

По неколку одлагања за утре во Основниот суд Скопје 1 е закажано рочиште за случајот „Пуч” во кој еден од обвинетите е и претседателот на СДСМ Зоран Заев. Минатотот рочиште беше одложено поради болен поротник.

Заев и Груевски денеска се соочуваат на суд за предметот „Пуч“

Локално - 01.11.2016

По барање на СЈО на денечната расправа, како сведок, треба да се појави и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Во предметот „Пуч“, за неовластено прислушување се обвинети Заев, Верушевски, неговата сопруга Соња Верушевска, Ѓорѓи Лазаревски, ...