TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дизелот поскапе за половина денар, кај бензините без промени

Мета - 19.08.2019

Од ноќеска на полноќ, дизелот и екстра лесното масло за домаќинство ќе поскапат за половина денар по литар, додека бензините ќе се продаваат по истите цени како и досега, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Регулаторна одлучи: Цените на бензините непроменети, дизелот поскапе половина денар

ТВ21 - 19.08.2019

Регулаторната комисија за енергетика, денеска ги објави новите цени на нафтените деривати, кои стапуваат на сила ноќеска по полноќ. Цените на бензините остануваат непроменети, односно Супер-95 и Супер 98 ќе се продаваат по цена од 66,50 и 68,50.

Регулаторна го објави новиот ценовник на горивата

Алсат-М - 10.09.2019

Регулаторната комисија за енергетика го усвои новиот ценовник за нафтени деривати, со кој се пресметуваат и малопродажните цени на горивата. Со новата одлука од ноќеска на полноќ бензинот СУПЕР 95 ќе се продава поевтино за половина денар во однос на ...

Од полноќ, дизелот поскапува за половина денар

Gostivarpress.mk - 02.12.2019

Регулаторната комисија ги објави новите цени на горивата, кои почнуваат да важат од ноќеска на полноќ. Според денешната одлука, цените на ЕУРОСУПЕР БС–95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 остануваат непроменети ќе се продаваат по цена од 68,50 ден/литар, односно ...

Регулаторна: Дизелот поскапува половина денар

CARClub - 19.08.2019

Регулаторната Комисија за Енергетика ги објави новите цени на горивата – цените на бензините не се менуваат, додека цената на дизелот се зголемува за половина денар. Во согласност со методологијата која РКЕ ја користи за пресметка на цените, ...

Денеска Регулаторна со нови цени на бензините

Алсат-М - 19.08.2019

Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде во сила сѐ до следниот понеделник. Минатата недела со одлука на Регулаторна, бензините поевтинија за два, а дизелот за три денари по ...

Нови цени на бензинот и дизелот во Македонија

Press24 - 18.08.2019

Регулаторната комисија за енергетика напладне треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат по полноќ. Со последната промена на цените минатата недела, поевтинија бензинот и дизелот во Македонија.

НОВА ЦЕНА: Еве колку ќе чинат горивата од полноќ

Курир - 19.08.2019

Регулаторната комисија за енергетика на својата интернет страна го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе стапи во сила од ноќеска по полноќ. Според новиот ценовник, цените на бензините Супер – 95 и Супер – 98 остануваат непроменети, ...

Нови цени на горивата – покачување или намалување?

Скопје1 - 18.08.2019

Регулаторната комисија за енергетика утре напладне треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат по полноќ. Со последната промена на цените минатата недела, поевтинија бензинот и дизелот во Македонија.

РКЕ донесе одлука - Цените на горивата кои важат од полноќ

Press24 - 19.08.2019

Регулаторната комисија за енергетика на својата интернет страна го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе стапи во сила од ноќеска по полноќ. Според новиот ценовник, цените на бензините Супер – 95 и Супер – 98 остануваат непроменети, ...

Очекуваме нови цени на горивата

Скопје инфо - 19.08.2019

Регулаторната комисија за енергетика напладне треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат по полноќ. Со последната промена на цените минатата недела, поевтинија бензинот и дизелот во Македонија.

Регулаторна го објави новиот ценовник на горивата

Скопје24 - 19.08.2019

Регулаторната комисија за енергетика на својата интернет страна го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе стапи во сила од ноќеска по полноќ. Според новиот ценовник, цените на бензините Супер – 95 и Супер – 98 остануваат непроменети, ...

Нови цени на горивата

Курир - 10.02.2020

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати. Минатата недела цените на бензините и дизелот се ...

Нова одлука: Еве колку ќе чинат горивата од полноќ

Скопје инфо - 19.08.2019

Регулаторната комисија за енергетика на својата интернет страна го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе стапи во сила од ноќеска по полноќ. Според новиот ценовник, цените на бензините Супер – 95 и Супер – 98 остануваат непроменети, ...

Нови цени на горивата

Пулс24 - 10.02.2020

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати. Минатата недела цените на бензините и дизелот се ...

Познати се новите цени на горивата

Слободен Печат - 19.08.2019

Овој ценовник ќе остане во сила до следниот понеделник за кога според новата Методологија, РКЕ ќе ја објави промената на цената на горивата. Попладнево на својата интернет страна Регулаторната комисија за енергетика го објави новиот ценовник за ...

Дизелот поскапе цените на бензините остануваат непроменети

Нетпрес - 19.08.2019

Регулаторната комисија за енергетика на својата интернет страна го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе стапи во сила од ноќеска по полноќ. Според новиот ценовник, цените на бензините Супер – 95 и Супер – 98 остануваат непроменети, ...

Поскапува нафтата

Centar - 19.08.2019

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 не се менуваат, односно остануваат на исто ниво како што биле утврдени со Одлуката од 12.08.2019 година, и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 66,50 ден/лит, ...

Регулаторна го објави новиот ценовник на горивата

Скопје1 - 19.08.2019

Регулаторната комисија за енергетика на својата интернет страна го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе стапи во сила од ноќеска по полноќ. Според новиот ценовник, цените на бензините Супер – 95 и Супер – 98 остануваат непроменети, ќе ...

Нови цени: Дизелот поскапува – бензинот на исто ниво

24auto - 19.08.2019

Регулаторната комисија за енергетика на Македонија ги објави новите цени на горивата што ќе важат оваа недела. Со новата одлука се врши намалување на цените во просек од 0,07 отсто. Во однос на мината недела сега единствено дизелот поскапува за 0,5 ...

Минимално зголемување на цената на дизелот, бензините на исто ниво

Додај Гас - 19.08.2019

Со оваа Одлука се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,07%, во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени согласно Одлуката на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република ...

Дизелот поскапува – бензинот на исто ниво

Скопје инфо - 19.08.2019

Регулаторната комисија за енергетика на Македонија ги објави новите цени на горивата што ќе важат оваа недела. Со новата одлука се врши намалување на цените во просек од 0,07 отсто. Во однос на мината недела сега единствено дизелот поскапува за 0,5 ...

Дизелот поскапува – бензинот на исто ниво

Вечер - 19.08.2019

Регулаторната комисија за енергетика на Македонија ги објави новите цени на горивата што ќе важат оваа недела. Со новата одлука се врши намалување на цените во просек од 0,07 отсто. Во однос на мината недела сега единствено дизелот поскапува за 0,5 ...

Дизелот поскапе, цените на бензините остануваат непроменети

Тера - 19.08.2019

Регулаторната комисија за енергетика на својата интернет страна го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе стапи во сила од ноќеска по полноќ. – Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 66,50 (денари/литар) – Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – ...