TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најмалку 11 лица загинаа, а 34 се повредени во автобуска несреќа во Хрватска

360 степени - 06.08.2022

Автобус со полски регистарски таблички рано утринава во 05:30 часот, излетал од автопатот А4 кај потегот од Брезнички Хум до Комин, додека се движел кон Загреб пренесува „Јутарни лист“ Според првичните информации на лице место загинале најмалку 11 ...

Страшна несреќа во Хрватска: Најмалку 11 лица загинаа во сообраќајка

Фокус - 06.08.2022

Најмалку 11 загинаа, а поголем број се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случи околу 05:40 часот на автопатот А4 во правец кон Загреб, меѓу градовите Јарек Бишашки и Подворец. Трагедијата се случила откако автобус со полски регистарски ...

Трагедија во Хрватска: Во страотна автобуска несреќа настрадаа 11 лица

Слободен Печат - 06.08.2022

Тешка автобуска несреќа се случи на автопатот А4 во правец кон Загреб. Најмалку 11 лица загинаа, а најмалку 25 се тешко повредени. Несреќата се случила околу 5 часот и 40 минути на 62-от километар од автопатот А4 во правец кон Загреб помеѓу Јарек ...

Најмалку 11 лица загинаа во автобуска несреќа во Хрватска

Макфакс - 06.08.2022

Автобус со полски регистерски таблички излетал од патот на автопатот А4 во правец кон Загреб и според првичните информации има неколку загинати и повредени, јавуваат хрватските медиуми. Несреќата се случила меѓу Јарек Бишашки и Подворец, пренесува ...

Страшна автобуска несреќа на автопат во Хрватска, загинаа најмалку 11 луѓе

ТВ21 - 06.08.2022

Стравична несреќа се случи во Хрватска, во која загинаа 11 лица, пренесуваат хрватските медиуми. Автобус со полски регистарски таблички, излетал од автопатот А4 кон Загреб, и според првите информации, има и многу повредени.

Автобус излетал од автопатот во Хрватска, има загинати патници

Фактор - 06.08.2022

Најмалку две лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа што се случи утринава во Хрватска. Полициската управа на Вараждин соопшти дека автобусот со полски регистерски таблички во 5 часот и 40 минути излетал од патот на автопатот А4 во правец кон ...

Најмалку 11 загинати, над 30 повредени откако рано утрово автобус излета од автопат во Хрватска

Република - 06.08.2022

Најмалку 11 загинати, над 30 повредени во тешката сообраќајна несреќа што се случи утринава во Хрватска. Како што пренесуваат хрватските медиуми, автобус со полски регистерски таблички во 5:40 часот излетал од автопатот А4 во правец кон Загреб.

Хрватска: 11 лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа, 40 повредени

Локално - 06.08.2022

Неколку лица загинаа, а поголем број се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случи околу 05:40 часот на автопатот А4 во правец кон Загреб, меѓу градовите Јарек Бишашки и Подворец, кога автобус со полски национални таблички излета од патот, ...

Автобус излета од автопат во Хрватска, неколку загинати

Кумановски м. - 06.08.2022

Неколку лица загинаа, а околу 40 лица се повредени кога автобус со полски регистарски таблички излета од автопатот во Хрватска. Несреќата се случила утрово околу 5:40 часот, на автопатот А4 во правец кон Загреб (меѓу Јарек Бисаски и Подворец).

Најмалку 11 загинати откако автобус излетал од автопатот во Хрватска

Нетпрес - 06.08.2022

Најмалку две лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа што се случи утринава во Хрватска. Полициската управа на Вараждин соопшти дека автобусот со полски регистерски таблички во 5 часот и 40 минути излетал од патот на автопатот А4 во правец кон ...

Најмалку 11 лица загинаа, a 34 се повредени во автобуска несреќа во Хрватска

А1 On - 06.08.2022

Автобус со полски регистерски таблички излетал од патот на автопатот А4 во правец кон Загреб и според првичните информации има неколку загинати и повредени, јавуваат хрватските медиуми.Несреќата се случила меѓу Јарек Бишашки и Подворец, пренесува ...

Страшна несреќа во Хрватска: Полски автобус излета од автопат, најмалку 11 загинати, над 30 повредени

24Инфо - 06.08.2022

Автобус со полски регистерски таблички утрово доживеа тешка сообраќајна несреќа на автопатот А4 Загреб-Горичан. Најмалку 11 лица загинаа на самото место, а 34 лица се повредени, главно полесно, но овие неофицијални бројки можеби не се конечни.

Најмалку 11 лица загинаа во автобуска несреќа во Хрватска

Centar - 06.08.2022

Автобус со полски регистерски таблички излетал од патот на автопатот А4 во правец кон Загреб и според првичните информации има неколку загинати и повредени, јавуваат хрватските медиуми. Несреќата се случила меѓу Јарек Бишашки и Подворец, пренесува ...

Најмалку 11 лица загинаа, а 34 се повредени во автобуска несреќа во Хрватска

Курир - 06.08.2022

Автобус со полски регистарски таблички рано утринава во 05:30 часот, излетал од автопатот А4 кај потегот од Брезнички Хум до Комин, додека се движел кон Загреб пренесува „Јутарни лист“ Според првичните информации на лице место загинале најмалку 11 ...