TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Млада Босанка приреди изненадување во Франција, славеше над екс шампионка на УС Опен

Gol.mk - 16.05.2022

Младата босанска тенисерка Нефиса Берберовиќ приреди големо изненадување во првото коло на АТП турнирот во Стразбур од серијата 250, откако славеше над поранешната освојувачка на УС Опен, Слоун Стивенс од САД.

Сензација во Стразбур: Анонимна Босанка ја исфрли бившата освојувачка на Ју-Ес опен

Sport 1 - 16.05.2022

Босанската тенисерка Нефис Берберовиќ во првото коло од турнирот во Стразбур ја елиминираше поранешната освојувачка на Ју-Ес опен, Американката Слоан Стивенс. За Нефиса најверојатно ретко кој слушнал, но таа го одигра најдобриот меч во кариерата и ...

Анонимна Босанка ја елиминира Слоан Стивенс од турнирот во Стразбур

TopSport - 16.05.2022

Поранешната освојувачка на УС опен, Американката Слоан Стивенс, е елиминирана во првото коло на турнирот во Стразбур. Сензацијата ја направи босанската тенисерка Нефисa Берберовиќ. Tаа го одигра најдобриот меч во кариерата и со пресврт ја ...

Анонимна Босанка ја елиминира Слоан Стивенс од турнирот во Стразбур

Макфакс - 16.05.2022

Поранешната освојувачка на УС опен, Американката Слоан Стивенс, е елиминирана во првото коло на турнирот во Стразбур. Сензацијата ја направи босанската тенисерка Нефисa Берберовиќ. Tаа го одигра најдобриот меч во кариерата и со пресврт ја ...

Анонимна Босанка ја елиминира Слоан Стивенс од турнирот во Стразбур

MTM - 16.05.2022

Поранешната освојувачка на УС опен, Американката Слоан Стивенс, е елиминирана во првото коло на турнирот во Стразбур. Сензацијата ја направи босанската тенисерка Нефисa Берберовиќ. Tаа го одигра најдобриот меч во кариерата и со пресврт ја ...