TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Уживав во секоја секунда – прекрасно искуство“

Sport 1 - 08.11.2019

Влатко Андоновски дебитираше утринава како селектор на актуелниот светски првак со победа против најголемиот ривал во женска конкуренција Шведска со 3-2, во пријателскиот меч во Колумбус, со што ја започна својата ера на кормилото на најтрофејната ...

Андоновски дебитираше со победа на клупата на САД

SportMedia - 08.11.2019

Влатко Андоновски, новиот селектор на женската репрезентација на САД, дебитираше со победа на својот прв настап како предводник на националниот тим на светските шампионски. Неговата селекција со 3:2 го совлада женскиот тим на Шведска во пријателски ...

Андоновски запиша триумф во првиот меч со репрезентацијата на САД (ВИДЕО)

СуперСпорт - 08.11.2019

Македонскиот тренер Влатко Андоновски, кој неодамна го презема кормилото на женската фудбалска репрезентација на САД, успеа да слави во деби-мечот против Шведска со 3-2. Андоновски го покажа својот квалитет и во пријателскиот меч, откако неговите ...

Андоновски дебитраше со победа на клупата на САД, Американките тргнаа силно па се опуштија во финишот (ВИДЕО)

МКД - 08.11.2019

Влатко Андоновски со победа дебитираше на кормилото на женската репрезентација на САД, Американките во пријателски натпревар триумфираа над Шведска со 3-2. Утрово на Мапфри стадионот во Колумбус, Охајо, Влатко Андоновски за прв пат ја предводеше ...

ВИДЕО: Андоновски дебитираше со победа на клупата на светскиот првак

Sport M - 08.11.2019

Женската фудбалска репрезентација на САД славеше во пријателски меч против Шведска со 3:2. Светските шампионки водеа со 3:0 во првите 45-минути, но со оглед на тоа дека беше пријателски меч, па се смени состанов, но и со оглед на тоа дека не ...

Влатко Андоновски со победнички старт на селекторската позиција на женската фудбалска репрезентација на САД (Видео)

Дерби - 08.11.2019

Македонецот Влатко Андоновски со победа го стартуваше новиот и најголем предизвик во неговата тренерска кариера. Андоновски неодамна беше назначен како селектор на најдобрата женска селекција во светот, репрезентацијата на САД, а доцна синоќа по ...

Андоновски со триумф ја стартуваше својата одисеја на клупата на САД

Спортклуб - 08.11.2019

Македонскиот фудбалски стручњак, кој од неодамна стана селектор на женската репрезентација на САД, со победа дебитираше на кормилото на Американките во пријателскиот натпревар против Шведска.

Андоновски со победа дебитираше на клупата на селекцијата на САД… (ВИДЕО)

Екипа - 08.11.2019

Македонскиот тренер Влатко Андоновски со победа дебитираше на клупата на женската фудбалска репрезентација на САД. Американките славеа против Шведска со 3-2 во синоќешниот пријателски натпревар, во кој САД со два погодоци на Лојд и еден на Прес ...

ВИДЕО: Ерата на Андоновски на кормилото на САД започна со победа над Шведска

Gol.mk - 08.11.2019

Македонскиот стратег Влатко Андоновски успешно ја започна работата на селекторската позиција на САД. Неговите фудбалерки се изборија за тесна победа против Шведска (3-2) на пријателски меч одигран Охајо.

Андоновски со триумф дебитираше на кормилото на САД (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.11.2019

Македонскиот тренер Влатко Андоновски пред повеќе од една недела седна на кормилото на најтрофејната фудбалска селекција во женскиот фудбал, откако ја наследи Џил Елис на кормилото на САД, а ноќеска на првиот меч против Шведска успеа веднаш да ...

Андоновски имаше успешно деби со светските шампионки (ВИДЕО)

Спортски - 08.11.2019

Влатко Андоновски кој неодамна стана селектор на женската репрезентација во фудбал на САД која е најтрофејна селекција во женскиот фудбал и актуелен светски шампион на клупата дебитираше со победа.

Добар старт на Андоновски: Македонскиот селектор на САД почна со победа

Република - 08.11.2019

Македонскиот тренер Влатко Андоновски кој стана тренер на женската репрезентација на САД имаше успашно деби. „Сокер“ тимот на САД ја совлада селекцијата на Шведска со 3-2. Погледнете како САД дојде до победата.

Андоновски: Владата ветуваше студентски град, а од студентски град нема една шајка

Курир - 06.11.2019

Советникот за надворешна политика Стефан Андоновски од ВМРО ДПМНЕ во вечерашната емисија „Топ Тема“ на телевизија Телма кажа дека владата континуирано им дава ветувања на младите но резултати нема.

Андоновски со победа дебитираше на клупата на САД, Македонецот задоволен од триумфот но не и од двата примени гола ...

24Фудбал - 08.11.2019

Влатко Андоновски го имаше првиот меч на клупата на женската репрезентација на САД, Американските триумфираа со 3-2 над Шведска и се погрижија Македонецот да дебитира со победа. Утрово на Мапфри стадионот во Колумбус, Охајо, Влатко Андоновски за прв ...