TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Незадоволството и желбата за промени ќе ја донесат Гордана Силјановска Давкова до победа на изборите во Македонија, ...

Lider - 12.04.2024

Во услови на зголеменото незадоволство и силната желба за промени кај македонските граѓани, се предвидува дека Гордана Силјановска Давкова од партијата ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе како победник на претстојните избори.

Ова се избори за или против Македонија, вели Мицкоски

Независен

Мицкоски: Ова се избори на кои граѓаните ќе изберат дали ја сакаат Македонија или не

А1 On

Мицкоски: Ова се избори на кои граѓаните ќе изберат дали ја сакаат Македонија или не

Канал5

Мицкоски: Ова се избори на кои граѓаните ќе изберат дали ја сакаат Македонија или не, Силјановска Давкова е вистинскиот избор

Курир

Мицкоски: Ова се избори на кои граѓаните ќе изберат дали ја сакаат Македонија или не, Силјановска Давкова е вистинскиот избор

Алфа

Мицкоски: Ова се избори на кои граѓаните ќе изберат дали ја сакаат Македонија или не, Силјановска Давкова е вистинскиот избор

Макфакс

Опсервер Press24 Слободен Печат Денешен Точка Република Нетпрес Вечер Прес

Пендаровски: Сегашната власт со сите маани, е десет пати подобра од понудата на опозицијата

Алсат-М - 12.04.2024

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, поддржан од СДСМ, на синоќешниот митинг во Гевгелија порача дека доколку се прекрши договорот од Преспа, тогаш земјата ќе излезе од НАТО. Тој рече дека сегашната владејачка партија со сите свои мани е ...

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски во недела на митинг во Куманово

Kumanovo News

Пендаровски: Мицкоски не е воопшто глуп да не ме разбере, но има друга маана – лаже

ТВ21

Пендаровски: И со сите наши маани, 10 пати сме подобри од ВМРО-ДПМНЕ

ТВ21

„НЕМАМ ПРИЧИНИ ДА ГО БОЈКОТИРАМ ВТОРИОТ КРУГ, ЈАС ЌЕ ГИ ДОБИЈАМ ИЗБОРИТЕ“ Пендаровски вели дека ВМРО-ДПМНЕ ќе нѐ врати во „мрачното минато“

+инфо

Надминување на пречките: ВМРО-ДПМНЕ ги поддржува опструкциите од Бугарија – немам план да го бојкотирам вториот круг на изборите и сигурен сум дека ќе победам, вели Пендаровски

Lider

Ковачевски: Пендаровски води позитивна кампања, ја дели истата визија како СДСМ

Фокус

Канал5 360 степени Макфакс Press24 365 Frontline Frontline

Ѓорчев: Има голем пад на рејтингот на власта, а голем раст на разочарувањето кај граѓаните, Пендаровски ќе има 100.000 ...

Курир - 12.04.2024

„Има голем, голем пад на рејтингот на власта. Гледаме голем раст на разочарувањето кај граѓаните, граѓаните не гледаат перспектива, иселувањето е огромно, инфлација која што галопира, цени кои што се ужасни и еден куп корупциски афери“, појасни ...

Ѓорчев: Главниот наратив на оваа кампања на ВМРО-ДПМНЕ е промена на оваа влада и бескорисниот Пендаровски

Скопје1

Ѓорчев: Главниот наратив на оваа кампања на ВМРО-ДПМНЕ е промена на оваа влада и бескорисниот Пендаровски, време е за Македонија повторно горда

Курир

Ѓорчев: Главниот наратив на кампањата на ВМРО-ДПМНЕ е промена на оваа влада и на бескорисниот Пендаровски

Нетпрес

ЃОРЧЕВ: Дојде време да си ја платат штетата што на Македонија и ја направија Пендаровски, Заев, Ковачевски и другите од „нашата земја“

Денешен

Ѓорчев: Главниот наратив на оваа кампања на ВМРО-ДПМНЕ е промена на оваа влада и бескорисниот Пендаровски, време е за Македонија повторно горда

Lider

Ѓорчев: Главниот наратив на оваа кампања на ВМРО-ДПМНЕ е промена на оваа влада и бескорисниот Пендаровски

Press24

MakPress

(Видео) Пендаровски заигра оро со граѓаните во Гевгелија, му се придружи и Филипче

Фокус - 12.04.2024

Актуелниот претседател Стево Пендаровски синоќа во Гевгелија заигра оро со граѓаните. За орото се фати и ексминистерот за здравство Венко Филипче. На митингот на СДСМ пееја Владо Јаневски и Кристина Арнаудова.

ПЕНДАРОВСКИ И ФИЛИПЧЕ ЗАИГРАА ОРО: Видеото стана хит на социјалните мрежи

Фактор

Силјановска-Давкова: Народот им вели дека водат погрешна политика, а овие си играат оро

ТВ21

Пендаровски виеше оро и во Кавадарци, му се придружи и Филипче

Република

(Видео) Пендаровски заигра оро во Кавадарци, Силјановска со коментар: „Ни се случува ‘тешкото’“

Макфакс

(Видео) Пендаровски заигра оро во Кавадарци, Силјановска со коментар: „Ни се случува ‘тешкото’“

Опсервер

[ВИДЕО] Пендаровски заигра оро во Кавадарци, Силјановска со коментар: „Ни се случува ‘тешкото’“

Точка

Скопје инфо Centar Либертас Вечер Прес Курир Денешен

Тимот на Пендаровски: ВМРО – ДПМНЕ, освен што е фабрика за лажни вести, има и кратка меморија

Скопје1 - 12.04.2024

,,ВМРО – ДПМНЕ, освен што е фабрика за лажни вести, има и кратка меморија. И тоа е добро бидејќи докажуваат дека многу бргу забораваат и што им ветуваат на граѓаните. И како што вели една поговорка, пред вистината и Боговите молчат, еве ги фактите: ...

Фактите на Пендаровски ги разобличуваат лагите на Дафина Стојаноска од ВМРО-ДПМНЕ

CivilMedia

(Видео) Стојаноска: Пендаровски има слика, а е без глас, дали некој се сеќава на негов став за модуларната во Тетово

Макфакс

Стојаноска: Пендаровски има слика, а е без глас

Скопје1

(Видео) Стојаноска: Пендаровски има слика, а е без глас, дали некој се сеќава на негов став за модуларната во Тетово

Опсервер

Стојаноска: Пендаровски има слика, а е без глас

Press24

🎥 СЛИКА ИМА, ГЛАС НЕМА Дали некој се сеќава на ставот на Пендаровски за модуларната болница во Тетово?

+инфо

Курир Скопје инфо MTM Република MakPress Локално А1 On Независен

Ѓорчев: Пендаровски сега ќе има 100.000 гласови помалку од 2019 година

ТВ21 - 12.04.2024

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев денеска на гостување во ТВ21 на „Daily Click“, кажа дека очекува Стево Пендаровски да има 100.000 гласови помалку од минатите избори, поради фактот што ДУИ сега извадил свој кандидат, а и Максим Димитриевски ...

Дали Стево сака да биде лидер на СДСМ, а Пендаровски да биде претседател на државата!? Мицкоски и Пендаровски на салфетка ја делат власта?

Во Центар

Мицкоски со два услови за дебата со Пендаровски: Да се извини, да стане прво претседател на СДСМ, па дуел

Deutsche Welle

И од Пендаровски да е, многу е: сексизам, мизогинија и навреди на старосна основа нападите врз Сиљановска ја минаа границата

Алфа

Мицкоски прифаќа дуел со Пендаровски, но, ако прво и се извинел на Силјановска и станел претседател на СДСМ во опозиција

Либертас

Мицкоски: За дуел, Пендаровски треба да е претседател на СДСМ и да се извини на Гордана Силјановска Давкова за упатените навреди

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски ако сака да дебатира со претседателот Мицкоски нека стане претседател на СДС по поразот на 8-ми мај

Курир

Во Центар Курир Lider Нетпрес Фокус Република +инфо Слободен Печат

Пендаровски: Поништувањето на Преспанскиот договор ќе значи и исклучување од НАТО

Независен - 12.04.2024

Претседателот на државата синоќа од митингот во Гевгелија реагираше на некои изјави на други претседателски кандидати дека треба да се напушти НАТО. Тој рече дека е опасен авантуризам да се заговара поништување на Договорот од Преспа, бидејќи тоа ќе ...

Пендаровски: Ако го откажеме Договорот од Преспа, нема да бидеме дел од НАТО

Во Центар

Ако се поништи Договорот од Преспа, ќе не исклучат од НАТО, предупреди Пендаровски

Локално

Пендаровски го оцени за политичка глупост и трагедија евентуалното поништување на Преспанскиот договор: Ќе нè исклучат од НАТО

360 степени

Пендаровски: Ако се поништи Преспанскиот договор ние излегуваме од НАТО, просто кажано ќе не исклучат од Организацијата

А1 On

Пендаровски: Мицкоски има една маана, тој лаже, а тоа не го тврдам јас, туку Европскиот Парламент во извештај

Рацин

Пендаровски: Мицкоски има една маана – лаже, тоа го тврди и Европскиот Парламент

24Инфо

МКД 4NEWS Либертас 24Инфо Фокус 365 Н.Македонија Пулс24

Шкријељ: Пендаровски е претседател на сите граѓани со визија за европска иднин

Бизнис Вести - 12.04.2024

Изборот пред граѓаните на овие претседателски избори е помеѓу надеж со Пендаровски и враќање во минатото со Силјановска. Пендаровски е прогресивен поличар со јасна визија за европска иднина на државата. Силно го поддржува членството во ЕУ и НАТО.

(ВИДЕО) Шкријељ: Пендаровски е претседател на сите граѓани со визија за европска иднина

А1 On

Шкријељ: Пендаровски е претседател на сите граѓани со визија за европска иднина

Бриф

(Видео) Шкријељ: Пендаровски е прогресивен поличар со јасна визија за европска иднина

Макфакс

Шкријељ: Пендаровски е претседател на сите граѓани со визија за европска иднина

Скопје1

(Видео) Шкријељ: Пендаровски е прогресивен поличар со јасна визија за европска иднина

Опсервер

Шкријељ: Пендаровски е претседател на сите граѓани со визија за европска иднина

Канал5

24Инфо MTM Press24

Чувај си го ГПС оти после изборите не ќе знаеш каде ти е главата – порака од Мицкоски до Пендаровски

360 степени - 11.04.2024

Мицкоски ја упати ваквата порака еден ден откако Пендаровски на вчерашниот митинг од Кавадарци му порача на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ да набави ГПС за неговата претседателска кандидатка, што, пак, го даде како одговор на прозивката оти не си ја знаел ...

Мицкоски до Пендаровски: По поразот на изборите, ниту ГПС нема да те пронајде

Канал5

Мицкоски до Пендаровски: По поразот на изборите, ниту ГПС нема да те пронајде

А1 On

Мицкоски до Пендаровски: По поразот на изборите, ниту ГПС нема да те пронајде

Курир

Мицкоски до Пендаровски: Го гледам како се сили на жени, а пред Али Ахмети преде како маче, по поразот на изборите, ниту ГПС нема да те пронајде

Макфакс

МИЦКОСКИ ДО ПЕНДАРОВСКИ: По поразот на изборите, ниту ГПС нема да те пронајде

Денешен

Мицкоски до Пендаровски: По поразот на изборите, ниту ГПС нема да те пронајде

Фокус

Опсервер Press24 Нетпрес +инфо ТВ21 Република MakPress

Мицкоски: Додека Стево се прави Мајка Тереза му стигна одговор од Фридом хаус

Канал5 - 11.04.2024

Фридом хаус со шамар за ДУИ и СДСМ и лицето кое збор не кажа и нема храброст да зуцне против нив, затоа што очекува поддршка од нив за претседателската трка, туристот Стево. Додека Стево се прави Мајка Тереза му стигна одговор од американската ...

Мицкоски до Пендаровски: По поразот на изборите, ниту џи-пи-ес нема да те пронајде

Слободен Печат

Мицкоски: Додека Стево се прави Мајка Тереза, му стигна одговор од американската Фридом хаус која го потсети дека е дел од корумпираниот систем

Курир

Мицкоски: Додека Стево се прави Мајка Тереза, му стигна одговор од американската „Фридом хаус“ која го потсети дека е дел од корумпираниот систем

Макфакс

Додека Стево се прави Мајка Тереза, му стигна одговор од американската Фридом хаус која го потсети дека е дел од корумпираниот систем

Нетпрес

Мицкоски: Додека Стево се прави Мајка Тереза, му стигна одговор од американската „Фридом хаус“ која го потсети дека е дел од корумпираниот систем

Опсервер

Мицкоски: Додека Стево се прави Мајка Тереза, Фридом хаус го потсети дека е дел од корумпираниот систем

Република

MakPress Скопје инфо Lider

Пендаровски: Немам причина да го бојкотирам вториот круг зашто ќе ги добијам изборите

360 степени - 11.04.2024

Коментарот на Пендаровски следува откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, упати прашање до актуелниот претседател на државата дали до крај ќе се бори во вториот круг од изборите или ќе го бојкотира, доколку разликата меѓу него и Гордана ...

Пендаровски: Обвинувањата од Мицкоски дека ќе го бојкотирам вториот изборен круг зборуваат за неговиот страв

Вечер Прес

(ВИДЕО) Пендаровски: Немам причина да го бојкотирам вториот круг зошто ќе ги добијам изборите

А1 On

ПЕНДАРОВСКИ: Нема причина да го бојкотирам вториот круг, зашто ќе ги добијам изборите

Денешен

Пендаровски: Ќе го победиме Мицкоски во првиот круг, да си набави џи-пи-ес за Силјановска Давкова

А1 On

Мицкоски да и набави џи-пи-ес на Силјановска, му порача Пендаровски

Фокус

Пендаровски: Немам причина да го бојкотирам вториот круг зошто ќе ги добијам изборите

Канал5

Макфакс Опсервер Локално Слободен Печат Република Фокус Либертас Скопје инфо

Пендаровски: Во официјален извештај на ЕП Мицкоски е именуван како човек кој шири лажни вести

Канал5 - 11.04.2024

Зборувајќи пред жителите на Валандово, вечерва кандидатот за претседател Стево Пендаровски истакна дека на оваа држава и требаат лидери кои размислуваат 30-40 години однапред. Зборувајќи пред жителите на Валандово, вечерва кандидатот за претседател ...

(ВИДЕО) Пендаровски : Во официјален извештај на ЕП, Мицкоски е именуван како човек кој шири лажни вести

А1 On

Пендаровски: Во официјален извештај на Европскиот парламент Мицкоски е именуван како човек кој шири лажни вести

Фокус

Пендаровски: Не му верувајте ништо на Мицкоски, во официјален извештај на ЕП, тој е именуван како човек кој шири лажни вести

Макфакс

Пендаровски: Во официјален извештај на ЕП Мицкоски е именуван како човек кој шири лажни вести

Слободен Печат

Пендаровски: Не му верувајте ништо на Мицкоски, во официјален извештај на ЕП, тој е именуван како човек кој шири лажни вести

Опсервер

ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО ИМЕНУВАЛ МИЦКОСКИ КАКО „ЧОВЕК КОЈ ШИРИ ЛАЖНИ ВЕСТИ“?! Пендаровски тврди дека тоа е запишано во официјален извештај

+инфо

24Инфо Независен Локално Press24 Точка

(Видео) „Ме шокираше изјавата на Пендаровски дека очи немало да им види на граѓаните ако не го гласаат“, рече Мицкоски

Макфакс - 11.04.2024

Од тоа што можам да следам во кампањата, тоа се пораки кои се вообичаени и во делот на преткампањата, гледам дека во албанскиот условно кажано блок кампањата се води со испраќање на пораки со прес конференции, многу малку теренска кампања, можеби ...

Мицкоски: Ме шокираше изјавата на Пендаровски дека очи немало да им види на граѓаните ако не го гласаат

Скопје1

„ОЧИ НЕМАЛО ДА ИМ ВИДИ ВО ВТОР КРУГ АКО ВО ПРВИОТ НЕ ГО ГЛАСАЛЕ“ Мицкоски шокиран од изјавата на Пендаровски

+инфо

(Видео) „Ме шокираше изјавата на Пендаровски дека очи немало да им види на граѓаните ако не го гласаат“, рече Мицкоски

Опсервер

Мицкоски: Ме шокираше изјавата на Пендаровски дека очи немало да им види на граѓаните ако не го гласаат

Press24

(Видео) „Ме шокираше изјавата на Пендаровски дека очи немало да им види на граѓаните ако не го гласаат“, рече Мицкоски

MTM

„Ме шокираше изјавата на Пендаровски дека очи немало да им види на граѓаните ако не го гласаат“, рече Мицкоски

Точка

MakPress Република

Пендаровски: Николоски никогаш не работел ништо во животот – дваесет години зема државни или партиски пари

Либертас - 11.04.2024

Уште од неговиот ангажман во Унијата на млади слики на ВМРО-ДПМНЕ кога има само 20 години до сега, Александар Николоски цел свој професионален живот го живее на сметка на државата или на партијата.

Пендаровски за обвинувањата од Николоски: Тој е на јаслите на државата и партијата, никогаш ништо нема сработено

Слободен Печат

(ВИДЕО) Пендаровски: Николоски од своите рани дваесетти години живее на сметка на државата или на партијата

А1 On

Николоски од своите рани дваесетти години живее на сметка на државата или на партијата, вели Пендаровски

Макфакс

Пендаровски: Николоски од своите рани дваесетти години живее на сметка на државата

Канал5

Николоски од своите рани дваесетти години живее на сметка на државата или на партијата, вели Пендаровски

Опсервер

Пендаровски за Александар Николоски: Пола живот живее на сметка на државата или на партијата

24Инфо

+инфо 4NEWS MakPress Локално Фокус Рацин Press24 Centar

Пендаровски во Кавадарци: Силјановска-Давкова е личен избор на Мицкоски

Скопје1 - 11.04.2024

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски синоќа од Квадарци порача дека 24 април ќе биде клучен датум и дека токму во првиот круг потребна е масовна поддршка на концептот што ја води државата напред, кон интеграција во ЕУ.

Пендаровски со граѓаните на Градско и Росоман: Во ВМРО-ДПМНЕ сега се „децата“ на Груевски

Канал5

Пендаровски ги поздрави опозиционерите од Градско: За мене делби не постојат!

Либертас

ПЕНДАРОВСКИ ВО ГРАДСКО: Со подигната рака, почит и поздрав на ОК на ВМРО-ДПМНЕ од, се уште, актуелниот претседател

Денешен

(ВИДЕО) Пендаровски со граѓаните на Градско и Росоман: Во ВМРО-ДПМНЕ сега се „децата“ на Груевски, државата ја гледаат како акционерско друштво

А1 On

Пендаровски: Во ВМРО-ДПМНЕ сега се „децата“ на Груевски, државата ја гледаат како акционерско друштво

Макфакс

Пендаровски со граѓаните на Градско и Росоман: Во ВМРО-ДПМНЕ сега се „децата“ на Груевски, државата ја гледаат како акционерско друштво

Скопје1

Опсервер Слободен Печат Слободен Печат А1 On Макфакс Опсервер Независен Точка

Пендаровски: Мицкоски нека набави „џи-пи-ес“ за неговата кандидатка за претседател

360 степени - 10.04.2024

Ваквата порака беше одговор на обвинувањата на Мицкоски дадени претходно во Василево дека Пендаровски не си ја знаел земјата, дека пет години заборавил на Македонија и дека за време на петгодиншниот мандат ниту еднаш не дошол во општина како што е ...

Мицкоски: Пендаровски пред избори со ветувања како првпат да се појавува во политиката

Либертас

Мицкоски: Пендаровски пет години заборави на Македонија, а сега ќе излезе и ќе ветува како првпат да се појавува во политиката

А1 On

Мицкоски за пристапот на Пендаровски: Се претставува како да е свежо лице во политиката, а 30 години е на политичката сцена

Lider

Мицкоски: Пендаровски 5 години заборави на Македонија, а сега ќе излезе и ќе ветува

Канал5

Неверојатно е тоа што Пендаровски им се обраќа на луѓето на митинзи со зборовите „ако не ме гласате, не ме барајте“, вели Мицкоски

Макфакс

Неверојатно е тоа што Пендаровски им се обраќа на луѓето на митинзи со зборовите „ако не ме гласате, не ме барајте“, вели Мицкоски

Опсервер

Скопје1 Курир Фокус Република Нетпрес 360 степени Скопје инфо Вечер Прес

Мицкоски до Пендаровски: Кога ќе изгубиш на изборите,стани претседател на СДСМ па ќе дебатираме

Канал5 - 10.04.2024

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото обраќање на денешниот митинг во Струмица во рамките на претседателската кампања одговори на повикот на Стево Пендаровски за ТВ ДУЕЛ.

Мицкоски: На дебата со Пендаровски ќе одам кога ќе биде претседател на СДСМ

Либертас

Мицкоски засега не планира ТВ дуел со Пендаровски: „Кога ќе изгубиш на изборите, стани претседател на СДСМ па ќе дебатираме“

Локално

Мицкоски со одговор до Пендаровски: Кога ќе изгубиш на изборите, стани претседател на СДСМ па ќе дебатираме

А1 On

Мицкоски му врати на Пендаровски: Кога ќе изгубиш на изборите, стани претседател на СДСМ па ќе дебатираме!

ТВ21

Мицкоски со одговор до Пендаровски: Кога ќе изгубиш на изборите, стани претседател на СДСМ па ќе дебатираме, а сега да и се извиниш на Силјановска Давкова за навредите

Курир

МИЦКОСКИ ДО ПЕНДАРОВСКИ: Кога ќе изгубиш, стани претседател на СДСМ па ќе дебатираме, а сега да и се извиниш на Силјановска за навредите

Денешен

Независен 360 степени PressingTV Вечер Прес 365 MakPress Фактор Пулс24

Се играше оро на митинг во Кавадарци - Бурни реакции за веселите политичари

Скопје инфо - 11.04.2024

И оро се заигра на синоќешниот митинг на СДСМ во Кавадарци! На социјалните мрежи „тераат хејт“ со политичарите од СДСМ кои синоќа на митинг се опуштија и заиграа оро. Инаку, им пееја Владо Јаневски и Кристина ...

Гордана Силјановска Давкова: Пендаровски не може да ме види заради реките народ

Канал5 - 10.04.2024

Во рамките на кампањата за Претседател на Република Македонија на кандидатката Проф. Др Гордана Силјановска Давкова се одржа митинг во Радовиш. Во својот говор Професорката Силјановска Давкова порача: „Стево Пендаровски секој ден тврди дека ме ...

Силјановска Давкова: Пендаровски не може да ме види заради реките народ кога сум долу, а кога сум на говорница не сака ме слуша затоа што јас кажувам сè што тој не смее да каже

Курир

Силјановска: Пендаровски не може да ме види заради реките народ кога сум долу

Фокус

Пендаровски не сака да ме види затоа што не сака да ме слуша, оти сè што тој не кажува јас кажувам

Нетпрес

Силјановска тврди дека поради „реките со народ“ Пендаровски не може да ја види на митинзите

Независен

Гордана Силјановска Давкова: Пендаровски не може да ме види заради реките народ кога сум долу, а кога сум на говорница не сака ме слуша затоа што јас кажувам сè што тој не смее да каже

Опсервер

ДА НЕ ИМА СТЕВО ДВОЈНИК? Беше во љубов со соседите, а сега се сили, ама како со неговото неколкучасовно „не“ за преговарачката рамка

+инфо

Република Денешен MakPress

Пендаровски во Демир Капија, Росоман и Градско: Како претседател не се однесував дискриминаторски кон ниту еден ...

Либертас - 10.04.2024

Кандидатот на СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски денеска оствари средби со граѓани на Демир Капија, Градско и Росоман, на коишто посочи дека во изминатите години како претседател на државата не се однесувал дискриминаторски кон ниеден граѓанин, ...

Пендаровски во Демир Капија, Градско и Росоман: Гласот за бројот 1 на гласачкото ливче, а глас за реален прогрес

Рацин

Пендаровски во Демир Капија, Росоман и Градско: Како претседател не се однесував дискриминаторски кон ниту еден граѓанин, работев за подобар стандард

Zoom

Пендаровски во Демир Капија, Росоман и Градско: Како претседател не се однесував дискриминаторски кон ниту еден граѓанин, работев за подобар стандард на сите

Вечер Прес

Пендаровски во Демир Капија, Росоман и Градско: Како претседател не се однесував дискриминаторски кон ниту еден граѓанин, работев за подобар стандард

Во Центар