TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тим има јасен критериум: Најдобар тенисер на сите времиња…

Дерби - 05.02.2023

Доминик Тим пред неколку години беше меѓу најдобрите тенисери на светот, но проблемите со повредите го вратија назад или поточно сега цели да дојде до формата со која освојуваше титули и играше финалиња на грен слем турнирите.

Тим: Роџер Федерер веќе не е во „трка“ за најдобар на сите времиња

TopSport - 05.02.2023

Австриецот Доминик Тим смета дека статусот на најдобар на сите времиња (GOAT – Greatest of All Time) во тенисот ќе биде одреден според тоа кој од Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал ќе освои повеќе гренд слем титули, автоматски исклучувајќи го Роџер ...

Мора да бидете искрени и да признаете дека Новак е најдобар тенисер

Спортманија - 04.02.2023

Австрискиот тенисер Доминик Тим изјави дека јавноста мора да биде искрена и да признае дека Новак Ѓоковиќ во моментов е најдобар тенисер на светот. Новак со победата во финалето над Стефанос Циципас со 3:0 во сетови и тоа со 6:3,7:6,7:6, по десетти ...

Тим: Роџер Федерер веќе не е во „трка“ за најдобар на сите времиња

Макфакс - 05.02.2023

Австриецот Доминик Тим смета дека статусот на најдобар на сите времиња (GOAT – Greatest of All Time) во тенисот ќе биде одреден според тоа кој од Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал ќе освои повеќе гренд слем титули, автоматски исклучувајќи го Роџер ...