TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По една година на листата на чекање:Наместо најбараниот ресторан во Њујорк, „послужени“ со измама на векот/ВИДЕО

Вечер Прес - 30.09.2023

Ова е многу отрезнувачка приказна за тоа колку лесно можеме да паднеме на информации од Интернет и колку работи земаме здраво за готово. Девојката од видеото прво вели дека успеала да резервира вечера во ресторан во Њујорк во кој е невозможно да се ...

ВИДЕО | Една година чекале резервација во најбараниот ресторан: Кога конечно дошле на вечера, доживеале измама

Слободен Печат - 29.09.2023

Листите на чекање за резервација на маса во елитните ресторани стануваат сè подолги и почести, нешто што една корисничка на ТикТок од Њујорк може да го потврди. Но, тоа што чекала една година за да ја проба вкусната храна од најбараниот ресторан, не ...

(Видео) Година дена биле на листа на чекање за најбараниот ресторан: Кога конечно дошле на вечера, доживеале епска ...

Точка - 29.09.2023

Листите на чекање за слободна маса во рестораните се сè почеста појава. А на своја кожа тоа го почувствувала и една корисничка на ТикТок, која за слободна маса во еден ресторан чекала повеќе од една година.