TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ со кривична пријава за судијката која е против СЈО

Алсат-М - 16.06.2016

СДСМ ќе поднесе кривична пријава против судијката Александра Поп Стефанија која го прогласи Специјалното обвинителство како ненадлежно за предметот „Тврдина“. Истовремено, ќе бараат преиспитување на нејзината и на работата на претседателот на ...

СДСМ ѝ стегна кривична на судијката која го прогласи СЈО ненадлежно за „Тврдина“ (ВИДЕО)

+инфо - 16.06.2016

СДСМ ќе поднесе Кривична пријава за криминогената и незаконска одлука на судијката Александра Поп Стефанија, најави денеска Петре Шилегов, портпарол н СДСМ ќе поднесе Кривична пријава за криминогената и незаконска одлука на судијката Александра Поп ...

СДСМ ќе поднесе Кривична пријава против судијката Поп-Стефанија

Стандард - 16.06.2016

„За криминогената и незаконска одлука на судијката Александра Поп-Стефанија СДСМ ќе поднесе Кривична пријава. Во името на заштитата на правото и законите СДСМ ќе побара преиспитување на нејзината работа како и работата на претседателот на Кривичниот ...

Која е судијката што го прогласи СЈО за ненадлежно за „Тврдина“?

Стандард - 16.06.2016

Која е судијката од Основниот суд Скопје која го прогласи Специјалното обвинителство за ненадлежно за случајот „Тврдина“? Александра Поп Стефанија, судијка од Неготино, како што пред неколку месеци објави Сведок , беше делегирана да суди прекршоци ...

(ВИДЕО) СДСМ: За криминогената и незаконска одлука на судијката Поп Стефанија СДСМ ќе поднесе Кривична пријава

Локално - 16.06.2016

За криминогената и незаконска одлука на судијката Александра Поп Стефанија СДСМ ќе поднесе Кривична пријава. Во името на заштитата на правото и законите СДСМ ќе побара преиспитување на нејзината работа како и работата на претседателот на Кривичниот ...

СДСМ поднесе кривична против судијката Поп Стефанија поради „Тврдина“

Фокус - 16.06.2016

Опозицискиот СДСМ ќе поднесе кривична пријава за криминогената и незаконска одлука на судијката Александра Поп Стефанија да се прогласи СЈО за ненадлежно околу случајот за уништување на опремата за прислушување, каде се вмешани Гордана Јанкулоска , ...

СДСМ ќе поднесе кривична против судијката која го одби предлогот за притвор на Грујевски

Макфакс - 16.06.2016

Опозициската партија СДСМ најави дека ќе поднесе кривична против судијката Александра Поп Стефанија која го одби предлогот за притвор за началникот на Петтата управа, Горан Грујевски и го прогласи Специјалното јавно обвинителство за ненадлежно за ...

(ВИДЕО) Шилегов: СДСМ ќе поднесе Кривична пријава за криминогената и незаконска одлука на судијката Поп Стефанија

А1 On - 16.06.2016

За криминогената и незаконска одлука на судијката Александра Поп Стефанија СДСМ ќе поднесе Кривична пријава. Во името на заштитата на правото и законите СДСМ ќе побара преиспитување на нејзината работа како и работата на претседателот на Кривичниот ...

СДСМ: Кривична пријава за криминогената одлука на судијката Александра Поп Стефанија

МКД - 16.06.2016

Во име на заштитата на правото и законите СДСМ ќе побара преиспитување на работата на судијката Поп Стефанија и на работата на претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски, изјави Петре Шилегов, портпарол на СДСМ по вчерашната одлука на ...

СДСМ ќе поднесе кривична против судијката која го одби предлогот за притвор на Грујевски

Кајгана - 16.06.2016

Опозициската партија СДСМ најави дека ќе поднесе кривична против судијката Александра Поп Стефанија која го одби предлогот за притвор за началникот на Петтата управа, Горан Грујевски и го прогласи Специјалното јавно обвинителство за ненадлежно за ...

Кривична пријава од СДСМ против судијката Поп-Стефанија за случајот „Тврдина“

Мета - 16.06.2016

СДСМ ќе поднесе кривична пријава за судијката Александра Поп-Стефанија за одлуката да го прогласи Специјалното јавно обвинителство за ненадлежно за случајот „Тврдина“ – уништување на опрема за прислушување.

(ВИДЕО) СДСМ најави кривична за судиката која го прогласи СЈО за ненадлежно за „Тврдина“

еМагазин - 16.06.2016

Портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов денеска најави дека „за криминогената и незаконска одлука на судијката Александра Поп Стефанија СДСМ ќе поднесе Кривична пријава“. „Во името на заштитата на правото и законите СДСМ ќе побара преиспитување на ...

(ВИДЕО) Шилегов: Кривична пријава за криминогената и незаконска одлука на судијката Поп Стефанија

Либертас - 16.06.2016

Прес конференција Петре Шилегов, портпарол на СДСМ Скопје, 16.06.2016 За криминогената и незаконска одлука на судијката Александра Поп Стефанија СДСМ ќе поднесе Кривична пријава. Во името на заштитата на правото и законите СДСМ ќе побара ...

СДСМ со кривична против судијката која СЈО го прогласи за ненадлежно

Фактор - 16.06.2016

Oпозицијата ќе поднесе кривична пријава против судијката Александра Поп Стефанија и ќе побара преиспитување на нејзината работа како и работата на претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски.

(ВИДЕО) Шилегов: Кривична пријава за криминогената и незаконска одлука на судијката Поп Стефанија

Репортер - 16.06.2016

Прес конференција Петре Шилегов, портпарол на СДСМ Скопје, 16.06.2016 За криминогената и незаконска одлука на судијката Александра Поп Стефанија СДСМ ќе поднесе Кривична пријава. Во името на заштитата на правото и законите СДСМ ќе побара ...

СДСМ: Кривична пријава за судијката Поп Стефанија

ТВ21 - 16.06.2016

СДСМ ќе поднесе Кривична пријава за криминогената и незаконска одлука на судијката Александра Поп Стефанија, најави денеска Петре Шилегов, портпарол на СДСМ. Во името на заштитата на правото и законите СДСМ ќе побара преиспитување на нејзината ...

СДСМ ќе поднесе кривична против судијката која го одби предлогот за притвор на Грујевски

Точка - 16.06.2016

Опозициската партија СДСМ најави дека ќе поднесе кривична против судијката Александра Поп Стефанија која го одби предлогот за притвор за началникот на Петтата управа, Горан Грујевски и го прогласи Специјалното јавно обвинителство за ненадлежно за ...

СДСМ најави кривична за судијката Поп Стефанија

Сител - 16.06.2016

Шилегов најави дека СДСМ ќе поднесе кривична пријава за судијката Александра Поп Стефанија за одлуката со која Специјалното јавно обвинителство се прогласува за ненадлежно за случајот „Тврдина“.

СДСМ ќе поднесе кривична пријава против судијката за случајот Тврдина

Нова ТВ - 16.06.2016

СДСМ ќе поднесе кривична пријава за судијката Александра Поп-Стефанија за одлуката да го прогласи Специјалното јавно обвинителство за ненадлежно за случајот „Тврдина“ – уништување на опрема за прислушување.

Кривична пријава од СДСМ против судијката Поп-Стефанија за случајот „Тврдина“

Бриф - 16.06.2016

СДСМ ќе поднесе кривична пријава за судијката Александра Поп-Стефанија за одлуката да го прогласи Специјалното јавно обвинителство за ненадлежно за случајот „Тврдина“ – уништување на опрема за прислушување.