TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОКУС НА ДЕНОТ: Павле Богоевски се правда, „метлата“ на Заев ќе заигра во јуни

Фактор - 15.05.2019

Да точно е дека е мојот глас на снимката, но не е точно дека нарачувам кокаин пишува на социјалната мрежа Фејсбук, пратеникот Павле Богоевски. Тој се обиде на овој начин да се оправда откако во јавноста преку руска социјална мрежа протече „аудио ...

Се огласи Дац: Оставка од Павле Богоевки како што е редот

Press24 - 15.05.2019

Актерот Драган Спасов Дац кој периодов беше актуален откако на митинг на Стево Пендаровски кој победи на претседателските избори, му даде метла на Заев за најавената чистка, се огласи на Фејсбук и побара оставка од Павле Богоевски по објавената ...

Дац: Богоевски да си поднесе оставка а Бошњаковски да оддржи прес-конференција

MakPress - 15.05.2019

Актерот Драган Спасов Дац, кој е единствениот функционер по промената на власта кој поднесе оставка од позицијата директор на МНТ од морални причини по направената сообраќајна несреќа на својот фејсбук профил преку статус побара одговорност и од ...

Драган Спасов Дац: Очекувам оставка од Богоевски и прес на Миле Бошњаковски

AKO - 15.05.2019

,,Очекувам оставка од Павле Богоевки и прес конференција на Миле Бошњаковски! Како што е ред, нели? “-порачува актерот Драган Спасов Дац по признанието на пратеникот Павле Богоевски дека снимката објавена вчера е автентична и дека тој наводно ...

Дац: Очекувам оставка од Павле Богоевски, како што е ред

А1 On - 15.05.2019

Актерот Драган Спасов Дац по признанието на пратеникот Павле Богоевски за набавка на масло од канабис, на социјалните мрежи напиша дека очекува негова оставка. Разговорот кој Богоевски го водел со засега непозната личност од која ја вршел набавката ...

Драган Спасов – Дац: Очекувам Павле Богоевски да си поднесе оставка

365 - 15.05.2019

„Оправдувањето“ на пратеникот Павле Богоевски околу објавената снимка од негов телефонски разговор во кој нарачува некаква cyпстанца, не е доволно за актерот Драган Спасов – Дац, кој со подарената метла симболично го обврза премиерот Зоран Заев да ...

Дац бара оставка од пратеникот Богоевски

Независен - 15.05.2019

Актерот Драган Спасов – Дац бара оставка од пратеникот Павле Богоевски по неговото признание дека на објавената аудио снимка набавувал масло од канабис. – Очекувам оставка од Павле Богоевки.

Дац бара оставка од Богоевски

24Инфо - 15.05.2019

Актерот Драган Спасов – Дац преку својот Фејсбук профил побара оставка од пратеникот Павле Богоевски по неговото признание дека набавувал масло од канабис, што беше објавено на најновата бомба на „Илија Громовник“.

Очекувам оставка од Богоевски и прес на Бошњаковски, како што е ред!

Република - 15.05.2019

, пишува на Фејсбук актерот Драган Спасов Дац по разговорите на пратеникот Богоевски кои беа објавени на социјалните мрежи. ...

Дац: Oчекувам оставка од Павле Богоевски

Слободен Печат - 15.05.2019

Актерот Драган Спасовски Дац на социјалните мрежи го коментира настанот поврзан со Богоевски. Актерот Драган Спасовски Дац на социјалните мрежи го коментира настанот поврзан со снимката во која пратеникот Павле Богоевски како што самиот подоцна ...

Дац: Очекувам оставка од Богоевки, како што е ред нели?

Скопје1 - 15.05.2019

Актерот Драган Спасов – Дац на својот профил на „Фејсбук“објави свое мислење за последната објавена „бомба“ во која е инволвиран пратеникот Павле Богоевки. Дац на ФБ ...

Дац: Очекувам оставка од Павле Богоевки и прес конференција на Миле Бошњаковски

Курир - 15.05.2019

Актерот Драган Спасов- Дац на својот Фејсбук профил сподели статус во врска со скандалот во кој е поврзан пратеникот Павле Богоевски од СДСМ. Очекувам оставка од Павле Богоевки и прес конференција на Миле Бошњаковски! Како што е ред, нели?, ова ...

Драган Спасов Дац побара оставка од пратеникот Павле Богоевски

еМагазин - 15.05.2019

„Очекувам оставка од Павле Богоевски и прес конференција на Миле Бошњаковски ! Како што е ред, нели?“, напиша на својот Фејсбук-профил актерот Драган Спасов Дац по скандалот што изби од последната објавена аудио-бомба на која се слуша како Богоевски ...

Дац: Очекувам оставка од Павле Богоевски, како што е ред

Макфакс - 15.05.2019

Актерот Драган Спасов Дац по признанието на пратеникот Павле Богоевски за набавка на масло од канабис, на социјалните мрежи напиша дека очекува негова оставка. Разговорот кој Богоевски го водел со засега непозната личност од која ја вршел набавката ...

Актерот Драган Спасов-Дац: “Очекувам оставка од Павле Богоевски„

Магазин - 15.05.2019

Актерот Драган Спасов – Дац бара итна оставка од пратеникот Павле Богоевски по неговото признание дека на објавената аудио снимка набавувал масло од канабис. После вчерашниот скандал со пратеникот Павле Богоевски дека на објавената аудио снимка ...

Дац: Очекувам оставка од Павле Богоевски

+инфо - 15.05.2019

Актерот Драган Спасов – Дац преку својот Фејсбук профил побара оставка од пратеникот Павле Богоевски по неговото признание дека набавувал масло од канабис, што беше објавено на најновата бомба на „Илија Громовник“.

Очекувам оставка од Богоевски и прес на Бошњаковски, како што е ред!

Нетпрес - 15.05.2019

Очекувам оставка од Павле Богоевки и прес-конференција на Миле Бошњаковски, како што е ред, нели!, пишува на Фејсбук актерот Драган Спасов Дац по разговорите на пратеникот Богоевски кои беа објавени на социјалните ...

Дац очекува оставка од Павле Богоевки и прес конференција на Миле Бошњаковски

Пулс24 - 15.05.2019

Во врска со скандалот со кој е поврзан пратеникот Павле Богоевски од СДСМ на својот Фејсбук профил статус сподели актерот Драган Спасов- Дац. – Очекувам оставка од Павле Богоевки и прес конференција на Миле Бошњаковски! Како што е ред, нели?, преку ...

Дац: Очекувам оставка од Павле Богоевски како што е ред

Точка - 15.05.2019

Актерот Драган Спасов Дац по признанието на пратеникот Павле Богоевски за набавка на масло од канабис, на социјалните мрежи напиша дека очекува негова оставка. Разговорот кој Богоевски го водел со засега непозната личност од која ја вршел набавката ...

Дац: Очекувам оставка од Павле Богоевски и прес-конференција на Миле Бошњаковски!

Фактор - 15.05.2019

Oставка од пратеникот Павле Богоевски по неговото признание дека набавувал масло од канабис, што беше објавено на најновата бомба на „Илија Громовник“, бара актерот Драган Спасов - Дац. Тој ова го објави на Фејсбук.

Дац: Oчекувам оставка од Богоевски и прес конференција на Бошњаковски

PressingTV - 15.05.2019

Актерот Драган Спасов- Дац на својот Фејсбук профил сподели статус во врска со скандалот со аудио снимката во која е поврзан пратеникот Павле Богоевски од СДСМ. Очекувам оставка од Павле Богоевки и прес конференција на Миле Бошњаковски! Како што е ...

Драган Спасов Дац: Очекувам оставка од Павле Богоевки

Сител - 15.05.2019

Драган Спасов Дац по признанието на пратеникот Павле Богоевски за набавка на масло од канабис, на социјалните мрежи напиша дека очекува негова оставка. Разговорот кој Богоевски го водел со засега непозната личност од која ја вршел набавката на ...

Дац: Очекувам оставка од Павле Богоевски и прес-конференција на Миле Бошњаковски

Либертас - 15.05.2019

Oставка од пратеникот Павле Богоевски по неговото признание дека набавувал масло од канабис, што беше објавено на најновата бомба на „Илија Громовник“, бара актерот Драган Спасов – Дац. „Очекувам оставка од Павле Богоевски и прес-конференција на ...

Дац на Фејсбук директно против Павле Богоевски

Скопје24 - 15.05.2019

Актерот Драган Спасов Дац по признанието на пратеникот Павле Богоевски за набавка на масло од ка*абис, на социјалните мрежи напиша дека очекува негова оставка. Разговорот што Богоевски го водел со засега непозната личност од која ја вршел набавката ...