TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Музика од светот“ по 15. пат во Битола, годинава култната група “Лајбах“ во Центар за култура(фото)

Битола Њуз - 20.11.2023

Како и секоја година во изминатите 15 и годинава од 23 до 25 ноември во Битола ќе се одржи годинешното издание на “Фестивалот на музика од светот“. Годинешното издание на овој, по многу нешта специфичен фестивал, ќе биде под мотото “Една сцена, звук ...

Во рамките на фестивалот “Музика од светот” во Битола гостува Лајбах

Слободен Печат - 20.11.2023

Од 23 до 25 декември Битола ќе биде домакин на јубилејниот 15 по ред фестивал “Музика од светот”. Според директорката на Центарот за култура, кој е организатор на овој фестивал, Маја Андоновска -Илиевски во Битола се е подгтвено за одржување на овој ...

„Една сцена, звук на светот“-15.фестивал на музика од светот во Битола

Тера - 20.11.2023

Под мотото „Една сцена, звук на светот”, од 23-ти до 25-ти ноември во Битола ќе се одржи годинешното, 15-то по ред издание на Фестивалот на музика од светот. Овој, по многу нешта специфичен фестивал, го става нашиот град на познатата светска листа ...

Култните „Лајбах“ со концерт во Битола на 25. ноември

еМагазин - 20.11.2023

Култниот словенечки бенд Лајбах (Laibach) доаѓа во Битола како дел од европската турнеја „Love Is Still Alive“ на Фестивалот на музика од светот. Бендот ќе настапи на 25.11.2023 година на сцената на Центарот за култура.

„Лајбах“ доаѓа во Битола на јубилејното издание на Фестивалот на музика од светот

Република - 21.11.2023

LAIBACH доаѓа во Битола како дел од европската турнеја „Love Is Still Alive“ на Фестивалот на музика од светот. Култниот словенечки музички бенд на 25.11.2023 ќе настапи на сцената на Центарот за култура.

„Лајбах“ доаѓаат во Битола на јубилејното издание на „Фестивалот на музика од светот“

Вистина.мк - 21.11.2023

LAIBACH доаѓа во Битола како дел од европската турнеја „Love Is Still Alive“ на Фестивалот на музика од светот. Култниот словенечки музички бенд на 25.11.2023 ќе настапи на сцената на Центарот за култура.