TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Оваа одлична состојка е број 1 доколку сакате да ги намалите мастите на стомакот!

Убавина и Здравје - 01.03.2024

Најдобрата закуска за отстранување на салото од стомакот е чинија грчки јогурт со свежи бобинки. Важно е да се напомене дека иако грчкиот јогурт со бобинки може да биде корисен за слабеење поради неговата содржина на протеини, влакна и хранливи ...

Зошто е важен млечниот протеин за нашето тело: Која доза е доволна во текот на еден ден?

Женски магазин - 01.03.2024

Логично, млечните протеини природно се наоѓаат во млечните производи: млеко, сирење, особено сурутка , јогурт... Сепак, корисно е да се направи разлика помеѓу два поима: протеин во млечните производи и млечен протеин.

Дали е РАСТИТЕЛНАТА ХРАНА најдобра опција за СЛАБЕЕЊЕ?

Д-р Митов - 29.02.2024

Добро знаеме дека зголемената телесна тежина е еден сериозен и доста чест проблем на денешницата . Навидум можеби делува на проблем со едноставно решение, но сепак неговата појава и зачестеност претставува повеќе компонентен проблем со низа на ...

Диететичарка издвојува 3 магични намирници за здравјето на вашето срце – една сигурно ја имате во вашиот замрзнувач

Точка - 29.02.2024

Консумирањето на одредени намирници може да влијае на здравјето на вашето срце. Досега, неколку истражувања покажале дека исхраната во медитерански стил која содржи многу овошје и зеленчук, цели зрна, здрави масти, јаткасти плодови и семки добро ...

Пет намирници кои одземаат сантиметри од струкот

Локално - 29.02.2024

Протеините се важни во секоја добро балансирана исхрана, особено ако се обидуваме да изгубиме тежина. Додека јаглехидратите и мастите имаат свои функции во рамките на планот за исхрана за слабеење, протеините се особено корисни за зголемување на ...

Пет намирници кои одземаат сантиметри од струкот

365 - 29.02.2024

183 Протеините се важни во секоја добро балансирана исхрана, особено ако се обидуваме да изгубиме тежина. Додека јаглехидратите и мастите имаат свои функции во рамките на планот за исхрана за слабеење, протеините се особено корисни за зголемување на ...