TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Екрике и Ана го добија третото дете: Првите фотки од наследничката

Женски магазин - 14.02.2020

Николас и Луси добија мала сестричка! Енрике Иглесиас и Ана Курникова го добија и своето трето дете на 30 јануари, а фотографии од малата наследничка сподели Енрике на својот Инстаграм ...

Бебето на Енрике Иглесијас и Ана Курникова направи “бум” на интернет (видео)

Хитпортал - 14.02.2020

Познатиот музичар Енрике Иглесијас и неговата сопруга, тенисерката Ана Курникова неодамна добија ќерка. Јавноста не беше запознаена за новата бременост на Ана, а медиумите ја објавија среќната вест неколку дена по раѓањето на бебето.

Енрике и Ана го покажаа бебето, среќниот татко присуствувал на породувањето

ММС - 14.02.2020

„Моето сонце „ напиша на својот Инстаграм профил музичката ѕвезда Енрике Иглесијас и за прв пат ја покажа сликата од неговото трето дете, кое се роди на 30ти минатиот месец во бракот со поранешната тенисерка Ана Курњикова.

ФОТО: Енрике Иглесијас објави прва фотографија со ќерката - честитки пристигнуваат од сите страни

Press24 - 14.02.2020

Енрике Иглесијас и тенисерката Ана Курникова неодамна добија ќерка, а сега познатиот пејач објави прва фотографија со неа на Инстаграм. Пејачот покажа како ја држи својата ќерка во раце веднаш по раѓањето.

Прва фотографија со штотуку родената ќеркичка: „Моето сонце“ (ФОТО)

Убавина и Здравје - 14.02.2020

Популарниот пејач Енрике Иглесијас и поранешната тенисерка Ана Курникова пред две недели го дочекаа третото дете, а за оваа бременост знаеја само најблиските членови на семејството. Судејќи по фотографијата, која пејачот на објави на својот ...

Енрике Иглесијас и Ана Курникова добија ќеркичка: Парот објави први фотографии од своето трето дете (ФОТО)

Слободен Печат - 14.02.2020

Славниот пејач Енрике Иглесијас и поранешната тенисерка Ана Курникова го добија своето трето дете. Станува збор за ќеркичка од која пејачот на својот Инстаграм профил објави фотографија како ја држи во раце, додека Ана на својот профил објави две ...

(Галерија) Енрике Иглесијас и Ана Курникова ги објавија првите фотографии од бебето

Репортер - 14.02.2020

Пејачот Енрике Иглесијас и поранешната тенисерка Ана Курникова ја објавија првата фотографија од нивното трето дете. Двојката го држеше во тајност породувањето се до самиот крај. „Моето сонце“, кратко напишале Енрике и Ана, на фотографијата од ...

(ВИДЕО+ФОТО) ПОВЕЌЕ НЕ МОЖЕЛЕ ДА КРИЈАТ ДЕКА АНА СЕ ПОРОДИЛА:Енрике Иглесијас ја споделил првата фотографија од ...

Екран - 14.02.2020

Енрике Иглесијас и Ана Курникова со фотографии од породилиштето го потврдиле раѓањето на третото дете… Целото семејство е пресреќно поради тоа… Пејачот Енрике Иглесијас и неговата придружничка Ана Курникова со фотографии на Инстаграм го потврдиле ...

Енрике Иглесијас и Ана Курникова ја покажаа својата новородена ќерка – Вистинска мала кукла

Нане - 14.02.2020

Енрике Иглесијас и Ана Курникова станаа родители по трети пат и сега гордите родители, покрај тоа што ја споделија радосната вест со своите фанови, решија јавноста да ја израдуваат на еден уште поубав начин.

Енрике Иглесијас ја објави првата фотографија од новородената ќерка (фото)

Вистина.мк - 14.02.2020

Пред неколку дена Енрике Иглесијас и Ана Курникова за првпат станаа родители, а тенисерката се породи во тајност. Овој познати пар доби ќерка, а името се уште не е познато. Енрике на својот „Инстаграм“ профил ги објави првите фотографии од бебето.

Енрике Иглесијас објави први фотографии од новороденото бебенце

ЗаЗабава - 14.02.2020

Енрике Иглесијас и Ана Курникова се екстремно таинствени за нивниот личен живот. 44-годишниот пејач и 38-годишната поранешна тенисерка ги споделија првите фотографии од бебенцето и го објавија датумот на неговото раѓање. „Моето Сонце.

Ана и Енрике го открија полот на новороденото бебе (ФОТО)

Локално - 14.02.2020

Пред неколкудена брат му на Енрике, Хулио Јуниор, случајно или намерно, за едно радио откри дека веќе станал чичко и дека Енрике и Ана Курникова станале родители. На Инстаграм и Ана и Енрике објавија фотографии од штотуку роденото бебе, девојче, а ...

ПРВИ ФОТОГРАФИИ: Ова е ќеркичката на Енрике Иглесијас и Ана Курникова

Курир - 14.02.2020

Пред неколку дена, братот на Енрике Иглесијас, Хулио, ја откри веста дека Ана Курникова се породила со третото дете. По две недели приватност, парот ја потврди веста. Близнаците Луси и Николас добија сестричка, а среќните родители објавија ...

Први фотки од ќеркичката на Енрике Иглесијас и Ана Курникова

Пулс24 - 14.02.2020

Пред неколку дена, братот на Енрике, Хулио, ја откри веста дека Ана Курникова се породила со третото дете. Тие оставија 2 недели приватност за семејството да ужива во среќните моменти, а сега парот ја потврди веста.

(ФОТО) Енрике Иглезијас и Ана Курникова добија ќерка и се пофалија на Инстаграм

Нетпрес - 14.02.2020

Пејачот Енрике Иглесијас и поранешната тенисерка Ана Курникова станаа родители на слатко ...

Енрике Иглезијас и Ана Курникова добија ќерка и се пофалија на Инстаграм (ФОТО)

Канал5 - 13.02.2020

Пејачот Енрике Иглесијас и поранешната тенисерка Ана Курникова станаа родители на слатко девојче. Откако почнаа да кружат гласини дека Ана е бремена, наскоро се појави веста дека се породила.

Први фотки од ќеркичката на Енрике Иглесијас и Ана Курникова

Црнобело - 13.02.2020

Пред неколку дена, братот на Енрике, Хулио, ја откри веста дека Ана Курникова се породила со третото дете. Тие оставија неколку дена приватност за семејството, а сега објавија први фотки. Покрај близнаците Луси и Николас, Енрике и Ана добија девојче.

Ана Курникова и Енрике Иглесијас го добија третото дете

Сакам да кажам - 12.02.2020

Енрике Иглесијас и Ана Курникова го добиле третото дете, но јавноста за тоа дозна од трета страна. Бившата руска тенисерка во јануари беше снимена на брод во Мајами со труднички стомак и убавата вест сега ја потврди братот на Иглесијас.

Енрике Иглезијас и Ана Курникова добија ќеркичка: Споделија први фотографии од принцезата

Скопје24 - 13.02.2020

Енрике на својот профил на Инстаграм објави фотографија како ја држи ќерка си, а Ана на својот профил објави две фотографии, едната каде малото и лежи на градите, додека Енрике и го бакнува челото, а другата каде што позира сама со бебето.

Први фотографии од ќеркичката на Енрике Иглесијас и Ана Курникова ФОТО

+инфо - 14.02.2020

Двојката конечно ги потврди гласините кога вчера ја објавија првата фотографија од нивната новородена ќерка. Пејачот Енрике Иглесијас и поранешната руска тенисерка Ана Курникова станаа родители на слатко девојче.

Први фотографии од новородената ќерка на Енрике Иглесијас и Ана Курникова

Убавина и Здравје - 14.02.2020

Славниот пејач Енрике Иглесијас и поранешната тенисерка Ана Курникова го добија своето трето дете. Станува збор за ќеркичка од која пејачот на својот Инстаграм профил објави фотографија како ја држи во раце, додека Ана на својот профил објави две ...