TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Надлежните да испитаат дали Катица Јанева го фалсификувала боледувањето

Макфакс - 19.07.2019

Кој лаже, тој и краде, а Катица Јанева и лаже и краде исто како нејзиниот ментор Зоран Заев. Пријателката на притворениот рекетар Боки 13, Катица Јанева, наводно се разболе дента кога беше обелоденета аферата за рекетарскиот ...

ВМРО бара притвор за Катица Јанева

Магазин - 19.07.2019

Кој лаже, тој и краде, а Катица Јанева и лаже и краде исто како нејзиниот ментор Зоран Заев,стои во соопштението на ВМРО. Од ВМРО прашуваат зошто јавното обвинителство ја штити од одговорност Катица Јанева? Дали во нејзиниот мобилен телефон се ...

ВМРО-ДПМНЕ бара притворање на Катица Јанева поради можност за бегство, влијание врз сведоци и уништување на докази

Курир - 19.07.2019

Кој лаже, тој и краде, а Катица Јанева и лаже и краде исто како нејзиниот ментор Зоран Заев, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -Пријателката на притворениот рекетар Боки 13, наводно се разболе дента кога беше обелоденета аферата за рекетарскиот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Еве една фотографија, помош за СДСМ да ги најде рекетарите

МКД - 18.07.2019

СДСМ треба да ги бара во своите редови членовите на рекетарско-политичко-судско-медиумски октопод кој е актуелен деновиве, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. „Ликовите од овие рекетарски приказни за кои објавуваа медиумите се тука меѓу нив и само треба да ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Поминаа три дена, а од Катица Јанева ниту трага, ниту глас

24 Вести - 18.07.2019

„Поминаа три дена, а од Катица Јанева ниту трага, ниту глас. Три дена не доаѓа на работа. Три дена се крие и бега од одговори и одговорност. Платата тешка илјадници евра и стигнува на сметка, а нејзе ја нема.

ВМРО-ДПМНЕ: Надлежните да испитаат дали Катица Јанева го фалсификувала боледувањето

Centar - 19.07.2019

Пријателката на притворениот рекетар Боки 13, Катица Јанева, наводно се разболе дента кога беше обелоденета аферата за рекетарскиот политичко-судско-медиумски октопод на СДСМ, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Кој лаже, тој и краде, а Катица и лаже и краде исто како нејзиниот ментор Заев

24Инфо - 19.07.2019

Кој лаже, тој и краде, а Катица Јанева и лаже и краде исто како нејзиниот ментор Зоран Заев. Пријателката на притворениот рекетар Боки 13, наводно се разболе дента кога беше обелоденета аферата за рекетарскиот политичко-судско-медиумски октопод на ...

КОЛУМНА НА ЈАНЕВСКИ: Како е спасена главата на рекетарската банда во „Рекет“?

Денешен - 17.07.2019

Дарко ЈАНЕВСКИ Ајде замислете ваква ситуација: МВР и Обвинителството следат дилер на дрога. Тој ја продава дрогата на Бит Пазар, го снимаат и потоа пуштаат глас низ чаршија дека имаат снимка.

Ласовска: Македонија блеска во криминал, корупција, изнуди и поткупи

MakPress - 17.07.2019

Македонија блеска во криминал, корупција, изнуди и поткупи. Македонија блеска криминално-политичко-судско-медиумски октопод. Македонија блеска во злоупотреба на институциите, нарачан прогон и неправда само за да се задоволи алчноста за лично ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ треба да ги бара во своите редови ликовите од рекетарските приказни

24Инфо - 18.07.2019

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на интервјуто на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ „СДСМ треба да ги бара во своите редови членовите на рекетарско-политичко-судско-медиумски октопод кој е ...

(Видео) Ласовска: Кружат информации дека Катица заминала од Македонија

24Инфо - 18.07.2019

Поминаа три дена, а од Катица Јанева ниту трага, ниту глас. Три дена не доаѓа на работа. Три дена се крие и бега од одговори и одговорност. Платата тешка илјадници евра и стигнува на сметка, а нејзе ја нема.

ВМРО-ДПМНЕ: Бараме проширување на истрагата за „Рекет“ и притворање на Катица Јанева

МКД - 19.07.2019

Кој лаже, тој и краде, а Катица Јанева и лаже и краде исто како нејзиниот ментор Зоран Заев. Пријателката на притворениот рекетар Боки 13, наводно се разболе дента кога беше обелоденета аферата за рекетарскиот политичко-судско-медиумски октопод на ...

Како е спасена главата на рекетарската банда во „Рекет“?

Република - 17.07.2019

Новинарот Дарко Јаневски својата последна колумна ја посвети на најновиот случај „Рекет“ во кој се приведени Бојан Јовановски и Зоран Милески, а воедно е посочено дека постои сомнение за вмешаност на обвинители, партиски функционери и пратеници.

Благица Ласовска: Дали Јанева не доби притвор само поради тоа што Заев лично ја штити?

PressingTV - 17.07.2019

Истрагата за случајот „Рекет“ мора да покаже дали лично Зоран Заев играл улога и учествувал во рекетирањето, таргетирањето и прикривањето на уцените врз бизнисмените. За да може случајот да се истражи до крај, Зоран Заев мора да си замине, зашто ...

Ласковска: Станува се поочигледно дека Македонија ја владее криминална банда која создаде нов рекетарски – судско – ...

Курир - 18.07.2019

Поминаа три дена, а од Катица Јанева ниту трага, ниту глас. Три дена не доаѓа на работа. Три дена се крие и бега од одговори и одговорност. Платата тешка илјадници евра и стигнува на сметка, а нејзе ја нема.

ВМРО-ДПМНЕ прашува: Зошто јавното обвинителство ја штити од одговорност Јанева

PressingTV - 19.07.2019

Кој лаже, тој и краде, а Катица Јанева и лаже и краде исто како нејзиниот ментор Зоран Заев, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Пријателката на притворениот рекетар Боки 13, наводно се разболе дента кога беше обелоденета аферата за рекетарскиот ...

ЈАНЕВСКИ: Како е спасена главата на рекетарската банда во „Рекет“?

Магазин - 18.07.2019

Така што, јасно е дека половичната акција на МВР и Обвинителството, има за цел да ја спаси обвинителката, но таа е само второстепен играч. Целта е да настрада шутракот со ветување дека нема многу да го боли, а истовремено да не се стигне до главата ...

ВМРО-ДПМНЕ: Катица Јанева се крие и бега од одговори и одговорност

Сител - 18.07.2019

Поминаа три дена, а од Катица Јанева ниту трага, ниту глас. Три дена не доаѓа на работа. Три дена се крие и бега од одговори и одговорност. Платата тешка илјадници евра и стигнува на сметка, а нејзе ја нема.

Катица Јанева лаже и краде, а нејзин ментор е Заев, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1 - 19.07.2019

„Кој лаже, тој и краде, а Катица Јанева и лаже и краде исто како нејзиниот ментор Зоран Заев. Пријателката на притворениот рекетар Боки 13, наводно се разболе дента кога беше обелоденета аферата за рекетарскиот политичко-судско-медиумски октопод на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Катица Јанева се крие и бега од одговори и одговорност

Канал5 - 18.07.2019

Поминаа три дена, а од Катица Јанева ниту трага, ниту глас. Три дена не доаѓа на работа. Три дена се крие и бега од одговори и одговорност. Платата тешка илјадници евра и стигнува на сметка, а нејзе ја нема.

ВМРО-ДПМНЕ бара притвор за Катица Јанева

Независен - 19.07.2019

Фото: Б. Грданоски Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара веднаш проширување на истрагата и притворање на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева поради можност за бегство, влијание врз сведоци од позиција на Специјален јавен обвинител и уништување на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Катица Јанева се крие и бега од одговори и одговорност

MTM - 18.07.2019

Поминаа три дена, а од Катица Јанева ниту трага, ниту глас. Три дена не доаѓа на работа. Три дена се крие и бега од одговори и одговорност. Платата тешка илјадници евра и стигнува на сметка, а нејзе ја нема.

ВМРО-ДПМНЕ: Проширување на истрагата и притвор за Катица Јанева

Вечер - 19.07.2019

Кој лаже, тој и краде, а Катица Јанева и лаже и краде исто како нејзиниот ментор Зоран Заев. Пријателката на притворениот рекетар Боки 13, наводно се разболе дента кога беше обелоденета аферата за рекетарскиот политичко-судско-медиумски октопод на ...

Ласовска: Кружат информации дека Катица заминала од Македонија

Република - 18.07.2019

Поминаа три дена, а од Катица Јанева ниту трага, ниту глас. Три дена не доаѓа на работа. Три дена се крие и бега од одговори и одговорност. Платата тешка илјадници евра и стигнува на сметка, а нејзе ја нема.

ВМРО-ДПМНЕ: Проширување на истрагата и притвор за Катица Јанева

Канал5 - 19.07.2019

Кој лаже, тој и краде, а Катица Јанева и лаже и краде исто како нејзиниот ментор Зоран Заев. Пријателката на притворениот рекетар Боки 13, наводно се разболе дента кога беше обелоденета аферата за рекетарскиот политичко-судско-медиумски октопод на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Катица Јанева се крие и бега од одговори и одговорност

1tv - 18.07.2019

Поминаа три дена, а од Катица Јанева ниту трага, ниту глас. Три дена не доаѓа на работа. Три дена се крие и бега од одговори и одговорност. Платата тешка илјадници евра и стигнува на сметка, а нејзе ја нема.

ВМРО-ДПМНЕ: Проширување на истрагата и притвор zа Катица Јанева

Сител - 19.07.2019

Кој лаже, тој и краде, а Катица Јанева и лаже и краде исто како нејзиниот ментор Зоран Заев. Пријателката на притворениот рекетар Боки 13, наводно се разболе дента кога беше обелоденета аферата за рекетарскиот политичко-судско-медиумски октопод на ...

ВМРО – ДПМНЕ: Катица Јанева со плата тешка илјадници евра се крие и бега од одговорност

+инфо - 18.07.2019

Поминаа три дена, а од Катица Јанева ниту трага, ниту глас. Три дена не доаѓа на работа. Три дена се крие и бега од одговори и одговорност. Платата тешка илјадници евра и стигнува на сметка, а нејзе ја нема.

ВМРО ДПМНЕ: Со СДСМ и Заев правото и правната држава го допреа дното

Нетпрес - 19.07.2019

„Кој лаже, тој и краде, а Катица Јанева и лаже и краде исто како нејзиниот ментор Зоран Заев. Пријателката на притворениот рекетар Боки 13, наводно се разболе дента кога беше обелоденета аферата за рекетарскиот политичко-судско-медиумски октопод на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Колкав требало да биде колачот за Заеви, за што осомничениот посредувал?

Нетпрес - 18.07.2019

Поминаа три дена, а од Катица Јанева ниту трага, ниту глас. Три дена не доаѓа на работа. Три дена се крие и бега од одговори и одговорност. Платата тешка илјадници евра и стигнува на сметка, а нејзе ја нема.

ВМРО-ДПМНЕ бара: Проширување на истрагата и притвор за Катица Јанева

Република - 19.07.2019

Кој лаже, тој и краде, а Катица Јанева и лаже и краде исто како нејзиниот ментор Зоран Заев, обвинуваат од ВМРО ДПМНЕ. Во партиското соопштение на најголемата опозициска партија понатаму стои: Пријателката на притворениот рекетар Боки 13, наводно се ...

Ласовска: Поминаа три дена, а од Катица Јанева ниту трага, ниту глас

MakPress - 18.07.2019

Поминаа три дена, а од Катица Јанева ниту трага, ниту глас. Три дена не доаѓа на работа. Три дена се крие и бега од одговори и одговорност. Платата тешка илјадници евра и стигнува на сметка, а нејзе ја нема.

ВМРО-ДПМНЕ: Проширување на истрагата и притвор zа Катица Јанева

24 Вести - 19.07.2019

Кој лаже, тој и краде, а Катица Јанева и лаже и краде исто како нејзиниот ментор Зоран Заев. Пријателката на притворениот рекетар Боки 13, наводно се разболе дента кога беше обелоденета аферата за рекетарскиот политичко-судско-медиумски октопод на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Катица Јанева се крие и бега од одговори и одговорност

Либертас - 18.07.2019

Поминаа три дена, а од Катица Јанева ниту трага, ниту глас. Три дена не доаѓа на работа. Три дена се крие и бега од одговори и одговорност. Платата тешка илјадници евра и стигнува на сметка, а нејзе ја нема.

ВМРО-ДПМНЕ: Во Република Македонија владее рекетарска, корумпирана и криминална влада

Опсервер - 19.07.2019

Кој лаже, тој и краде, а Катица Јанева и лаже и краде исто како нејзиниот ментор Зоран Заев. Пријателката на притворениот рекетар Боки 13, наводно се разболе дента кога беше обелоденета аферата за рекетарскиот политичко-судско-медиумски октопод на ...

Ласовска: Кружат информации дека Катица Јанева заминала од Македонија

Скопје1 - 18.07.2019

Поминаа три дена, а од Катица Јанева ниту трага, ниту глас. Три дена не доаѓа на работа. Три дена се крие и бега од одговори и одговорност. Платата тешка илјадници евра и стигнува на сметка, а нејзе ја нема.

ВМРО-ДПМНЕ: Проширување на истрагата и притвор zа Катица Јанева

ММС - 19.07.2019

Кој лаже, тој и краде, а Катица Јанева и лаже и краде исто како нејзиниот ментор Зоран Заев. Пријателката на притворениот рекетар Боки 13, наводно се разболе дента кога беше обелоденета аферата за рекетарскиот политичко-судско-медиумски октопод на ...

(Видео) Ласовска: Дали Јанева не доби притвор само поради тоа што Зоран Заев лично ја штити

Макфакс - 18.07.2019

Поминаа три дена, а од Катица Јанева ниту трага, ниту глас. Три дена не доаѓа на работа. Три дена се крие и бега од одговори и одговорност. Платата тешка илјадници евра и стигнува на сметка, а нејзе ја нема.

ВМРО ДПМНЕ: Кој лаже, тој и краде, Јанева и Заев и лажат и крадат

AKO - 19.07.2019

На овој начин опозициската ВМРО ДПМНЕ побара расчистување на случајот ,,Рекет“ и притворање на Катица Јанева: ,, Кој лаже, тој и краде, а Катица Јанева и лаже и краде исто како нејзиниот ментор Зоран Заев.

Ласовска: Кружат информации дека Катица заминала од Македонија

PressingTV - 18.07.2019

Поминаа три дена, а од Катица Јанева ниту трага, ниту глас. Три дена не доаѓа на работа. Три дена се крие и бега од одговори и одговорност. Платата тешка илјадници евра и стигнува на сметка, а нејзе ја нема.

ВМРО-ДПМНЕ: Обвинителството да не крие, јавноста мора да знае кои се Кики и Фрики од друштвото на Зоран Заев, Катица ...

Денешен - 19.07.2019

Кој лаже, тој и краде, а Катица Јанева и лаже и краде исто како нејзиниот ментор Зоран Заев, реагира денеска ВМРО-ДПМНЕ. – Пријателката на притворениот рекетар Боки 13, наводно се разболе дента кога беше обелоденета аферата за рекетарскиот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кружат информации дека Јанева заминала од Македонија

Фактор - 18.07.2019

Oд ВМРО-ДПМНЕ велат дека иако поминаа три дена, од обвинителката Катица Јанева ниту трага, ниту глас. Додаваат дека три дена не доаѓа на работа и три дена се крие и бега од одговори и одговорност.

ВМРО-ДПМНЕ бара притвор за Јанева, но и предвремени избори

ММС - 19.07.2019

Криминално и корумпирано, според ВМРО-ДПМНЕ, е Специјалното јавно обвинителство. Партијата смета дека на шефицата во оставка, Катица Јанева не може да и’ се верува и надлежните мора да испитаат дали го фалсификувала или злоупотребува боледувањето.