TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шеснаесет претстави и пет придружни настани на 44. Млад отворен театар

Локално - 11.09.2019

Со победникот на Прашкото квадриенале – перформансот „Оваа зграда (на)вистина зборува“ на уметникот Филип Јовановски, в петок од 20 часот во Младинскиот културен центар ќе почне 44-тиот фестивал „Млад отворен театар“.

„Оваа зграда зборува (на)вистина“ в петок ќе го отвори МОТ

+инфо - 11.09.2019

Mеѓународниот театарски фестивал Млад отворен театар (МОТ), годинава ќе биде домаќин на повеќе интересни театарски претстави од 8 држави кои во периодот од 13. до 21. септември на различни сцени ќе се претстават пред скопската публика.

МОТ од 13 до 21 септември на шест сцени низ Скопје

Макфакс - 11.09.2019

Септември е во исчекување на најголемиот меѓународен театарски фестивал во Северна Македoнија, 44 – то издание на Млад отворен театар (МОТ), кој годинава се одржува малку порано од стандардниот термин, од 13 до 21 овој месец.Фестивалот се отвора со ...

Шеснаесет претстави и пет придружни настани на 44. Млад отворен театар

Опсервер - 11.09.2019

Со победникот на Прашкото квадриенале – перформансот „Оваа зграда (на)вистина зборува“ на уметникот Филип Јовановски, в петок од 20 часот во Младинскиот културен центар ќе почне 44-тиот фестивал „Млад отворен театар“.

ВИДЕО: На 13 септември почнува 44-то издание на МОТ

А1 On - 11.09.2019

Mеѓународниот театарски фестивал Млад отворен театар (МОТ), годинава ќе биде домаќин на повеќе интересни театарски претстави од 8 држави кои во периодот од 13. до 21. септември на различни сцени ќе се претстават пред скопската публика.

Распродадена словенечката претстава што трае 10 часа, МОТ почнува В петок

Сакам да кажам - 11.09.2019

Дваесет и еден настан ќе има на 44. издание на Млад отворен театар (МОТ), кој ќе се одржува од 13 до 21 септември во Младинскиот културен центар (МКЦ), Националната опера и балет (НОБ), кино Фросина, Кино Култура, Железничка зграда, Театар Комедија, ...

На 13 септември почнува 44-то издание на МОТ

Бизнис Вести - 11.09.2019

Mеѓународниот театарски фестивал Млад отворен театар (МОТ), годинава ќе биде домаќин на повеќе интересни театарски претстави од 8 држави кои во периодот од 13. до 21. септември на различни сцени ќе се претстават пред скопската публика.

44. Меѓународен театарски фестивал МОТ 2019

Скопје1 - 11.09.2019

Септември е во исчекување на најголемиот меѓународен театарски фестивал во Северна Македoнија, 44 – то издание на Млад отворен театар (МОТ), кој годинава се одржува малку порано од стандардниот термин, од 13 до 21 овој месец.

„Оваа зграда (на)вистина зборува“ прашкото квардинале за перформанс, дизајн и простор ќе го отвори МОТ

Либертас - 11.09.2019

Септември е во исчекување на најголемиот меѓународен театарски фестивал во Северна Македoнија, 44 – то издание на Млад отворен театар (МОТ), кој годинава се одржува малку порано од стандардниот термин, од 13 до 21 овој месец.

Победникот на Прашкото квадринале за перформанс го отвора 44. МОТ

Вечер - 11.09.2019

„МОТ станува институција по која се препознава нашиот град. Станува збор за 44-годишна традиција на најголемиот фестивал на театарот во нашата држава – Млад отворен театар. Ќе имаме ретка можност со перформансот што годинава е награден на Прашкото ...

44. МОТ почнува в петок, нема веќе билети за претставата на Словенците „Се уште без добар наслов“ која трае 10 и пол ...

Република - 11.09.2019

МОТ ќе се случува на шест сцени низ Скопје, Национална опера и балет, Кино Култура, Железничка зграда, Театар Комедија, сала Фросина – МКЦ, Дансинг сала – МКЦ и Драмски театар и една во Велес – Театар Јордан Хаџи Констатинов Џинот Нема повеќе билети ...