TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: Инвестицијата „Интернационал фреш фуд“ носи нови 3000 вработувања и развој на кооперантските односи со ...

iPortal - 26.11.2020

Премиерот Заев Заев, вицепремиерите Љупчо Николовски и Артан Груби, заедно со министри од економските ресори денеска присуствуваа на отворањето на новата инвестиција на конзорциумот на домашни и странски инвеститори „Интернационалн фреш фуд“ за ...

„Интернешнал фреш фуд“ ќе произведува домашно пилешко месо по најсовремени стандарди, инвестиција вредна над 50 милиони ...

Опсервер - 26.11.2020

– Конзорциумот на домашни и странски инвеститори „Интернешнал фреш фуд“ денеска во Гиновци го означи почетокот на својата инвестиција која во следните пет години ќе надмине над 50 милиони евра и ќе се отворат околу 3000 нови работни места.

Во Македонија ќе се произведува свежо пилешко месо по најсовремени стандарди

Вечер Прес - 26.11.2020

Конзорциумот „Интернешанал фреш фуд„ ќе започне со бројлерско производство во селото Гиновци во Општина Ранковце, ќе отвори нови 3.000 работни места и ќе инвестира над 50 милиони евра во наредните пет години.

Денеска се отвора фабриката за пилешко месо на „Интернешанал фреш фуд”

Магазин - 26.11.2020

Во село Гиновци, општина Ранковце денеска е отворен нов производствен капацитет за пилешко месо на конзорциумот на домашни и странски инвеститори „Интернешанал фреш фуд”! Како што соопшти владината прес-служба покрај премиерот Заев на официјалното ...

(ВО ЖИВО) Заев на отворањето на нова фабрика во Гиновци

iPortal - 26.11.2020

Заев и министри од економските ресори на отворањето на новата инвестиција на конзорциумот на домашни и странски инвеститори „Интернешанал фреш фуд” за бројлерско производство во селото Гиновци во Општина ...

Денеска се отвора фабриката за пилешко месо на „Интернешанал фреш фуд”

Бизнис Вести - 26.11.2020

Премиерот Заев Заев и министри од економските ресори денеска ќе присуствуваат на отворањето на новата инвестиција на конзорциумот на домашни и странски инвеститори „Интернешанал фреш фуд” за бројлерско производство во селото Гиновци во Општина ...

Отворање на фабриката за пилешко месо на „Интернешанал фреш фуд“

Опсервер - 26.11.2020

– Премиерот Заев Заев и министри од економските ресори денеска ќе присуствуваат на отворањето на новата инвестиција на конзорциумот на домашни и странски инвеститори „Интернешанал фреш фуд“ за бројлерско производство во селото Гиновци во Општина ...

Отворање на фабриката за пилешко месо на „Интернешанал фреш фуд”

Вечер Прес - 26.11.2020

Премиерот Заев Заев и министри од економските ресори денеска ќе присуствуваат на отворањето на новата инвестиција на конзорциумот на домашни и странски инвеститори „Интернешанал фреш фуд” за бројлерско производство во селото Гиновци во Општина ...

Заев со министри денеска на отворање на фабриката за пилешко месо на „Интернешанал фреш фуд”

ММС - 26.11.2020

Премиерот Заев Заев и министри од економските ресори денеска ќе присуствуваат на отворањето на новата инвестиција на конзорциумот на домашни и странски инвеститори „Интернешанал фреш фуд” за бројлерско производство во селото Гиновци во Општина ...

Отворање на фабриката за пилешко месо на „Интернешанал фреш фуд“

MakPress - 26.11.2020

Премиерот Заев Заев и министри од економските ресори денеска ќе присуствуваат на отворањето на новата инвестиција на конзорциумот на домашни и странски инвеститори „Интернешанал фреш фуд“ за бројлерско производство во селото Гиновци во Општина ...

„Интернешнал фреш фуд” ќе произведува домашно пилешко месо по најсовремени стандарди

Слободен Печат - 26.11.2020

Конзорциумот на домашни и странски инвеститори „Интернешнал фреш фуд” денеска во Гиновци го означи почетокот на својата инвестиција која во следните пет години ќе надмине над 50 милиони евра и ќе се отворат околу 3000 нови работни места.

МАКЕДОНСКО ПИЛЕШКО НА МЕНИТО И НА КФЦ - отворен нов производствен погон на „Интернешанал фреш фуд“

Фактор - 26.11.2020

Македонско пилешко месо ќе биде на менито на популарниот американски синџир КФЦ. Конзорциумот „Интернешанал фреш фуд“ ќе стартува со бројлерско производство во селото Гиновци во Општина Ранковце.

„Интернешнал фреш фуд“ ќе произведува домашно пилешко месо по најсовремени стандарди, инвестиција вредна над 50 милиони ...

А1 On - 26.11.2020

Конзорциумот на домашни и странски инвеститори „Интернешнал фреш фуд“ денеска во Гиновци го означи почетокот на својата инвестиција која во следните пет години ќе надмине над 50 милиони евра и ќе се отворат околу 3000 нови работни места.