TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Грција не ѝ ги дава тенковите „Леопард“ на Украина, Бразил не испорачува гранати

Локално - 31.01.2023

Грција нема да и испорача на Украина тенкови „Леопард 2“ од германско производство, изјави во вторник грчкиот премиер Киријакос Мицотакис, тврдејќи дека Атина веќе и дала значителна воена поддршка на Киев, вклучително и оклопни транспортери.

Лула подготвен да посредува меѓу Русија и Украина

Слободен Печат

Бразилскиот претседател Лула вели дека нема да испраќа оружје во Украина, но подготвен е да посредува меѓу Путин и Зеленски

Телма

Бразилскиот претседател Лула е подготвен да посредува меѓу Русија и Украина, нема да испраќа тенковска муниција во Киев

24Инфо

Бразилскиот претседател Лула е подготвен да посредува меѓу Русија и Украина, нема да испраќа тенковска муниција во Киев

Опсервер

Бразилскиот претседател Лула е подготвен да посредува меѓу Русија и Украина, нема да испраќа тенковска муниција во Киев

Сител

Бразилскиот претседател Лула е подготвен да посредува меѓу Русија и Украина

Канал5

MakPress

Бразилскиот лидер подготвен да посредува меѓу Путин и Зеленски

Нетпрес - 31.01.2023

Бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва изјави дека e биде подготвен да посредува во разговорите меѓу рускиот претседател Владимир Путин и неговиот украински колега Вoлoдимир Зеленски, доколку е потребно.

Претседателот на Бразил подготвен да ги седне Зеленски и Путин на преговарачка маса

Кумановски м.

Претседателот на Бразил е подготвен да посредува меѓу Русија и Украина

Макфакс

Претседателот на Бразил е подготвен да посредува меѓу Русија и Украина

MTM

Бразил: Претседателот Лула е подготвен да посредува меѓу Русија и Украина

Локално

ЛУЛА САКА ДА ПОСРЕДУВА: Претседателот на Бразил е подготвен да ги доведе Зеленски и Путин на преговарачка маса

Вечер Прес

ЛУЛА СО ШОЛЦ: Бразил е земја на мирот, не испраќаме оружје за Киев, но јас сум подготвен да посредувам меѓу Путин и Зеленски за мир

Денешен

Centar Точка

Болсонаро поднесе барање за американска виза

Кумановски м. - 31.01.2023

Поранешниот бразилски претседател Жаир Болсонаро поднел барање за шестмесечна американска виза, што укажува дека можеби нема намера веднаш да се врати дома, каде што го чекаат одредени правни процедури, пренесе денеска АП.

Болсонаро поднел барање за шестмесечна американска виза, сака да остане на Флорида

Бриф

Поранешниот бразилски претседател Жаир Болсонаро поднел барање за шестмесечна американска виза

Слободен Печат

Болсонаро поднел барање за шестмесечна американска виза, сака да остане на Флорида

Опсервер

Болсонаро поднел барање за шестмесечна американска виза, сака да остане на Флорида

Нова ТВ

Болсонаро поднел барање за шестмесечна американска виза, сака да остане на Флорида

24Инфо

Поранешниот бразилски претседател Жаир Болсонаро поднел барање за шестмесечна американска виза

24 Вести

Независен +инфо Телма Либертас ТВ21 4NEWS Frontline MakPress

Шолц не успеа да собере поддршка за Украина во Аргентина и Чиле

4NEWS - 31.01.2023

Лидерите на Аргентина и Чиле не одговорија на надежите дека можат да дадат поголема поддршка за Украина при првата јужноамериканска посета на германскиот канцелар Олаф Шолц, објави Ројтерс.