TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свети Николе-Пробиштип конечно по асфалт

Дневник - 11.11.2013

Пуштен е во употреба целосно модернизираниот регионален патен правец Свети Николе-Пробиштип во должина од 28 километри што досега не беше функционален.

28 километри модерен пат од Свети Николе до Пробиштип

МКД - 10.11.2013

Целосно модернизираниот регионален патен правец Свети Николе-Пробиштип во должина од 28 километри е пуштен во употреба. Ова е проект на Владата вреден 52 милиона денари што го реализира ЈП ...

Пуштен во употреба реконструираниот пат Пробиштип-Свети Николе

Утрински - 10.11.2013

Денеска е пуштен е во употреба целосно модернизираниот регионален патен правец Свети Николе-Пробиштип во должина од 28 километри, што досега не беше функционален.

Реконструиран и пуштен патот Пробиштип – Свети Николе

Телеграф - 10.11.2013

Растојанието меѓу двата града се скратува за околу 25 километри Пуштен е во употреба целосно модернизираниот регионален патен правец Свети Николе-Пробиштип во должина од 28 километри што досега не ...

Пуштен во употреба регионалниот пат Свети Николе - Пробиштип

Канал5 - 10.11.2013

Пуштен е во употреба целосно модернизираниот регионален патен правец Свети Николе - Пробиштип во должина од 28 километри што досега не беше функционален.

Пуштен во употреба регионалниот пат Свети Николе - Пробиштип

+инфо - 10.11.2013

Денеска е пуштен во употреба целосно модернизираниот регионален патен правец Свети Николе-Пробиштип во должина од 28 километри што досега не беше функционален, информира МИА.

Груевски ќе го пушти во употреба патот Пробиштип – Свети Николе

Курир - 10.11.2013

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ќе присуствува на пуштање во употреба на регионалниот пат Пробиштип – Свети Николе (село Мечкуевци, општина Свети Николе).

Груевски: Со новиот пат овозможна директна врска меѓу Свети Николе и Пробиштип

Курир - 10.11.2013

Пуштен е во употреба целосно модернизираниот регионален патен правец Свети Николе-Пробиштип во должина од 28 километри што досега не беше функционален.

Груевски: Новиот пат ќе донесе развој на економијата на двата града

Вечер Прес - 10.11.2013

ПУШТЕН ВО УПОТРЕБА ПАТОТ ПРОБИШТИП-СВЕТИ НИКОЛЕ Пуштен е во употреба целосно модернизираниот регионален патен правец Свети Николе - Пробиштип во должина од 28 километри што досега не беше ...

Пуштен во употреба целосно реконструираниот регионален пат Пробиштип-Свети Николе

А1 On - 10.11.2013

Пуштен е во употреба целосно модернизираниот регионален патен правец Свети Николе-Пробиштип во должина од 28 километри што досега не беше функционален.

Патот Свети Николе - Пробиштип конечно модернизиран и пуштен во употреба

Нетпрес - 10.11.2013

Со поддршка од 52 милиони денари од Владата во должина од 28 километри денеска свечено беше пуштен во употреба целосно модернизираниот регионален патен правец Свети Николе-Пробиштип.

Во употреба е пуштен реконструираниот пат Пробиштип-Свети Николе

Локално - 10.11.2013

Во употреба е пуштен реконструираниот регионален патен правец Свети Николе-Пробиштип во должина од 28 километри . На дел од овој патен правец, од приклучокот кај Свети Николе кон селото Немањица ...

Пуштен во употреба целосно реконструираниот регионален пат Пробиштип-Свети Николе

Сител - 10.11.2013

Пуштен е во употреба целосно модернизираниот регионален патен правец Свети Николе-Пробиштип во должина од 28 километри што досега не беше функционален.

Груевски ќе го пушти во употреба патот Пробиштип – Свети Николе

Денешен - 10.11.2013

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ќе присуствува на пуштање во употреба на регионалниот пат Пробиштип – Свети Николе (село Мечкуевци, општина Свети Николе).

Пуштен во употреба регионалниот пат Пробиштип-Свети Николе

Либертас - 10.11.2013

Пуштен е во употреба целосно модернизираниот регионален патен правец Свети Николе-Пробиштип во должина од 28 километри што досега не беше функционален.

Пуштен во употреба реновираниот регионален пат Пробиштип-Свети Николе

Република - 10.11.2013

Регионалниот патен правец Свети Николе-Пробиштип, целосно модернизиран, е пуштен во употреба во должина од 28 километри. Станува збор за проект на Владата вреден 52 милиона денари што го реализира ЈП ...

Нов пат за поврзување на Свети Николе и Пробиштип

еМагазин - 10.11.2013

Денес е пуштен во употреба целосно модернизираниот регионален патен правец Свети Николе-Пробиштип во должина од 28 километри, кој досега не беше функционален.

Груевски го пушти во употреба патот Пробиштип – Свети Николе

Денешен - 10.11.2013

Пуштен е во употреба целосно модернизираниот регионален патен правец Свети Николе-Пробиштип во должина од 28 километри што досега не беше функционален.

Пуштен во употреба реконструираниот пат Пробиштип-Свети Николе

Економски - 10.11.2013

Пуштен е во употреба целосно модернизираниот регионален патен правец Свети Николе-Пробиштип во должина од 28 километри што досега не беше функционален.

Патот Свети Николе - Пробиштип конечно блесна во ново руво

Press24 - 10.11.2013

Пуштен е во употреба целосно модернизираниот регионален патен правец Свети Николе-Пробиштип во должина од 28 километри што досега не беше функционален.

Груевски: Ветивме и овозможивме директна врска меѓу Свети Николе и Пробиштип

Макфакс - 10.11.2013

За време на изборите дадовме ветување кое, не само што го исполнивме, туку и предвреме го реализираме сега, а не како што беше планирано во 2015 година, истакна премиерот Никола Груевски во неделата ...