TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обвинителката Ристоска: Измените на КЗ се навреда за сите професионалци кои се вложија во борбата со корупцијата

360 степени - 22.09.2023

„Имаме кратки рокови таму кадешто не е настапена застареноста, тоа ескпресно да се заврши. Од друга страна ресурсите се такви какви што се, не ни се унапредени состојбите. Секако, во однос на предметите во којшто сме вложиле многу ресурси и енергија ...

Ристоска: Измените на Кривичниот закон се навреда за професионалците што се борат против корупцијата

Слободен Печат

Измените на КЗ се навреда за професионалците, порача Ристоска

Локално

Ристоска: Измените на Кривичниот закон ги доживувам како навреда на сите професионалци

Бизнис Вести - 22.09.2023

Последните измени на Кривичниот законик лично ги доживувам како навреда на сите професионалци кои се вложија, пред се, во борбата против корупцијата, изјави денеска обвинителката Ленче Ристоска, одговорајќи на новинарски прашања по првиот панел од ...

Ристоска: Измените на Кривичниот законик ги доживувам како навреда на сите професионалци

Канал5

Ристоска: Измените на Кривичниот законик ги доживувам како навреда на сите професионалци

Сител

Ристоска: Измените на Кривичниот законик се навреда за професионалците

Независен

Ристоска: Измените на Кривичниот законик ги доживувам како навреда на сите професионалци

А1 On

Ристоска: Измените на Кривичниот законик се навреда за сите професионалци

MakPress

ЕКС ОБВИНИТЕЛКАТА НА СЈО: Измените на КЗ ги доживувам како навреда на сите кои се вложија против корупцијата, вели Ристовска

Денешен

Република ТВ21 Press24 ММС Курир МКД +инфо Н.Македонија

Ленче Ристоска како навреда ги доживува измените на Кривичниот законик

Независен - 22.09.2023

За дел од случаите кои се во тек, а се засегнати од измените на Кривичниот законик, со кои се намалија казните за дел од коруптивните кривични дела, ќе мора да се направат измени за да се извлече максимум, смета обвинителката Ленче Ристоска.

Ленче Ристоска: “Измените на Кривичниот законик ги доживувам како навреда на сите професионалци“

Во Центар

Ленче Ристоска брутална за Кривичниот законик: Ова е навреда

Скопје1

Ристоска: Измените на Кривичниот законик ги доживувам како навреда на сите професионалци

Алсат-М

Измените на КЗ му донесоа слобода на екс градоначалникот Тодоровиќ, ослободен од куќен притвор

24 Вести - 20.09.2023

Новиот Кривичен законик ги урива и делата за проектот Скопје 2014. Екс градоначалниот на Центар, Тодоровиќ, излезе од домашен притвор за случајот „Феникс“ кој се однесува на набавката на дел од спомениците.

Тодоровиќ не е повеќе во куќен притвор – со измените на КЗ, делото наместо во 2043, му застарува оваа година

ТВ21

„Призма“: Бројчаникот „во минус“ за судските трошоци на обвинетите функционери

360 степени