TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) СДСМ: Мицкоски да каже за договорот на АД ЕЛЕМ од 10,5 милиони евра, склучен во четири очи

А1 On - 16.04.2018

„Од оваа државна компанија вчера соопштија дека веднаш откако Мицкоски стапил на функцијата директор, АД ЕЛЕМ склучило договор преку непосредна спогодба, со две компании, во вредност од 10,5 милиони евра.

СДСМ: Мицкоски да каже за договорот на АД ЕЛЕМ од 10,5 милиони евра, склучен во четири очи

Стандард - 16.04.2018

„Од оваа државна компанија вчера соопштија дека веднаш откако Мицкоски стапил на функцијата директор, АД ЕЛЕМ склучило договор преку непосредна спогодба, со две компании, во вредност од 10,5 милиони евра.

Мицкоски до Миновски: Ако во следните 48 часа не ми се извиниш, ќе те тужам

iPortal - 16.04.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку својот Фејбук профил реагираше на обвинувањата дека додека бил директор на ЕЛЕМ склучувал договори во четири очи и најави тужба за сегашниот директор Миновски.

Мицкоски за обвинувањата од ЕЛЕМ: Миновски ако не се извини, следува тужба

Стандард - 15.04.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се огласи на социјалните мрежи по обвинувањата од генералниот директор на ЕЛЕМ, Драган Миновски на денешната прес-конференција. Мицкоски вели дека прес конференцијата на Миновски е наменета за ...

ЕЛЕМ го обвинува Мицкоски за криминал, ВМРО-ДПМНЕ тврди се е чисто

24 Вести - 15.04.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, како поранашен директор на ЕЛЕМ во четири очи склучил два договори со компаниите Пелистер и Марковски за ископ на јаглен во РЕК Битола, во вредност од 10,5 милиони евра.

Мицкоски за обвинувањата од ЕЛЕМ: Миновски ако не се извини, следува тужба, ова е обид да се одвлече вниманието од ...

Курир - 15.04.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се огласи на социјалните мрежи по обвинувањата од генералниот директор на ЕЛЕМ, Драган Миновски на денешната прес-конференција. Мицкоски вели дека прес конференцијата на Миновски е наменета за ...

Миновски: Мицкоски склучувал договори во четири очи

Алсат-М - 15.04.2018

Директорот на државната ЕЛЕМ обвини дека, лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски додека бил директор на оваа институција потпишувал во четири очи договори за ископ на јаловина во РЕК Битола.

ЕЛЕМ одговори на обвинувањата од опозицијата

Сител - 15.04.2018

ЕЛЕМ нема да го поништи тендерот за ископ на јаглен во РЕК Битола. По обвинувањата на опозицијата дека компанијата го мести тендерот за фирмата Пелистер реагираше раководството на ЕЛЕМ . Директорот Миновски вели дека новосоздоадениот услов со кој ...

Миновски: АД ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност

Телма - 15.04.2018

Директорот на ЕЛЕМ, Драган Миновски го обвини лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека во времето кога бил директор на ЕЛЕМ, склучувал договори во четири очи. За овие договори се прави внатрешна и надворешна ревизија, а Миновски најави дека ...

Миновски: ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди поголема конкурентност

Канал5 - 15.04.2018

Поголема конкурентност е причината за заострувањето на условите во тендерите за ископ на јаглен и јаловина во РЕК Битола, вели директорот на АД ЕЛЕМ Драган Миновски. Тој одговори на повеќедневните обвинувања на ВМРО-ДПМНЕ.

(ВИДЕО) Миновски: Мицкоски во АД ЕЛЕМ склучувал договори во четири очи, компанијата прави ревизија на договорите

А1 On - 15.04.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, поранешен директор на АД ЕЛЕМ во четири очи со склучил два договори со непосредна спогодба со компаниите Пелистер и Марковски, двата во вредност од 10,5 милиони евра.

Драган Миновски: Мицковски во АД ЕЛЕМ склучувал договори во четири очи

24 Вести - 15.04.2018

Поранешниот директор на АД ЕЛЕМ, Христијан Мицкоски, сегашен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, во четири очи склучил два договора со непосредна спогодба со компаниите Пелистер и Марковски, двата во вредност од 10,5 милиони евра, изјави на денешната прес ...

АД ЕЛЕМ наредната недела ќе ја понуди на продажба заштедената енергија

Курир - 15.04.2018

Во првиот квартал од годинава АД Електрани на Македонија произвеле вкупно 1132,2 гигават-часови електрична енергија, од кои хидроелектраните произвеле 420,8 гигават-часови, термоелектраните 687,7, а Ветропаркот Богданци 23,8 гигавати, соопшти ...

Миновски: АД ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност

Орбис - 15.04.2018

По откажувањето на Трансмет во февруари, АД Електрани на Македонија веднаш ја поканил фирмата Пелистер ДОО Битола за ископ на јаглен во РЕК Битола, која била второрангирана на тендерот, да продолжи да копа по цената која ја имале понудено на ...

ВИДЕО Мицкоски склучувал договори во четири очи додека бил директор на ЕЛЕМ

Слободен Печат - 15.04.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој е поранашен директор на АД ЕЛЕМ во четири очи склучил два договори со непосредна спогодба со компаниите Пелистер и Марковски, двата во вредност од 10,5 милиони евра.

Иванова: Мицкоски да објасни за сомнителните договори додека бил директор на ЕЛЕМ

Макфакс - 16.04.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не треба да се крие зад социјалните мрежи туку јавно да излезе пред граѓаните и да одговори на сите прашања кои се однесуваат на периодот кога тој раководел со ЕЛЕМ, изјави денеска Михаела Иванова од ...

ЕЛЕМ: Условите во тендерот се сменети заради поголема конкуренција, за да не се повтори Трансмет

Макфакс - 14.04.2018

Условите во тендерот за ископ на јаглен во РЕК Битола гласат ,,Економскиот оператор во последните 3 години да има извршено ископ на најмалку 900 илјади тони јаглен или 1 милион м3 јаловина (земјени или карпести маси) или руда”, било каков вид.

Мицкоски преку Фејсбук побара извинување од Миновски

Нова ТВ - 15.04.2018

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христија Мицкоски демантира се она за што директорот на АД ЕЛЕМ Драган Миновски го обвини на денешната прес конференција , истакнувајќи дека се работи за одвлекување на вниманието на јавноста од скандалите со коруптивните ...

Мицкоски на Миновски му даде 48 часа да се извини

Слободен Печат - 15.04.2018

По обвинувањата на директорот на ЕЛЕМ Драган Миновски, упатени кон претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој е поранешен директор на ЕЛЕМ, се огласи и лидерот на опозицијата на социјалните мрежи.

ЕЛЕМ го обвинува Мицкоски за договори во „четири очи“ за РЕК Битола

Нова ТВ - 15.04.2018

Директорот на државната ЕЛЕМ обвини дека, лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски додека бил директор на оваа институција потпишувал во четири очи договори за ископ на јаловина во РЕК Битола.

Миновски: Кога бил директор на ЕЛЕМ, Мицкоски склучувал договори во четири очи

Бриф - 15.04.2018

Директорот на ЕЛЕМ, Драган Миновски го обвини лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека во времето кога бил директор на ЕЛЕМ, склучувал договори во четири очи. За овие договори се прави внатрешна и надворешна ревизија, а Миновски најави дека ...

(Видео) Миновски: Мицкоски во АД ЕЛЕМ склучувал договори во четири очи, компанијата прави ревизија на договорите

Макфакс - 15.04.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, поранешен директор на АД ЕЛЕМ во четири очи со склучил два договори со непосредна спогодба со компаниите Пелистер и Марковски, двата во вредност од 10,5 милиони евра.

Миновски: Мицкоски како директор на ЕЛЕМ склучувал договори во четири очи

Фокус - 15.04.2018

Поранешниот директор на АД Елем, Христијан Мицкоски, сегашен лидер на ВМРО- ДПМНЕ, во четири очи склучил два договора со непосредна спогодба со компаниите Пелистер и Марковски, двата во вредност од 10,5 милиони евра, обвини сегашниот директор на ...

ЕЛЕМ наредната недела ќе ја понуди на продажба заштедената енергија

Стандард - 15.04.2018

Во првиот квартал од годинава АД Електрани на Македонија произвеле вкупно 1132,2 гигават-часови електрична енергија, од кои хидроелектраните произвеле 420,8 гигават-часови, термоелектраните 687,7, а Ветропаркот Богданци 23,8 гигавати, соопшти ...

Миновски: АД ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност

Канал5 - 15.04.2018

По откажувањето на Трансмет во февруари, АД Електрани на Македонија веднаш ја поканил фирмата Пелистер ДОО Битола за ископ на јаглен во РЕК Битола, која била второрангирана на тендерот, да продолжи да копа по цената која ја имале понудено на ...

Миновски: Мицкоски склучувал договори во четири очи додека директорувал со ЕЛЕМ

ТВ21 - 15.04.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој е поранашен директор на АД ЕЛЕМ во четири очи склучил два договори со непосредна спогодба со компаниите Пелистер и Марковски, во вупна вредност од 10,5 милиони евра, изјави актуелниот директор на ...

Михаела Иванова од СДММ го повика Мицкоски да одговори зошто не им исплатил К15 на вработените во ЕЛЕМ

Фокус - 16.04.2018

Христијан Мицкоски не треба да се крие зад социјалните мрежи туку јавно да излезе пред граѓаните и да одговори на сите прашања кои се однесуваат на периодот кога тој раководел со ЕЛЕМ, го повика лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Михаела Иванов од Социјал ...

ЕЛЕМ Условите во тендерот се сменети за да не се повтори „Трансмет“

+инфо - 14.04.2018

АД ЕЛЕМ ја информира јавноста дека условите во тендерот за ископ на јаглен во РЕК „Битола“ гласат „Економскиот оператор во последните 3 години да има извршено ископ на најмалку 900 илјади тони јаглен или 1 милион м3 јаловина (земјени или карпести ...

Мицкоски преку Фејсбук побара извинување од Миновски

Локално - 15.04.2018

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христија Мицкоски демантира се она за што директорот на АД ЕЛЕМ Драган Миновски го обвини на денешната прес конференција , истакнувајќи дека се работи за одвлекување на вниманието на јавноста од скандалите со коруптивните ...

Мицкоски: Aко за 48 часа Миновски не се извини, следува тужба

МКД - 15.04.2018

Конференцијата за медиуми на Миновски е наменета за одвлекување на вниманието од скандалите со коруптивните бизниси кои се склучуваат во четири очи во оваа компанија, реагира Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ по обвинувањата од ...

Миновски: Мицкоски потпишувал договори во четири очи, Мицкоски – нека се извини, оти следи тужба

Таратур - 16.04.2018

Директорот на државната ЕЛЕМ, Драган Миновски, упати обвинување кон лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски, за потпишување на договори во четири очи за ископ на јаловина во РЕК Битола додека бил на директорската позиција во ...

Миновски: Мицкоски како директор на ЕЛЕМ склучувал договори во четири очи

Р.С.Европа - 15.04.2018

Директорот на ЕЛЕМ, Драган Миновски, на денешната прес конференција обвини дека „поранешниот директор на компанијата и сегашен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во четири очи склучил два договора со непосредна спогодба со компаниите Пелистер ...

АД ЕЛЕМ следната недела ќе ја продава заштедената енергија

Орбис - 15.04.2018

Во првиот квартал од годинава АД Електрани на Македонија произвеле вкупно 1132,2 гигават-часови електрична енергија, од кои хидроелектраните произвеле 420,8 гигават-часови, термоелектраните 687,7, а Ветропаркот Богданци 23,8 гигавати, соопшти ...

Миновски: АД ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност

Либертас - 15.04.2018

По откажувањето на Трансмет во февруари, АД Електрани на Македонија веднаш ја поканил фирмата Пелистер ДОО Битола за ископ на јаглен во РЕК Битола, која била второрангирана на тендерот, да продолжи да копа по цената која ја имале понудено на ...

Миновски:Мојот претходник Христијан Мицкоски склучувал договори во четири очи

Фактор - 15.04.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој е поранашен директор на АД ЕЛЕМ во четири очи склучил два договори со непосредна спогодба со компаниите Пелистер и Марковски, во вупна вредност од 10,5 милиони евра, изјави актуелниот директор на ...

Иванова: Мицкоски да објасни за сомнителните договори додека бил директор на ЕЛЕМ

Точка - 16.04.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не треба да се крие зад социјалните мрежи туку јавно да излезе пред граѓаните и да одговори на сите прашања кои се однесуваат на периодот кога тој раководел со ЕЛЕМ, изјави денеска Михаела Иванова од ...

ЕЛЕМ: Условите во тендерот се сменети за поголема конкуренција, за да не се повтори ТРАНСМЕТ

МКД - 15.04.2018

Условите во тендерот се проширени за да овозможат што поголема конкуренција, но конкуренција само на сериозни фирми способни да извршат задача како што е копање јаглен во рудниците на РЕК Битола, а од чиј навремен и квалитетен ископ зависи ...

Мицкоски: Миноски да се извини или ќе мора да докажува на суд

Канал5 - 15.04.2018

Денешната прес конференција на г-динот Миноски е прес конференција за одвлекување на вниманието од скандалите со коруптивните бизниси кои се склучуваат во четири очи во оваа компанија, реагира на својот фејсбук профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски.

(ВИДЕО) Миновски: Мицкоски во АД ЕЛЕМ склучувал договори во четири очи

Либертас - 15.04.2018

Поранешниот директор на АД ЕЛЕМ, Христијан Мицкоски, сегашен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, во четири очи склучил два договора со непосредна спогодба со компаниите Пелистер и Марковски, двата во вредност од 10,5 милиони евра, изјави на денешната прес ...

АД ЕЛЕМ наредната недела ќе ја понуди на продажба заштедената енергија

Бриф - 15.04.2018

Во првиот квартал од годинава АД Електрани на Македонија произвеле вкупно 1132,2 гигават-часови електрична енергија, од кои хидроелектраните произвеле 420,8 гигават-часови, термоелектраните 687,7, а Ветропаркот Богданци 23,8 гигавати, соопшти ...

Миновски: АД ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност

Независен - 15.04.2018

По откажувањето на Трансмет во февруари, АД Електрани на Македонија веднаш ја поканил фирмата Пелистер ДОО Битола за ископ на јаглен во РЕК Битола, која била второрангирана на тендерот, да продолжи да копа по цената која ја имале понудено на ...

Иванова: Мицкоски да објасни за сомнителните договори додека бил директор на ЕЛЕМ

Локално - 16.04.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не треба да се крие зад социјалните мрежи туку јавно да излезе пред граѓаните и да одговори на сите прашања кои се однесуваат на периодот кога тој раководел со ЕЛЕМ, изјави денеска Михаела Иванова од ...

ЕЛЕМ: Условите во тендерот се сменети заради поголема конкуренција, за да не се повтори Трансмет

Sky - 15.04.2018

Условите во тендерот за ископ на јаглен во РЕК Битола гласат ,,Економскиот оператор во последните 3 години да има извршено ископ на најмалку 900 илјади тони јаглен или 1 милион м3 јаловина (земјени или карпести маси) или руда”, било каков вид.

Мицкоски за обвинувањата од ЕЛЕМ: Миновски ако не се извини, следува тужба, ова е обид да се одвлече вниманието од ...

Поглед - 15.04.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се огласи на социјалните мрежи по обвинувањата од генералниот директор на ЕЛЕМ, Драган Миновски на денешната прес-конференција. Мицкоски вели дека прес конференцијата на Миновски е наменета за ...

АД ЕЛЕМ наредната недела ќе ја понуди на продажба заштедената енергија

Либертас - 15.04.2018

Во првиот квартал од годинава АД Електрани на Македонија произвеле вкупно 1132,2 гигават-часови електрична енергија, од кои хидроелектраните произвеле 420,8 гигават-часови, термоелектраните 687,7, а Ветропаркот Богданци 23,8 гигавати, соопшти ...

Миновски: ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност

+инфо - 15.04.2018

Генералниот директор на АД ЕЛЕМизјави дека Мицкоски, оставил 12 проценти помалку расположливи производни капацитети и дека за разлика од неговите 14 развојни проекти, како Рајски парк, велосипедска патека, ски-центар на Водно...

(ВИДЕО) Мицковски да каже за договорот на АД ЕЛЕМ од 10,5 милиони евра, склучен во четири очи

Бриф - 16.04.2018

„Христијан Мицкоски не треба да се крие зад социјалните мрежи туку јавно да излезе пред граѓаните и да одговори на сите прашања кои се однесуваат на периодот кога тој раководел со ЕЛЕМ“, вели Михаела Иванова од СДММ.

Мицкоски до Миновски: Ако во следните 48 часа не ми се извиниш, ќе те тужам

Фокус - 15.04.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски попладнево преку својот Фејбук профил реагираше на обвинувањата дека додека бил директор на ЕЛЕМ склучувал договори во четири очи и најави тужба за сегашниот директор Миновски.

АД ЕЛЕМ наредната недела ќе ја понуди на продажба заштедената енергија

Сител - 15.04.2018

Во првиот квартал од годинава АД Електрани на Македонија произвеле вкупно 1132,2 гигават-часови електрична енергија, од кои хидроелектраните произвеле 420,8 гигават-часови, термоелектраните 687,7, а Ветропаркот Богданци 23,8 гигавати, соопшти ...

Миновски, директор на ЕЛЕМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се плашат од новите проекти

МКД - 15.04.2018

По откажувањето на Трансмет во февруари, АД Електрани на Македонија веднаш ја покани фирмата Пелистер ДОО Битола за ископ на јаглен во РЕК Битола, која била второрангирана на тендерот, да продолжи да копа по цената која ја имале понудено на ...