TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Jaguar бара забрана за продажба на кросоверите на групацијата Volkswagen во Америка

Додај Гас - 23.11.2020

Од Соединетите Држави доаѓа вест во која се вели дека групата Jaguar Land Rover побарала од Меѓународната трговска комисија да забрани увоз и продажба на тој пазар на теренски возила со ознаките на Volkswagen, Audi, Porsche и Lamborghini ...

Европска војна на американско тло – JLR бара забрана за увоз на VW автомобили

24auto - 21.11.2020

Jaguar Land Rover преку својата американска компанија Jaguar Land Rover Automotive Plc ја започна “војната” со Volkswagen Групацијата. Имено оваа компанија пред надлежните судови во САД отвори постапка во која го тужи германскиот прозиводител за ...