TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трајковски: Кога излегов пред Буфон решив да шутнам најсилно во спротивниот агол… И, погодив!

Екипа - 06.10.2017

ЕКИПА во Торино, Италија Никола Ѓуровски Стрелецот на единствениот гол за Македонија во ремито на гостувањето против Италија, Александар Трајковски е задоволен како што вели што успеал да го постигне својот десетти гол во дресот на Македонија токму ...

Трајковски: Си реков ќе шутнам најсилно што можам и дадов гол

SportMedia - 06.10.2017

Александар Трајковски уште еднаш се покажа како џокер на Македонија. Влезе од клупата за резерви и даде гол за реми 1:1 против „аѕурите". „Покажавме и во Скопје дека може да се спротиставиме и на една ваква селекција.

Трајковски: Кога излегов пред големиот Буфон, си реков - „Ќе шутнам најсилно што можам!“

Gol.mk - 06.10.2017

Александар Трајковски даде гол против Италија, во ремито во Торино (1-1) и донесе голем резултат за нашата земја во циклусот за СП 2018, кој сигурно ќе донесе напредок и на ФИФА-листата. По дуелот, пред новинарите, тој раскажа како размислувал кога ...

Трајковски: Си реков ќе шутнам најсилно што можам и дадов гол

Република - 06.10.2017

Александар Трајковски уште еднаш се покажа како џокер на Македонија. Влезе од клупата за резерви и даде гол за реми 1:1 против „аѕурите”. – Покажавме и во Скопје дека може да се спротиставиме и на една ваква селекција.