TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се ожени Марк Де Јонг од „Брза кујна“, погледнете ја атмосферата (ФОТО)

+инфо - 22.06.2021

Еден од најпопуларните готвачи во Македонија, Марк Де Јонг и неговата избраничка, Василка Димовска, одлучија и официјално да стапат во брак. Марк долго време беше во врска со Василка, а врската викендов ja крунисана со брак.

ФОТО: Шеф Марк од „Брза кујна“ не ја крие среќата – Кажавме „ДА“

Курир - 22.06.2021

Познатиот шеф од шоуто „Брза кујна“ викендов стапи во брак со својата долгогодишна партнерка Василка. Свечената церемонија на која присуствуваа нивните блиски роднини и пријатели, се одржа во една скопска винарија, а шеф Марк денеска објави како се ...

Конечно свадба: Готвачот Марк Де Јонг „рипна во тавче“

Слободен Печат - 21.06.2021

Марк Де Јонг одлично ѝ е познат на јавноста по своите кулинарски умешности, но и по шоуто „Брза кујна“ каде со неговиот колега Никола Мишковски и гостите секој ден ги докажуваат готварските вештини.

Шеф Марк од „Брза Кујна“ - 'рипна во тавче': Погледнете како изгледаше венчавката на најпознатиот македонски готвач

Точка - 21.06.2021

Еден од најпопуларните готвачи во Македонија, Марк Де Јонг и неговата избраничка, Василка Димовска, одлучија и официјално да стапат во брак. Марк и Василка долго време беа во љубовна врска, а викендов ја крунисаа својата љубов и направија венчавка.

Се ожени Марк, шефот од Брза кујна: Мала, но типична македонска свадба

Женски магазин - 21.06.2021

Фото насловна: Инстгарам/Марк/Фејсбук Се ожени шеф Марк, готвачот од кулинарското шоу Брза кујна. Тој често зборува дека е во врска со македонката Василка Димовска. А, во шоуто редовно ги засмејува учесниците и гледачите со неговиот хумор.

И тој рипна во тавче: Готвачот Марк од “Брза кујна“ го кажа судбоносното ДА!

Вечер Прес - 21.06.2021

Еден од најпопуларните македонски готвачи од популарната ТВ-емисија “Брза кујна“ кој често според популарноста го споредуваат со Стево Карапанџа, минатиот викенд официјално стапи во брак. Но, да нема забуна Марк и неговата сопруга Василка, после ...

ВИДЕО: Му свиреа зурли и тапани - се ожени Марк од „Брза кујна“

Press24 - 21.06.2021

Еден од најпопуларните готвачи во Македонија и неговата избраничка Василка Димовска одлучија и официјално да стапат во брак. Марк и Василка викендов ја крунисаа својата љубов и направија свадба.

Му свиреа зурли и тапани: Готвачот Марк „рипна во тавче“ (ВИДЕО)

Локално - 21.06.2021

Познатиот готвач од шоуто „Брза кујна“ Марк Де Јонг и неговата избраничка Василка Димовска одлучија и официјално да стапат во брак. Марк долго време беше во врска со Василка Димовска, врска која викендов е крунисана со брак.

Се ожени шеф Марк од „Брза кујна“: Со зурли и тапани и бакшиш на чело, семејна свадбена веселба на Камник ( ФОТО+ВИДЕО)

Вистина.мк - 21.06.2021

Готвачкото ТВ шоу „брза кујна“ за кратко време стана едно од најпопуларните телевизиски емисии од ваков формат. Натпреварувачите секојдневно се менуваат, водителките повремено, ама главните ѕвезди останаа исти: Шеф Никола и шеф Марк! Двајцата ...

ЗУРЛИ И ТАПАНИ: Се ожени шеф Марк од „Брза кујна“, погледнете ја атмосферата (ВИДЕО)

Курир - 21.06.2021

Готвачкото ТВ шоу „Брза кујна“ за кратко време стана едно од најпопуларните телевизиски емисии од ваков формат. Натпреварувачите секојдневно се менуваат, водителките повремено, ама главните ѕвезди останаа исти: шеф Никола и шеф Марк! Двајцата врвни ...

Шеф Марк од „Брза кујна“ го кажа судбоносното „ДА“: Со зурли и тапани и бакшиш на чело се веселеа на Камник

Скопје24 - 21.06.2021

Познатиот готвач шеф Марк од кулинарското шоу „Брза Кујна“ викендов заплови во брачните води кажувајќи го судбоносното „ДА“. Она што е посебно интересно е дека за шеф Марк сите „знаеја“ дека е во брак“ со неговата македонска избраничка Василка ...